Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

Štyria Slováci skončili v rukách polície: VIDEO Mali sa dohodnúť na predaji 15-ročného dievčaťa na sobáš

Zásah polície
Zásah polície
Zdroj: FB/Polícia SR
29.10.2020 17:00

PIEŠŤANY – Polícia priblížila šokujúci prípad po tom, ako vyšetrovateľ Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii obvinil štyri osoby zo Slovenska pre zločin obchodovania s ľuďmi spáchaný v spolupáchateľstve.


Polícia na prípade začala pracovať koncom minulého roka. Tento týždeň vyšetrovateľ obvinil štyri osoby a dnes sú už v rukách polície.

Ochrancovia zákona na sociálnej sieti uviedli, že príbeh sa začal v roku 2011 v obci neďaleko Piešťan. Podľa vyšetrovania Tatiana S. (51) a Miroslav L. (56) uzavreli dohodu s Monikou K. (45) a Romanom K. (46).

Štyria Slováci skončili v
Zdroj: FB/Polícia SR

Štyria Slováci skončili v
Zdroj: FB/Polícia SR

„Dohoda znela, že vtedy 15-ročné dievča ponúknu na sobáš za finančnú odmenu 150 eur,“ spresnila polícia. Tínedžerka sa následne musela proti svojej vôli presťahovať do spoločnej domácnosti, kde pomáhala s domácimi prácami a starostlivosťou o manžela. Domácnosť však opustiť nemohla.

Aktuálne s obvineným prebiehajú procesné úkony. „Policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii vykonali na území Trnavského kraja dnes ráno v spolupráci s kolegami z Okresného riaditeľstva Policajného zboru Trnava úkony smerujúce k zadržaniu obvinených a v súčasnej dobe prebiehajú s nimi procesné úkony,“ uviedli muži zákona. Súčasne podotkli, že po dokázaní viny im hrozí trest odňatia slobody vo výške od 7 do 12 rokov.


Galéria

Zásah polície

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo
VIDEO: FB/Polícia SR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články