°C

Štvrtok, 1. október 2020. Meniny má Arnold, zajtra Levoslav.

Ďalší muž v kauze DOBYTKÁR ostáva vo väzbe: Súd zamietol sťažnosť Petra Kubu

Peter Kuba
Peter Kuba
Zdroj: TASR/Ján Krošlák
10.07.2020 11:59

BRATISLAVA - Podnikateľ Peter Kuba, ktorého zadržali v piatok (3. 7.) v rámci policajnej akcie Dobytkár, bude právoplatne stíhaný väzobne. Rozhodol o tom v piatok senát Najvyššieho súdu (NS) SR na svojom neverejnom zasadnutí. Informovala o tom Alexandra Važanová z referátu komunikácie NS SR.


"Senát 3T NS SR na dnešnom neverejnom zasadnutí sťažnosť Petra K. proti rozhodnutiu sudcu pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) zamietol ako nedôvodnú a obvineného ponechal v kolúznej a preventívnej väzbe," konkretizovala Važanová.

Peter Kuba
Zdroj: TASR/Ján Krošlák


Bödör ide do väzby: Kázeň sudcu ho umlčala! FOTO Monštruózny prípad korupcie, aký na Slovensku nemá obdoby


Zadržali ho spolu s Bödörom

Petra Kubu zadržali v piatok (3. 7.) súčasne s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom. Ten je od včerajšieho rozhodnutia Najvyššieho súdu rovnako stíhaný väzobne. Rozhodol o tom na svojom verejnom zasadnutí trojčlenný senát NS SR, ktorý vyhovel sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Sťažnosť podal prokurátor ÚŠP voči rozhodnutiu sudcu pre prípravné konanie ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, Michala Trubana, ktorý v nedeľu (5. 7.) Bödöra do väzby nezobral. Na druhej strane však sudca vyhovel návrhu prokurátora v prípade spoluobvineného Petra Kubu a do väzby ho zobral.

Pochovala ich akcia Dobytkár

Prokurátor žiadal pre oboch mužov väzbu, aby nemohli pokračovať v trestnej činnosti a ovplyvňovať svedkov na slobode, prípadne inak mariť vyšetrovanie. Obvinení sú z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti v súvislosti s kauzou Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) za zatiaľ viac ako 10 miliónov eur.

Ďalší obvinený z akcie Dobytkár, exriaditeľ PPA Ľubomír Partika, zostáva tiež vo väzbe. Niekdajší úradník z ministerstva pôdohospodárstva Marek Kodada bude zase vyšetrovaný na slobode. Rozhodol o tom v stredu (8. 7.) senát NS SR. Polícia dvojicu zadržala v apríli.


Galéria

Peter Kuba Peter Kuba

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články