°C

Piatok, 30. október 2020. Meniny má Šimon, Simona, zajtra Aurélia.

Pellegrini reaguje: Premiér má predložiť dôkazy, aby vyvrátil podozrenia

Peter Pellegrini
Peter Pellegrini
Zdroj: Topky/Maarty
19.09.2020 19:48

BRATISLAVA - Bývalý premiér a šéf mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini je presvedčený, že ak chce predseda vlády Igor Matovič (OĽANO) vyvrátiť podozrenia, že jeho manželka nemohla mať žiadnu neoprávnenú výhodu alebo prospech na úkor iných veriteľov, musí predložiť verejnosti hmatateľné dôkazy, aby vyvrátil podozrenia.


Reagoval tak na sobotné vyhlásenie premiéra, že jeho manželka nemala v Arca Capital vložené ani jedno euro. "Verejný činiteľ má vyvrátiť podozrenia na faktoch a nie na viere," uviedol Pellegrini. Preto premiérovi pripomenul, že ak chce vyvrátiť akékoľvek podozrenia verejnosti, "musí predložiť fakty, ktoré by potvrdili jeho slová".

Premiér poukázal na to, že jeho manželka má tri zmenky v Arca Investments, každú vo výške 200.000 eur. Podľa Matoviča ide celkom o sumu vo výške 600.000 eur. Prvá zmenka je podľa jeho slov z 25. septembra 2019, druhá z 8. apríla 2020 a posledná zo 4. mája 2020, ktorá bola následne prolongovaná 3. augusta. "Moja manželka nemá ani jednu z týchto zmeniek vyplatenú," povedal Matovič.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články