Sobota, 15. máj 2021. Meniny má Žofia, zajtra Svetozár.

Exsiskár Böhm mal doma takmer desiatku zbraní: Dôrazné stanovisko Žilinku!

Maroš Žilinka, František Böhm (ilustračné foto)
Maroš Žilinka, František Böhm (ilustračné foto)
Zdroj: Topky/Maarty, Ivan Mego
14.02.2021 10:00

BRATISLAVA – František Böhm, ktorý čelil závažným obvineniam, mal doma celý arzenál zbraní, čo je podľa zákona o zbraniach a strelive zakázané. Krátko po tom, ako Topky.sk túto informáciu priniesli, generálny prokurátor Maroš Žilinka uložil krajskému prokurátorovi v Bratislave zabezpečiť, aby vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby objasnil dôvody, pre ktoré nedošlo k odňatiu a zaisteniu Böhmových zbraní.


ŠOKUJÚCE ODHALENIE Kajúcnik Böhm mal doma arzenál zbraní! Policajti našli samopal aj brokovnicu

Exsiskár František Böhm, ktorý začal spolupracovať s políciou pri odhaľovaní závažných trestných činov bývalých policajných funkcionárov, príslušníkov SIS a iných vplyvných ľudí, z noci na sobotu spáchal samovraždu vo svojom dome v Plaveckom Štvrtku.

Podľa doterajších informácií neúmyselne postrelil svoju manželku a zbraň následne obrátil proti sebe. Topky.sk zistili, že šlo o revolver ráže 9 milimetrov a že policajti našli pri obhliadke miesta činu takmer desiatku zbraní, medzi nimi napríklad brokovnicu, ale aj samopal vzor 58. Všetky nájdené zbrane mal Böhm v legálnej držbe.

Exsiskár Böhm mal doma
Zdroj: Topky/Maarty

Avšak podľa zákona o zbraniach a strelive nemal mať doma nijakú legálne držanú zbraň. Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka v reakcii na naše zistenia oznámil, že "uložil krajskému prokurátorovi v Bratislave zabezpečiť, aby vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby dôsledne objasnil dôvody, pre ktoré nedošlo k odňatiu a zaisteniu strelných zbraní príslušným policajtom Národnej kriminálnej agentúry držaných obvineným Františkom Böhmom, ktorý si siahol na život, a posúdil, či takým konaním nedošlo k spáchaniu trestného činu".

Žilinka v tejto súvislosti požiada aj špeciálneho prokurátora, aby preskúmal správnosť a zákonnosť postupu dozorujúceho prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry.

Exsiskár Böhm mal doma
Zdroj: FB/Maroš Žilinka - generálny prokurátor SR

Policajný prezident Peter Kovařík v danej veci nariadil prezidiálnu kontrolu. „Okrem toho už vec preveruje Úrad inšpekčnej služby, nebudem sa preto bližšie vyjadrovať, pokým nebude vyšetrovanie ukončené. Keď bude záver, že došlo k pochybeniu zo strany vyšetrovateľa, potom rozhodne jeho nadriadený o ďalšom postupe,“ uviedol šéf polície.


Galéria

Maroš Žilinka Maroš Žilinka, František Böhm

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
VIDEO: Ivan Mego

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články