Nedeľa, 16. máj 2021. Meniny má Svetozár, zajtra Gizela.

Dajte si POZOR na potraviny na FOTO! Inšpektori ich nariadili stiahnuť z trhu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images,
05.01.2021 17:00

BRATISLAVA – Pracovníci Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) SR odhalili nevyhovujúce potraviny. Ide o čili omáčku a výrobné dávky sušených marhúľ od firmy Encinger.


Veľká vianočná kontrola: Inšpektori si posvietili na sviatočné dobroty! Odhalili nedostatky

Čili omáčka

Pracovníci Regionálnej veterinárnej a potravinovej správy v Bratislave odobrali v prevádzke FOODLAND - Ázijske potraviny vzorku čili omáčky s názvom Sriracha. Šlo o výrobnú dávku HOT A3B, 2022 AL3 s dátumom minimálnej trvanlivosti 31.12.2022.

Dajte si POZOR na
Zdroj: ŠVPS SR

Po analýze sa ukázalo, že vo vzorke bola nepovolená látka - oxid siričitý v množstve 277 mg/kg. „Výrobok bol stiahnutý z trhu,“ dodala ŠVPS SR na svojom webe.

Sušené marhule

RVPS Galanta v rámci úradnej kontroly potravín na trhu odobrala v seredskej prevádzke COOP Jednota vzorku sušeného ovocia. Šlo o "Marhule sušené odkôstkované 100 g" so šaržou E02200593A a s dátumom minimálnej trvanlivosti 21.6.2021.

Dajte si POZOR na
Zdroj: ŠVPS SR

Vzorku z rovnakého výrobku, ale s inou šaržou (E02200587B), odobrala RVPS Bratislava v prevádzke KRAJ na Homolovej ulici.

Dajte si POZOR na
Zdroj: ŠVPS SR

Vo vzorkách bol podľa ŠVPS SR zistený prekročený obsah oxidu siričitého. „Inšpektori nariadili predmetné šarže výrobku stiahnuť z trhu,“ uviedol úrad.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články