°C

Nedeľa, 31. máj 2020. Meniny má Petronela, Petrana, zajtra Žaneta.

KORONAVÍRUS Matovič nezvažuje uvoľnenie opatrení v súvislosti s COVID-19 po sviatkoch

Igor Matovič
Igor Matovič
Zdroj: Topky/Ján Zemiar
06.04.2020 20:40

BRATISLAVA - Premiér Igor Matovič (OĽaNO) nechce upustiť od "víťazných opatrení", nechce si vziať príklad od susedných krajín, ktoré zvažujú uvoľnenie bezpečnostných opatrení v súvislosti s ochorením COVID-19 po veľkonočných sviatkoch. Podľa vlastných slov nechce ísť po vzore krajín, ktoré boj s ochorením COVID-19 zvládajú horšie ako Slovensko.


"Z pohľadu aj okolitých krajín najlepšie boj voči novému koronavírusu zvláda Slovensko. Určite sa nebudeme inšpirovať krajinami, ktoré výrazne horšie zvládajú boj s ochorením COVID-19," podotkol premiér s tým, že inšpirovať sa treba tými, ktorí sú na tom lepšie.

Opatrenia by sa podľa neho nemali uvoľňovať, ako to napríklad avizujú susedné Rakúsko či Česká republika. Matovič tvrdí, že tieto krajiny boj s novým koronavírusom zvládajú horšie ako Slovensko. Zdôraznil, že absolútnou prioritou ostáva naďalej ochrana života.


Viac informácií o koronavíruse nájdete aj na Facebooku


Za potenciálne riziko považuje napríklad aj takzvaných pendlerov, teda ľudí, ktorí žijú niekoľko kilometrov za hranicami a dennodenne dochádzajú do práce. Pripustil možnosť pravidelného testovania pendlerov a obmedzenie pohybu na štátnych hraniciach. "Musíme minimalizovať riziko, to je jediná šanca," dodal.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články