°C

Piatok, 5. marec 2021. Meniny má Fridrich, zajtra Radoslav.

KORONAVÍRUS Združenie miest a obcí požaduje rozšírenie skupiny ľudí na skoršie očkovanie

Novozvolený predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Branislav Tréger
Novozvolený predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Branislav Tréger
Zdroj: TASR/Pavol Zachar
11.01.2021 13:15

BRATISLAVA - Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) žiada rozšírenie skupiny osôb v rámci skoršieho očkovania proti ochoreniu COVID-19. Predseda združenia Branislav Tréger sa už v tejto súvislosti obrátil listom na premiéra Igora Matoviča (OĽANO). ZMOS zároveň požaduje členstvo v Pandemickej komisii vlády SR. Informoval o tom Michal Kaliňák, ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS.


V súvislosti s očkovaním akceptuje a rešpektuje prioritizáciu vo vzťahu k ľuďom pôsobiacim v kritickej infraštruktúre, keďže to vníma ako "kľúčovú tepnu" hospodárskeho, sociálneho, zdravotníckeho aj ekonomického života. Združenie však navrhuje rozšíriť cieľovú skupinu, ktorej bude umožnené prednostné očkovanie, o skupinu štatutárnych predstaviteľov verejnej správy, príslušníkov obecných a mestských polícií i štatutárnych predstaviteľov organizácií zriadených miestnou územnou samosprávou a samosprávnymi krajmi.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Združenie je presvedčené, že aj táto cieľová skupina vytvorí prostredie na to, aby boli minimalizované hroziace riziká pri zvládaní ich povinností v náročnej epidemiologickej situácii. Argumentuje s prihliadnutím na to, že pôsobí v rámci krízového riadenia a poukazuje na to, že taktiež plní operatívne úlohy v súvislosti s ochranou zdravia a majetku a zabezpečuje prenesený výkon štátnej správy a mnohé ďalšie nezastupiteľné úlohy.    

ZMOS sa zároveň zapojilo do medzirezortného pripomienkového konania k návrhu Štatútu Pandemickej komisie vlády SR. V rámci neho žiada doplniť za člena tejto komisie svojho zástupcu. "ZMOS je najväčšia nevládna organizácia združujúca, zastupujúca a reprezentujúca mestá, obce a mestské časti v Slovenskej republike ako právnické osoby, združujeme viac ako 95 % miest a obcí na Slovensku. Preto jej zastúpenie bude výrazným prínosom pre činnosť komisie, transfer poznatkov a zodpovednú participáciu na tvorbe rozhodnutí," odôvodňuje Tréger.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články