°C

Piatok, 30. október 2020. Meniny má Šimon, Simona, zajtra Aurélia.

KORONAVÍRUS Nový rekord! Máme vyše 400 nových prípadov: Pokazili sme si to, odkazuje Matovič

Zdroj: Topky/Vlado Anjel
25.09.2020 09:30

BRATISLAVA - Premiér Igor Matovič na sociálnej sieti zverejnil počet nových prípadov. Slovensko tak prekonalo ďalšiu hranicu. Vo štvrtok malo podľa neho pribudnúť vyše 400 infikovaných. Podľa premiéra sme si to pokazili. Zároveň naznačil, že opatrenia sa sprísnia.


Slovensko prekonalo nový rekord. Premiér na sociálnej sieti Facebook napísal, že pribudlo 419 nových prípadov koronavírusu.

Aktualizované 10:08 Počet nových prípadov potvrdilo aj NCZI a rezort zdravotníctva

Na Slovensku vo štvrtok pribudlo 419 nakazených novým koronavírusom, ich celkový počet od začiatku pandémie tak stúpol na 8 048. Laboratóriá otestovali 5 540 vzoriek. Počet aktívnych prípadov je k dnešnému dňu 3 971. Od začiatku vypuknutia ochorenia sa u nás urobilo 433 848 laboratórnych testov. Hodnota kĺzavého mediánu je 290. 

KORONAVÍRUS Nový rekord! Máme
Zdroj: korona.gov.sk

KORONAVÍRUS Nový rekord! Máme
Zdroj: korona.gov.sk

Najviac prípadov pribudlo v Nitrianskom kraji (70), ďalej v Žilinskom kraji (65) a po 55 prípadov eviduje Bratislavský a Prešovský kraj. Z okresných miest dominuje Bratislava s 54 prípadmi, ďalej Námestovo (45), Tvrdošín (26), Nové Zámky (19), Skalica (15). Po 14 prípadov eviduje Komárno, Prievidza, Trnava. Spišská Nová Ves eviduje 13 prípadov. Prípady pribudli aj v okresoch Banská Bystrica (11), Košice (11). Po desať prípadov pribudlo v okresoch Prešov, Senec, Topoľčany, Trenčín. 

KORONAVÍRUS Nový rekord! Máme
Zdroj: korona.gov.sk

Deväť prípadov eviduje okres Dolný Kubín a Liptovský Mikuláš. Zasiahnuté sú aj okresy Sabinov (8), Stará Ľubovňa (8), Humenné (7), po šesť prípadov majú Ilava, Nitra, Pezinok, Poprad, Bardejov (5), Senica (5), Trebišov (5), Snina (4), Žilina (4).

KORONAVÍRUS Nový rekord! Máme
Zdroj: korona.gov.sk

Po tri prípady pribudli v okresoch Bánovce nad Bebravou, Banská Štiavnica, Dunajská Streda, Hlohovec, Malacky, Michalovce, Myjava, Partizánske, Sobrance a Žiar nad Hronom. Po dva prípady mali okresy Čadca, Kežmarok, Martin, Šaľa a Žarnovica, jeden prípad zaznamenali okresy Bytča, Detva, Galanta, Levoča, Lučenec, Považská Bystrica, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Ružomberok, Trenčianske Teplice, Veľký Krtíš, Vranov nad Topľou a Zvolen. Je medzi nimi 224 žien a 195 mužov, sú vo veku od 1 do 92 rokov.

KORONAVÍRUS Nový rekord! Máme
Zdroj: korona.gov.sk

KORONAVÍRUS Nový rekord! Máme
Zdroj: korona.gov.sk

Počet hospitalizovaných stúpol

V nemocniciach je hospitalizovaných 160 pacientov, potvrdené ochorenie COVID-19 má 125 z nich. Na JIS je 12 osôb, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 12 pacientov. Počet potvrdených úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19 je 41. 

KORONAVÍRUS Nový rekord! Máme
Zdroj: korona.gov.sk

Sme na počiatku anarchie

Premiér vinil z nového negatívneho rekordu nezodpovedných ľudí. "Máme nový rekord. Nerozvážnosť, ľahkovážnosť a egoizmus zvíťazili. Neustále útoky, spochybňovanie nebezpečnosti Covidu, teatrálne ignorovanie opatrení, vysmievanie sa z tých, ktorí ich dodržujú ... priniesli svoje výsledky. Výsledky “boja za slobodu”, ktorý teraz slobodu zoberie všetkým," napísal. 

KORONAVÍRUS Nový rekord! Máme
Zdroj: korona.gov.sk

Veril, že ľudia si budú väčšiu slobodu vážiť a budú sa správať rozumne. "Bohužiaľ, sklamal som sa a evidentne sme zodpovednosť vo vlastných rukách neuniesli. Sloboda bez zodpovednosti vedie k anarchii... a dnes sa sme na je počiatku," myslí si premiér. Zároveň naznačil, že opatrenia sa zrejme sprísnia. "Počet pozitívnych prípadov raketovo rastie a keď si niekto myslí, že dovolím, aby nezodpovední ignoranti ohrozovali naďalej nevinných ľudí, tak nehrozí," dodal. Dnes zasadá Pandemická komisia, ktorá prehodnocuje opatrenia navrhnuté konzíliom odborníkov. 

KORONAVÍRUS Nový rekord! Máme
Zdroj: korona.gov.sk

KORONAVÍRUS Nový rekord! Máme
Zdroj: korona.gov.sk

Nehádžme ľudí do jedného vreca

Na status reagoval aj jeho stranícky kolega Miroslav Sopko. "Igor, len prosím, aby sa jasne rozlišovalo, kde sa opatrenia dodržiavali a kde sa na to kašľalo. Je to o chybách konkrétnych ľudí, nehádžme všetkých do jedného vreca. Prosím za kultúru, ktorá stále dostávala najviac na frak a sú tam zodpovední a rozumní ľudia, ktorí dodržiavajú pravidlá a potrebujú prežiť," komentoval pod statusom. 


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články