Piatok, 14. máj 2021. Meniny má Bonifác, zajtra Žofia.

Žilinka pozastavil výkon funkcie prokurátorke Ivete Kopčovej

Zdroj: Topky/Maarty
01.03.2021 13:05

BRATISLAVA - Generálny prokurátor Maroš Žilinka rozhodol v pondelok o dočasnom pozastavení výkonu funkcie prokurátora prokurátorke Krajskej prokuratúry Bratislava Ivete Kopčovej.


Tá je vyšetrovateľom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) trestne stíhaná pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa. Informoval o tom hovorca Generálnej prokuratúry SR Dalibor Skladan. Bývalá šéfka KP v Bratislave je trestne stíhaná za nevybavenie dvoch návrhov vyšetrovateľa Policajného zboru na podanie obžaloby po dobu ôsmich rokov. "Nemožno privierať oči nad vážnymi podozreniami voči prokurátorom, ktoré dôvodne ohrozujú dôveryhodnosť a povesť prokuratúry. Pretože len inštitúcia, ktorá sama principiálne dbá na dodržiavanie pravidiel, uplatňovanie práva a vyvodzovanie zodpovednosti dovnútra, môže efektívne strážiť zákonnosť," zdôraznil Žilinka.

Iveta Kopčová nekonala vo veci podnikateľa Loránta K. obvineného z pokusu o úverový podvod z dôvodu, že omylom údajne založila spis do spisovne. Bývalý generálny prokurátor Jaromír Čižnár ju v novembri 2019 odvolal z funkcie krajskej prokurátorky v Bratislave. Naďalej zostala pôsobiť vo funkcii prokurátorky na KP v Bratislave. Loránt K. mal byť podľa nahrávky Mariana Kočnera s obvineným bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom komplicom pri vydieraní akcionára Penty Jaroslava Haščáka v kauze nahrávky Gorila.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články