°C

Štvrtok, 28. január 2021. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

KORONAVÍRUS Situácia v považskobystrickej nemocnici je vyhrotená: V karanténe je 53 pracovníkov

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP Photo/Luca Bruno, File
25.11.2020 14:38

POVAŽSKÁ BYSTRICA – V Nemocnici s poliklinikou (NsP) v Považskej Bystrici je momentálne vyhrotená situácia, v karanténe je aktuálne 53 pracovníkov. S ochorením COVID-19 je hospitalizovaných 73 pacientov, traja sú na umelej pľúcnej ventilácii. Na pľúcnu formu ochorenia zomrelo doteraz v nemocnici 30 pacientov. Informoval o tom sekretariát riaditeľa NsP.


Pozitívne testy na nový koronavírus má deväť lekárov, 46 zdravotných sestier, 13 praktických sestier, päť iných zdravotníckych pracovníkov a štyria nezdravotnícki pracovníci. Momentálne sú v karanténe štyria lekári, 30 zdravotných sestier, deväť praktických sestier, jeden sanitár, päť zdravotníckych pracovníkov a štyria nezdravotnícki pracovníci.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

„Vzhľadom na to, že nám chýba značná časť zdravotníckeho personálu, je u nás situácia naďalej veľmi vyhrotená. Napriek tomu sa snažíme s maximálnym úsilím pracovať tak, aby pacienti tento výpadok zdravotníckeho personálu nepocítili a aby sa to neodrážalo na kvalite zdravotnej starostlivosti,“ informovali zo sekretariátu nemocnice.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články