°C

Sobota, 15. august 2020. Meniny má Marcela, zajtra Leonard.

Pred 24 rokmi zavraždili Róberta Remiáša, polícia prípad stále vyšetruje

Róbert Remiáš
Róbert Remiáš
Zdroj: TASR/Rudolf Bihary
29.04.2020 14:35

BRATISLAVA – Presne pred 24 rokmi (29. apríla 1996) zavraždili vo veku 25 rokov Róberta Remiáša. Jeho vraždu polícia podľa hovorkyne Prezídia Policajného zboru SR Denisy Bárdyovej stále vyšetruje.


 „Národná kriminálna agentúra v súčasnosti vedie trestné stíhanie pre trestný čin vraždy a naďalej prebiehajú procesné úkony v rámci vyšetrovania vrátane žiadosti o právnu pomoc. V rámci prebiehajúceho vyšetrovania neboli doposiaľ zistené také skutočnosti, ktoré by odôvodňovali vzniesť obvinenie konkrétnej osobe,“ vysvetlila Bárdyová.

Hovorkyňa zároveň dodáva, že vzhľadom na vyšetrovanie a v záujme naplnenia účelu trestného konania nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie o stave dokazovania. Polícia zároveň pripomína, že z vraždy bolo obvinených v minulosti niekoľko osôb vrátane bývalého riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Ivana Lexu.

Okrem neho bol z vraždy obvinený aj dnes už mŕtvy Imrich Oláh a na doživotie odsúdený Jozef Roháč. "Na základe rozhodnutia prokurátorky Krajskej prokuratúry Bratislava bolo dňa 6. septembra 2006 zastavené trestné stíhanie voči Imrichovi O. a Jozefovi R. Vo vzťahu k obvinenému Ivanovi L. bolo trestné stíhanie zastavené rozhodnutím špeciálneho prokurátora z 21. septembra 2006," doplnila Bárdyová.

Na vražde sa mal podľa pôvodného obvinenia podieľať aj niekdajší bos sýkorovcov Miroslav Sýkora. V čase vznesenia obvinenia údajným páchateľom však už bol roky mŕtvy, a tak ho polícia nemohla stíhať. Remiáš zomrel 29. apríla v roku 1996 pri výbuchu svojho auta. Bývalý policajt slúžil ako spojka medzi svedkom únosu Michala Kováča mladšieho Oskarom Fegyveresom a niekdajším novinárom Petrom Tóthom.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články