°C

Utorok, 24. november 2020. Meniny má Emília, zajtra Katarína.

KORONAVÍRUS Prievidza upozorňuje na podvodnú SMS o karanténe pre nárast infekcií

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
01.07.2020 19:48

PRIEVIDZA - Samospráva Prievidze upozorňuje verejnosť na podvodnú SMS správu, ktorá sa šíri medzi obyvateľmi a vydáva za oficiálnu správu mesta. Hovorí o potrebe dodržania domácej karantény v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu pre zákazníkov predajní zmrzliny. Informovala o tom webová stránka mesta.


"Mesto Prievidza ani Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Prievidza so sídlom v Bojniciach v súvislosti s epidemiologickou situáciou neadresovali 1. júla obyvateľom žiadnu textovú správu. Samospráva ani RÚVZ nevydali správu o potrebe zostať v domácej karanténe pre zákazníkov dvoch prevádzok predajní zmrzliny," uviedla samospráva.

Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku

RÚVZ zároveň potvrdil, že v súvislosti s epidemiologickou situáciou bolo nariadené zatvorenie dvoch prevádzok predajní zmrzliny v Prievidzi, a to pri budove Gymnázia Vavrinca Benedikta Nedožerského a pri budove vysokej školy - detašovaného pracoviska Fakulty riadenia a informatiky Žilinskej univerzity.

"Aktuálne informácie o opatreniach prijatých v súvislosti so šírením nového koronavírusu nájdu obyvatelia na internetovej stránke www.korona.gov.sk a na stránke Úradu verejného zdravotníctva SR www.uvzsr.sk," dodala radnica.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články