Nedeľa, 9. máj 2021. Meniny má Roland, zajtra Viktória.

Mladík mal byť v karanténe, opitý nasadol na motorku: Teraz mu hrozí poriadne mastná pokuta

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
31.07.2020 13:20

LIEŠŤANY - Obvinenie z trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby hrozí 20-ročnému mužovi, ktorý jazdil na motorke v Liešťanoch v okrese Prievidza napriek tomu, že mal nariadenú karanténu. Motocyklista bol navyše pod vplyvom alkoholu, informovala v piatok polícia na svojej stránke na sociálnej sieti.


"Na linku 158 prijali trenčianski policajti oznámenie, že na konci obce Liešťany spadol motocyklista. Po príchode na miesto policajti muža podrobili dychovej skúške na zistenie alkoholu, výsledok merania na displeji ukázal 2,6 promile," uviedli policajti.

Prípad je aktuálne v
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Ďalšie preverovanie podľa nich preukázalo, že muž mal v tom čase potvrdený pozitívny test na COVID-19 a mal dodržiavať karanténne opatrenie. "Prípad je aktuálne v štádiu objasňovania. Za nedodržanie nariadenej karantény Regionálny úrad verejného zdravotníctva Prievidza 20-ročnému mužovi uložil najvyššiu možnú pokutu vo výške 1659 eur. Nevyhne sa však aj ďalšiemu vyšetrovaniu zo strany polície. Tá v súvislosti s nedodržaním povinnej karantény preveruje podozrenie zo spáchania trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby," dodali.


Galéria

Ilustračné foto Prípad je aktuálne v

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články