Sobota, 17. apríl 2021. Meniny má Rudolf, zajtra Valér.

KORONAVÍRUS Situácia v Sninskom okrese je pod kontrolou: Nárast počtu infikovaných očakávali

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/AP/Charles Krupa
16.09.2020 15:05

HUMENNÉ – Zvýšený výskyt ochorenia COVID-19 medzi obyvateľmi Sninského okresu hygienici z Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Humennom predpokladali.


"Čakali sme, že nám to 'vybehne'," povedala regionálna hygienička Lenka Lesňáková s tým, že na dohľadávaní ďalších kontaktov pozitívne testovaných osôb pracovníci RÚVZ naďalej pracujú. "Základ máme, ďalšie kontakty dohľadávame. Zistené kontakty už však vedia, že majú zostať v izolácii, že budú testované," doplnila. Pacienti s potvrdeným ochorením COVID-19 sa majú nachádzať v meste Snina a obciach Dlhé nad Cirochou a Kolonica. "Väčšinou tie prípady spolu súvisia," dodala. Pôvod nákazy hygienici s istotou určiť nedokážu, predpokladajú však jej import.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

Podľa Lesňákovej je aktuálne v okrese Snina spolu 22 pacientov s pozitívnym testom na nový koronavírus, zdravotný stav dvoch z nich si má vyžadovať hospitalizáciu. V okrese Humenné mali hygienici dosiaľ hlásených 24 prípadov, aktívne sú v súčasnosti štyri. Sedem pozitívne testovaných osôb evidovali humenskí hygienici od začiatku pandémie v okrese Medzilaborce, kde sa má aktuálne nachádzať jeden prípad. "Je to človek, ktorý sa tu iba izoloval, z iného okresu," uzavrela Lesňáková.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články