Jožko, ktorého mama "porodila" cez telefón, oslávil dva roky | Topky.sk

Sobota, 19. október 2019. Meniny má Kristián, zajtra Vendelín.

Jožko, ktorého mama "porodila" cez telefón, oslávil dva roky

Jozef VI. dostal k druhým narodeninám velikánsku tortu v tvare futbalovej lopty.
Jozef VI. dostal k druhým narodeninám velikánsku tortu v tvare futbalovej lopty.
02.01.2008 06:00

ONDREJOVCE - Stále je superstar. Jožko Karvai z Ondrejoviec (okr. Levice) oslávil deň pred Silvestrom síce už druhé narodeniny, ale stále je najznámejším dieťaťom dediny.


Stále sa hovorí o tom, ako prišiel na svet. Jeho mama Naďa (29) ho priviedla na svet len za telefonickej asistencie lekárky. Sanitka, ktorá ju mala odviezť do pôrodnice, totiž uviazla v záveji!

„Je veľký beťár, stále na ňom treba mať oči. Vie si vynútiť pozornosť,“ hovorí spokojne Naďa Karvaiová. Malého oslávenca volajú Jozef VI., lebo je už šiestym nositeľom tohto mena v rodine Karvaiovcov. Narodeninovú tortu upečenú na jeho počesť rozkrojili deň pred Silvestrom - symbolicky presne o pol šiestej, lebo presne vtedy prišiel doma na svet. Karvaiovci na to teraz už s úsmevom spomínajú.

Keď Naďa dostala pôrodné bolesti, sanitka, ktorú k nim poslali zo 17 kilometrov vzdialených Levíc, uviazla na tri hodiny v zúriacej snehovej kalamite. Nadi a jej manželovi pomohli priviesť Jožka na svet dve zdravotníčky z obce. Lekárka Klaudia Zuzčáková ich z nemocnice cez telefón usmerňovala a radila im, čo majú robiť. "Sestričky sú odvtedy ako naša rodina, berieme ich ako Jožkove dobré sudičky," hovorí otec Jozef.

Galéria

Jožko Karvai Malý Jožko krátko po Malý Jožko krátko po

Nástroje k článkuZDROJ: Nový Čas
FOTO: Nový Čas

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články