°C

Pondelok, 8. marec 2021. Meniny má Alan, Alana, zajtra Františka.

KAUZA OČISTEC Na NAKA vypovedá bývalý policajt: VIDEO Mal sledovať Matoviča aj Lipšica!

Milan Žačik
Milan Žačik
Zdroj: Ivan Mego
27.01.2021 11:00

BRATISLAVA - Kauza Očistec pokračuje! Po Františkovi Bobockom prišiel na NAKA vypovedať aj bývalý policajt Milan Žáčik, ktorý mal sledovať premiéra Igora Matoviča a advokáta Daniela Lipšica.


Expolicajt Milan Žáčik prišiel do budovy policajného prezídia krátko pred deviatou hodinou. Vypovedať prišiel v kauze Očistec. Žáčik bol jedným z dvojice, ktorá sledovala premiéra Igora Matoviča a advokáta Daniela Lipšica. Spolu s Ivanom Bobockým, ktorý v kauze vypovedal v utorok, mal pracovať pre údajnú skupinu pod vedením Norberta Bödöra.

Kauza Očistec pokračuje! VIDEO Na NAKA vypovedal muž obvinený zo sledovanie Matoviča a Lipšica

Žáčik je tiež obvinený z toho, že bol členom zločineckej skupiny, ako aj z prijímania úplatku. Podľa obvinenia vyšetrovateľa sa sledovanie politikov odohralo niekedy v roku 2015. Podľa uznesenia mal nitriansky podnikateľ Norbert Bödör poveriť vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara, šéfa protikorupčnej jednotky NAKA Róberta Krajmera a riaditeľa NAKA Petra Hraška, aby zabezpečili sledovanie Igora Matoviča, Daniela Lipšica, ale aj iných osôb.

Milan Žačik
Zdroj: Ivan Mego

Milan Žačik
Zdroj: Ivan Mego

Milan Žačik
Zdroj: Ivan Mego

Kauza Očistec

Policajná akcia Očistec, v rámci ktorej bol zadržaný aj Ivan Bobocký sa odohrala začiatkom novembra 2020. V putách vtedy skončil aj bývalý policajný prezident Tibor Gašpar, bývalý riaditeľ protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Karjemer, bývalý šéf NAKA Peter Hraško a obvinený bola aj bývalý riaditeľ Národnej jednotky finančnej polícia NAKA Bernard Slobodník. Za obvineniami, ktoré bývalým policajný funkcionárom vzniesli je svedectvo bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa.


Galéria

Milan Žačik Milan Žačik Milan Žačik Milan Žačik

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Ivan Mego, ada

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články