°C

Utorok, 2. marec 2021. Meniny má Anežka, zajtra Bohumil, Bohumila.

Sakovú mrzí situácia v Nemocnici sv. Michala, hovorí o nedostatku lekárov

Zdroj: Topky/Maarty
11.12.2020 16:40

BRATISLAVA - Exministerku vnútra Denisu Sakovú (Hlas-SD) mrzí situácia v Nemocnici svätého Michala v Bratislave, súvisiaca s kauzou okolo šéfa Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina) a následný odchod námestníčky pre ošetrovateľstvo v nemocnici Márie Idešicovej. Hovorí o papalášizme a zdôrazňuje, že v čase pandémie nie je dostatok zdravotníkov a odborníkov. Je podľa nej neuveriteľné, ako situáciu riešil riaditeľ nemocnice.


"Najväčší kapitál našich nemocníc sú nepochybne ľudia. Preto ma neuveriteľne mrzí a hnevá situácia, ktorá sa už niekoľko týždňov rieši okolo hospitalizácie Borisa Kollára v Nemocnici sv. Michala. Papalášizmus má však dôsledky, ktoré sú úplne absurdné," uviedla Saková na sociálnej sieti.

Podotkla, že námestníčka pre ošetrovateľstvo končí vo funkcii pre konflikt s partnerkami predsedu NR SR len preto, lebo sa zastala svojich zdravotných sestier. Poukázala najmä na aktuálnu druhú vlnu pandémie, nedostatok zdravotníckeho personálu. "Pán riaditeľ, hanbite sa - toto je na vaše odstúpenie a nie na vyhodenie ženy, odborníčky, len niekoľko rokov pred dôchodkom," dodala.

Námestníčka pre ošetrovateľstvo v Univerzitnej nemocnici – Nemocnici svätého Michala v Bratislave Mária Idešicová po kauze, týkajúcej sa konfliktu predsedu NR SR, končí vo svojej funkcii. Tvrdí, že problémy s jej prácou sa objavili až po hospitalizácii šéfa parlamentu. Idešicová odpracovala v nemocnici 35 rokov, ako námestníčka pôsobila od roku 2002. Rezort vnútra, pod ktorý nemocnica spadá, reagoval, že personálne zmeny sú bežnou súčasťou procesov v súkromnej aj štátnej sfére.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články