°C

Streda, 28. október 2020. Meniny má Dobromila, zajtra Klára.

Kauza Matovičovej diplomovej práce: Vzdá sa premiér titulu? Vyjadrenie v priamom prenose

Igor Matovič
Igor Matovič
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
20.09.2020 13:00

BRATISLAVA - Predseda vlády Igor Matovič nemá najmenší problém sa vzdať svojho vysokoškolského titulu, keď to bude napísané v zákone. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TA3 V politike. Opätovne sa vyjadril aj ku kauze, ktorá sa týka jeho manželky.


VIDEO Matovič prelomil mlčanie o miliónovej kauze manželky, má ísť o klamstvá: Dôkazy však neukáže

V súvislosti s kauzou svojej diplomovej práce premiér priznal, že flákal štvrtý a aj piaty ročník na vysokej škole. "Netušil som, že som mal v diplomovej práci problém," povedal premiér. Potvrdil, že na titule si nezakladal a neprikladal tomu veľkú váhu. V diskusnej relácii zopakoval, že popri škole už podnikal. Ako tvrdí, pri podpise si titul pred meno nedáva.

Kauza Arca Capital

Premiér sa v diskusnej relácii vyjadril sa aj ku kauze Arca Capital, do ktorej mala jeho manželka Pavlína Matovičová vložiť financie.

Kauza Matovičovej diplomovej práce:
Zdroj: Topky/Ján Zemiar, TASR - Lukáš Grinaj

Premiér poznamenal, že jeho manželka má tri zmenky po 200.000 eur v Arca Investments, pričom nič nevyberala a veriteľov v ničom neokradla. Zopakoval, že sa o financie svojej manželky nestará už 14 rokov. Poznamenal, že jeho žena investovala v čase, keď bol už premiérom.

Zároveň tvrdí, že jej žiadne informácie neposunul a jeho manželka podľa neho investovala do firmy, lebo nemala informáciu, že ide o nebezpečnú investíciu. "Moja manželka neukradla ani jedno euro," vyhlásil premiér. Ako dodal, zatiaľ nevie, o akú sumu ako rodina prišli. Stále nevidí dôvod, aby jeho manželka ukazovala výpis z účtov.

Problém majú mestské hotely

Umelcom, športovcom alebo prevádzkovateľom by sme podľa slov premiéra nemali zakazovať podnikať. Poukázal napríklad na to, aby neplatili také prísne obmedzenia zhromažďovania ľudí na jednom mieste, napríklad pri svadbách.

Kauza Matovičovej diplomovej práce:
Zdroj: Topky - Maarty

Matovič poznamenal, že reštaurácie, ale aj ubytovacie zariadenia v turistických oblastiach mali vyššie príjmy v lete ako vlani. "Problém majú mestské hotely, tým chceme cielene pomôcť na základe výpadku tržieb," uviedol. Poukázal tiež na to, že budú sanovať firmy, keď si to vypýtajú. Dodal však, že sa bude musieť vyplniť formulár, keď tak firmy neurobia, peniaze nedostanú.

Zasahovanie do rozhodnutí pandemickej komisie

Matovič sa vyjadril aj k tomu, prečo zasahuje do rozhodnutí pandemickej komisie a mení ich. "Keď mám pocit, že rozhodnutia idú v súlade so zdravým rozumom, nemám dôvod, aby som do toho zasahoval," povedal.

Najprv ospravedlnenie a teraz... Záhadný status premiéra Matoviča! Nevesty, dobre bude

Poukázal na to, že v sobotu 19. septembra bol na premiére v Slovenskom národnom divadle, kde bolo asi 400 ľudí. "Nikto tam nezakašľal, nekýchal a z rozhodnutia komisie by tam bolo iba 50 ľudí," vysvetlil premiér s tým, že by bolo zlé, keby sa kultúre takto ublížilo.


Galéria

Igor Matovič

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články