Piatok, 14. máj 2021. Meniny má Bonifác, zajtra Žofia.

Príprava vrážd Žilinku, Lipšica a Šufliarskeho: Prípad sa naďalej vyšetruje, tvrdí GP

Maroš Žilinka a Daniel Lipšic
Maroš Žilinka a Daniel Lipšic
Zdroj: Topky/Vlado Anjel
03.03.2021 13:28

BRATISLAVA - V prípade prípravy vrážd súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a prokurátora Generálnej prokuratúry (GP) SR Petra Šufliarskeho naďalej prebieha vyšetrovanie. Uviedol to hovorca GP SR Dalibor Skladan.


"Vec je v štádiu prípravného konania, preto nebudeme poskytovať podrobnejšie informácie," dodal hovorca. Z príprav vrážd Šufliarskeho, Žilinku a Lipšica obvinil koncom augusta 2019 vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby Ministerstva vnútra (MV) SR Alenu Zs., Tomáša Sz., Miroslava Marčeka a Zoltána Andruskóa. Podľa stredajších informácií portálu aktuality.sk polícia najnovšie obvinila srbského občana. Na jeho osobu upozornil brat drogového bosa zo Serede Slavomíra W. Iľja W., ktorý sa minulý rok k drogovej trestnej činnosti na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku priznal.

Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť na jeseň 2017. Prijať ju mala Alena Zs. Po výpovedi odsúdeného Andruskóa v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej minulý rok zadržali aj podnikateľa Dušana K. Ten je od septembra stíhaný väzobne. Rovnako od septembra vyšetrovanie kauzy prebrala od inšpekcie MV SR Národná kriminálna agentúra (NAKA). Žilinka a Šufliarsky v minulosti vyjadrili presvedčenie, že motívom objednávky bola ich práca a Lipšic je presvedčený, že objednávateľom bol podnikateľ Marian Kočner.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články