°C

Štvrtok, 21. január 2021. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

KORONAVÍRUS Zlá situácia v trenčianskej nemocnici: Rast pacientov môže sťažiť poskytovanie starostlivosti

Fakultná nemocnica v Trenčíne
Fakultná nemocnica v Trenčíne
26.11.2020 09:30

TRENČÍN – Z Fakultnej nemocnice (FN) Trenčín je momentálne v domácej karanténe 71 pozitívne testovaných zamestnancov. Napriek tomu dokáže nemocnica zatiaľ zabezpečovať zdravotnú starostlivosť.


S narastajúcim počtom pacientov s ochorením COVID-19 je však možné predpokladať sťaženie jej poskytovania. Ako informovala hovorkyňa FN Trenčín Martina Holecová, momentálne je v karanténe sedem lekárov, 42 sestier, 21 ostatných zdravotníckych pracovníkov a jeden nezdravotnícky pracovník.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

„Aktuálne máme hospitalizovaných 83 pacientov s potvrdeným ochorením COVID-19. Z nich je 38 hospitalizovaných vo vyčlenenom pavilóne, na umelej pľúcnej ventilácii je šesť pacientov. Na psychiatrickej klinike, ktorá je určená ako 'červená' máme hospitalizovaných 23 pacientov, čo predstavuje 53 % naplnenie kapacity vyčlenených lôžok. Zvyšných 16 pacientov je hospitalizovaných na ostatných oddeleniach, podľa ich anamnézy,“ uviedla Holecová. Ako dodala, doteraz vo FN Trenčín zomrelo 16 pacientov s potvrdenou prvotnou príčinou smrti COVID-19.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články