°C

Pondelok, 3. august 2020. Meniny má Jerguš, zajtra Dominik, Dominika.

Mladý vodič sa odmietol podrobiť lekárskemu vyšetreniu: Teraz mu hrozí väzenie

Mladý vodič sa odmietol podrobiť lekárskemu vyšetreniu
Mladý vodič sa odmietol podrobiť lekárskemu vyšetreniu
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj
10.07.2020 16:00

TRENČÍN - Trest odňatia slobody až na jeden rok hrozí 19-ročnému vodičovi z okresu Ilava, ktorý jazdil v Trenčíne podozrivým spôsobom a odmietol lekárske vyšetrenie na zistenie prítomnosti omamných a psychotropných látok. Policajti ho obvinili z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky, informovala v piatok na sociálnej sieti trenčianska krajská polícia.


Vodiča Peugeotu 206 zastavili a kontrolovali policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky z Trenčína, keď jazdil po sídlisku Juh v Trenčíne zo strany na stranu a nesvietilo mu svetlo na aute. "Vodiča vyzvali k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a vysvetlili mu dôvod jeho zastavenia. Pri komunikácii javil známky požitia alkoholu alebo omamných látok. Policajti ho preto vyzvali, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu. Tá mala negatívny výsledok," opísala polícia.

Nakoľko bolo podľa nej zjavné, že vodič jazdí pod vplyvom inej omamnej látky, policajti vodiča poučili a vyzvali ho, aby sa podrobil lekárskemu vyšetreniu a odberu biologického materiálu. "To vodič, aj po opakovanom riadnom poučení, že ak odmietne lekárske vyšetrenie, dopúšťa sa trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, bezdôvodne odmietol," ozrejmila polícia. Mladíka v zmysle zákona policajti obmedzili na osobnej slobode, umiestnili ho do cely a obvinili.

Mladý vodič sa odmietol
Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj


Galéria

Mladý vodič sa odmietol Mladý vodič sa odmietol

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články