°C

Piatok, 10. júl 2020. Meniny má Amália, zajtra Milota.

Šokujúce zistenie v prípade Judity (17), ktorá mala zavraždiť kamaráta Tomáša (†16): Zastupuje ju Lipšic!

Zdroj: TASR/Erika Ďurčová, topky/Vlado Anjel
29.05.2020 16:59

BRATISLAVA - Tak toto zrejme nepredpokladal nikto! Mladistvú Juditu, ktorá mala ešte minulý rok surovo pripraviť o život svojho kamaráta Tomáša (†16), začal zastupovať známy advokát Daniel Lipšic. Aké mal na tento krok dôvody, nie je známe.


Prečítajte si aj: Obžalovaná Judita znova pred súdom! Vypovedať má Tomášov otec, jeho syn utŕžil takmer 50 rán nožom

Informáciu priniesla televízia Markíza. Aké mal Lipšic dôvody na to, aby sa stal obhajcom Judity, však v správe neupresnili. Dnes 17-ročná tínedžerka je v súčasnosti obžalovaná z vraždy, motív tragédie stále nie je známy.

Judita pred hlavným pojednávaním
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Desivá udalosť sa odohrala 16. mája 2019 v jednom z bytov na žilinskom sídlisku Vlčince. Chlapec zomrel po desiatkach bodnutí kuchynským nožom s čiernou rukoväťou o celkovej dĺžke 31 centimetrov. Čepeľ mala 18,5 centimetra. Podľa pitevnej správy mal na tele až okolo 50 bodných rán.

Obeť zatiaľ neznámeho páchateľa
Zdroj: Facebook/T.T.

Prvotné informácie hovorili o tom, že v byte a vo vchode bola prítomná aj tretia osoba, údajne falošný odpočtár. To však nepotvrdili výsledky testov DNA zo vzoriek, ktoré odobrali na mieste činu. Policajti našli a zaistili viacero nožov, jeden z nich sa dokonca nachádzal v Juditinej detskej izbe a bola na ňom krv oboch školákov. Viac si prečítate aj tu.


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/nin

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články