Nedeľa, 5. december 2021. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš.

Nebohý Dolinay (†38) už má v mestskom zastupiteľstve náhradníčku: Táto osoba preberie jeho funkciu

Aufrichtová nahradí zosnulého Dolinaya v poste predsedníčky klubu
Aufrichtová nahradí zosnulého Dolinaya v poste predsedníčky klubu
Zdroj: SITA/Branislav Bibel, culture.gov.sk
18.09.2020 15:05

BRATISLAVA - Nebohý štátny tajomník a mestský poslanec Vladimír Dolinay (†38), ktorý zároveň predsedal poslaneckému klubu v bratislavskom mestskom zastupiteľstve už má náhradu. Na tento post nastúpi Zuzana Aufrichtová, ktorú domáci poznajú hlavne ako starostku časti Staré Mesto. Tá si zaspomínala na to, ako dnes nebohého Dolinaya do funkcie kedysi zvolili.


Novou predsedníčkou poslaneckého klubu SaS-OKS-NOVA v bratislavskom mestskom zastupiteľstve sa stala starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová. Na tomto poste nahradila Vladimíra Dolinaya, ktorý tragicky zahynul koncom júla.


MIMORIADNE Pri dopravnej nehode zahynul štátny tajomník ministerstva kultúry Vladimír Dolinay (†38)


Zmeny nastanú koncom septembra

Aufrichtová o tejto zmene oficiálnym listom informovala aj primátora Bratislavy Matúša Valla. Zmena na predsedníckom poste klubu bude tiež témou najbližšieho rokovania bratislavského mestského parlamentu. Na septembrovom zastupiteľstve zároveň zloží sľub aj nový poslanec Dragan Petrovič, ktorý zasadne na uvoľnené poslanecké miesto. Stane sa tak 24. septembra.

"Keď sme zakladali klub, zvolili sme Vlada Dolinaya. Nastavil vysokú latku, teraz po ňom preberám štafetu a chcem Vladov odkaz ťahať ďalej," skonštatovala Aufrichtová.

Tragická nehoda

Vladimír Dolinay zahynul pri tragickej dopravnej nehode 25. júla. Dlhé roky pôsobil v komunálnej politike a v tomto volebnom období zastával post miestneho poslanca v Petržalke, bratislavského mestského aj krajského poslanca. Od 1. júla pôsobil aj ako štátny tajomník na Ministerstve kultúry SR. V aute sa viezol so svojou manželkou Zuzanou a malým synom. Štátny tajomník bol na mieste mŕtvy, jeho manželka zomrela približne o týždeň neskôr. Ich malý syn nehodu s menšími zraneniami prežil.

Nebohý Dolinay (†38) už
Zdroj: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru, culture.gov.sk


Galéria

Aufrichtová nahradí zosnulého Dolinaya

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články