Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

KORONAVÍRUS Polícia aj armáda dohliada na dodržiavanie karantény v Harčáši

Mestská polícia kontroluje mestskú časť Komárna Veľký Harčáš
Mestská polícia kontroluje mestskú časť Komárna Veľký Harčáš
Zdroj: TASR - Milan Drozd
12.02.2021 11:35

KOMÁRNO – Obyvatelia mestských sociálnych bytov v komárňanskej mestskej časti Veľký Harčáš sú v zmysle vyhlášky Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Komárne od stredy (10. 2.) v karanténe. Dôvodom je nárast osôb infikovaných novým koronavírusom, informovala samospráva.


Na dodržiavanie karantény nepretržite dohliada okrem mestskej a štátnej polície aj armáda. Okrem okolia samotnej bytovky sú kontroly vykonávané aj na Vážskom moste. V lokalite je pozastavená premávka mestskej hromadnej dopravy aj taxislužby.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

V mestskej časti Harčáš v Komárne žijú sociálne znevýhodnené rodiny. Pozitívne testy na ochorenie COVID-19 boli potvrdené u 52 osôb, v karanténe je zhruba 400 obyvateľov. Počas trvania karantény bude RÚVZ obyvateľov opätovne testovať PCR testami. Bytovku môžu opustiť len tí obyvatelia, ktorí už ochorenie prekonali a majú za sebou aj povinnú karanténu. Základné potraviny ľuďom, ktorí si nedokážu zaobstarať nákup, pomôžu zabezpečiť sociálni pracovníci mestského úradu a neziskové organizácie.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články