Pondelok, 19. apríl 2021. Meniny má Jela, zajtra Marcel.

Tragická smrť starostu (†52) obce pri Banskej Bystrici: Auto ho zabilo na vlastnom dvore

Ján Kupec
Ján Kupec
Zdroj: Selce.sk
27.02.2021 08:00

BRATISLAVA/SELCE - Vo štvrtok večer zasiahla malebnú obec Selce pri Banskej Bystrici tragická správa. O život prišiel ich starosta Ján Kupec (†52). Okolnosti jeho skonu sú skutočne desivé. Auto ho totiž zabilo na vlastnom dvore. Krátko predtým mal z neho vystúpiť a vybrať nákup.


Bolestivý pohľad sa mal naskytnúť starostovmu synovi. Práve on mal nájsť otca zakliesneného pod autom. Okamžite mal privolať pomoc. Podľa medializovaných informácií sa napokon muža podarilo vyslobodiť až hasičom. Bol však vážne zranený a po prevoze do nemocnice, žiaľ, zomrel. Správu priniesol portál bbonline.sk.

Tragická smrť starostu (†52)
Zdroj: Selce.sk

Web priekopnik.sk dodáva, že Ján Kupec sa mal v osudnej chvíli vrátiť domov s nákupom. Auto, z ktorého vystúpil, sa však z neznámych príčin pohlo a nešťastne ho zachytilo. Informáciu o tom, že neprežil, potvrdila pre portál aj hovorkyňa záchranárov Alena Krčová.

Na obecnom úrade v malebnej obci pri Banskej Bystrici už visí čierna zástava, pred vchodom horia sviečky. Nečakaná smrť dlhoročného starostu všetkých šokovala. Prípadom sa už zaoberá polícia. "V prípade bolo začaté trestné stíhanie pre prečin usmrtenia," reagovala banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.


Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články