Sobota, 8. máj 2021. Meniny má Ingrida, zajtra Roland.

AKTUÁLNE Sudkyňu Jarmilu Urbancovú prepustili z väzby

Jarmilu Urbancovú prepustili z väzby.
Jarmilu Urbancovú prepustili z väzby.
Zdroj: Ján Zemiar
31.03.2021 11:45

BRATISLAVA - Bývalá podpredsedníčka Najvyššieho súdu SRJarmila Urbancová, zadržaná počas minuloročnej akcie Národnej kriminálnej agentúry Víchrica, ide na slobodu. Podľa informácií Topky.sk o tom rozhodol Najvyšší súd.


O bývalej podpredsedníčke Najvyššieho súdu rozhodoval ešte 5. marca Špecializovaný trestný súd. Vtedy Urbancovú ponechal vo väzbe. Podľa informácií Topky.sk sa však aktuálne Urbancová dostane na slobodu. Pred malou chvíľou o tom rozhodol Najvyšší súd. Sudkyňu prepustili z väzby v Leopoldove. 

Jarmilu Urbancovú prepustili z
Zdroj: Ján Zemiar

Jarmilu Urbancovú prepustili z
Zdroj: Ján Zemiar

Jarmilu Urbancovú prepustili krátko po 12.00 hodine. Na otázky novinárom neodpovedala. Vyjadrila sa len, že byť na slobode po piatich mesiacoch je ťažké a teší sa na rodinu. Z väznice ju odviezol advokát.

Jarmilu Urbancovú prepustili z
Zdroj: Ján Zemiar

Búrka sa zmenila na VÍCHRICU! Na NAKA vypočúvajú sudcov aj známeho milionára: VIDEO Takto ich privážali

"Senát 5T ( v zložení JUDr. Hatala, JUDr. Štift, JUDr. Bargel) Najvyššieho súdu na dnešnom neverejnom zasadnutí zrušil uznesenie ŠTS pracovisko Pezinok z 3.3.2021. Najvyšší súd rovnako ako súd prvého stupňa rozhodol o prepustení JUDr. Jarmily U. z väzby na slobodu, s tým, že jej, za ponechania dohľadu probačného a mediačného úradníka, ako aj kontroly technickými prostriedkami na určenie polohy, rozšíril okruh obmedzení a povinností uložených sudcom pre prípravné konanie," informovala hovorkyňa Najvyššieho súdu Alexandra Važanová. 

Jarmilu Urbancovú prepustili z
Zdroj: Ján Zemiar

Jarmilu Urbancovú prepustili z
Zdroj: Ján Zemiar

Jarmilu Urbancovú zadržala NAKA 28. októbra 2020 v rámci akcie Víchrica spolu so Zoroslavom Kollárom a Dávidom Lindtnerom. Následne Ústavný súd SR 29. októbra dal súhlas na vzatie do väzby pre Jarmilu Urbancovú a Davida Lindtnera. Všetci traja sú obvinení zo zločinu prijímania úplatku.

Správu budeme aktualizovať. 


Galéria

Jarmilu Urbancovú prepustili z Jarmilu Urbancovú prepustili z Jarmilu Urbancovú prepustili z Jarmilu Urbancovú prepustili z Jarmilu Urbancovú prepustili z Jarmilu Urbancovú prepustili z Jarmila Urbancová

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/meg, ada
VIDEO: Ján Zemiar

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články