°C

Štvrtok, 4. marec 2021. Meniny má Kazimír, zajtra Fridrich.

KORONAVÍRUS SNS vyzýva na využitie ruskej vakcíny, rezort zdravotníctva o tom neuvažuje

Andrej Danko
Andrej Danko
Zdroj: SITA/Branislav Bibel
21.01.2021 14:01

BRATISLAVA - Mimoparlamentná Slovenská národná strana vyzvala vládu, aby umožnila očkovanie aj ruskou vakcínou proti novému koronavírusu. Ministerstvo zdravotníctva SR o tom neuvažuje.


SNS zdôrazňuje, že Slováci si majú právo vybrať vakcínu bez ohľadu na to, či pochádza zo západnej alebo východnej krajiny. "Samozrejme, je dôležité, aby tieto vakcíny prešli testovaním a príslušnou registráciou. Príklad však nie je potrebné hľadať ďaleko. Maďari schválili očkovaciu látku Sputnik," uviedla Zuzana Škopcová, hovorkyňa SNS. Vláda by preto mala zvážiť aj vakcínu z Ruska.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


O používaní ruskej vakcíny na Slovensku MZ SR aktuálne neuvažuje. "Aktuálne pracujeme s vakcínami, ktoré sú oficiálne schválené odbornými autoritami, ako je Európska lieková agentúra, ktorej rozhodovanie má oficiálnu legitímnosť. V tejto chvíli sú to vakcíny od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna," reagovala hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

Dodala, že Slovensko nakupuje vakcíny spoločne so všetkými krajinami EÚ. Vakcíny od ďalšej spoločnosti očakáva ministerstvo koncom januára.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články