°C

Sobota, 27. február 2021. Meniny má Alexander, zajtra Zlatica.

Rezort kultúry má nového štátneho tajomníka: Tragicky zosnulého Dolinaya nahradí Kumanová

Zuzana Kumanová
Zuzana Kumanová
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa
21.10.2020 08:11

BRATISLAVA - Štátnou tajomníčkou Ministerstva kultúry SR sa stala etnografka a historička Zuzana Kumanová. Vláda na stredajšom rokovaní schválila návrh na jej menovanie.


Kumanová, nominantka strany Za ľudí, prichádza na post štátneho tajomníka, na ktorý bol nominovaný Vladimír Dolinay. Vzhľadom na jeho tragické úmrtie prichádza k novému personálnemu obsadeniu funkcie. Venovať by sa mala práve agende, ktorú mal mať na starosti Dolinay, teda aj menšinovej kultúre.

"Súčasná situácia je neľahká, pre kultúru obzvlášť. Verím, že Zuzana Kumanová nám bude so svojimi skúsenosťami s menšinovou politikou nápomocná, nielen v tejto téme, ale naprieč všetkými oblasťami kultúry," vyjadrila sa ministerka kultúry SR Natália Milanová. 

Kumanová sa vo svojom vedeckom výskume venovala kultúre a dejinám Rómov. Osobitnú pozornosť zamerala na históriu rómskeho holokaustu, angažovala sa aj v aktivitách pre zlepšenie postavenia rómskych žien. V minulosti tiež pôsobila na Úrade splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, Úrade splnomocnenca vlády SR pre podporu najmenej rozvinutých okresov a aj na Úrade splnomocnenca vlády SR pre národnostné menšiny.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články