Piatok, 14. máj 2021. Meniny má Bonifác, zajtra Žofia.

KORONAVÍRUS Technici pri vstupe do bytu majú mať respirátor a mali by si umyť ruky

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
31.03.2021 09:35

BRATISLAVA - Do domácnosti je vhodné vpúšťať iba pracovníkov s riadne nasadeným respirátorom. Po vstupe do obydlia by si mali ihneď umyť ruky. Pripomenula to Daša Račková, hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.


"Ak použijú vašu kúpeľňu, na vysušenie rúk im dajte jednorazové papierové utierky, kúpeľňu potom vydezinfikujte," dodala Račková.

Nekontrolované časti bytu ÚVZ odporúča zavrieť a ostatní členovia domácnosti by sa mali v nich počas návštevy technika zdržiavať. "Nepribližujte sa k technikom, ak to nie je nevyhnutné. V priestoroch výkonu práce zabezpečte prítomnosť len jednej osoby z rodiny, ak je to možné, ktorá podľa možnosti bytu dodržuje dvojmetrový odstup od technikov," uviedla Račková.

Vhodné je tiež zabezpečiť priebežné vetranie v priestore, kde sa nachádzajú technici a obmedziť komunikáciu iba na najnutnejšie informácie. "Po vykonaní prác dôkladne vyvetrajte priestory, v ktorých sa zdržiavali pracovníci a vydezinfikujte dezinfekčnými prostriedkami na báze alkoholu plochy, ktorých sa technici dotýkali," spresnila Račková.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články