Piatok, 28. január 2022. Meniny má Alfonz, zajtra Gašpar.

VOĽBY 2020 Bujaré oslavy u Matoviča: VIDEO Dvetisíc ľudí, meranie teploty, hala sa otriasala v základoch

Igor Matovič.Galéria fotiek (12)
Igor Matovič.
Zdroj: TASR - Michal Svítok

TRNAVA - Hnutie OĽaNO sa stalo suverénnym víťazom tohtoročných volieb. Líder Igor Matovič získal od Slovákov najviac krúžkov. A pompézna bola aj volebná noc, ktorá sa uskutočnila v Mestskej športovej hale v Trnave. Zaplnilo ju odhadom okolo 2000 ľudí, prítomné boli aj zahraničné médiá. Pripomeňte si s nami najlepšie momenty, ktoré zachytila kamera.


Ruch a davy ľudí. Pred športovou halou v Trnave vládla v sobotu 29. februára nezvyčajná atmosféra. Dôvodom však nebol koncert či športové podujatie.

VOĽBY 2020 Matovič zostaví vládu: Nastupuje povolebná matematika, štyri varianty novej koalície

Na mieste sa konala volebná noc hnutia OĽaNO, ktorej prieskumy tesne pred moratóriom predpovedali vysoké percentá. Dostavili sa domáci aj zahraniční novinári a množstvo priaznivcov. Už po príchode ich čakalo nepríjemné prekvapenie spojené s obávaným koronavírusom. Organizátori im zmerali teplotu.

Po prvotnej zdravotnej zastávke sa novinári ponorili do práce. Hrobové ticho rozhodne nevládlo. Od začiatku znel hudobný podmaz, prípadne bolo počuť hlasy z megafónu, na ktorý si už Slováci v súvislosti s Igorom Matovičom zvykli. Prvé čísla, ktoré priniesli o 23. hodine exit polly, náladu ešte zlepšili. Atmosféra hustla.

Po polnoci prišli na rad prejavy pred publikom. Atmosféru umocňoval veľký dav ľudí, ktorý Matoviča neraz podporil potleskom. 

Veľký priestor strane umožňoval vyhrať sa s programom počas dlhého čakania na výsledky. Nechýbalo plátno, na ktorom premietali rôzne videá. Jedným z nich bolo aj prekvapenie pre Matoviča od jeho kolegov. 

Líder OĽaNO bol mnohokrát obklopený masou novinárov, ktorých sa akreditovalo takmer 70. Niekedy bolo pre neho problémom dostať sa z bodu A do bodu B. V hale boli ľudia doslova hlava na hlave.

Na volebnú noc sa cez sociálnu sieť zaregistrovalo približne 2000 priaznivcov z radov verejnosti. Okrem toho boli prítomní kandidáti a podporovatelia. Hala v Trnave má kapacitu 2500 ľudí, miesto OĽaNO pravdepobodne zvolilo práve pre veľký záujem.

Na záver zaznela aj reakcia smerovaná voličom.

Chcete vedieť viac? Volebnú noc v centrále OĽaNO sme s vami sledovali ONLINE

VOĽBY 2020 Bujaré oslavy u Matoviča: VIDEO Dvetisíc ľudí, meranie teploty, hala sa otriasala v základoch

Viac o téme:
AUTOR: © Zoznam/nin Nahlásiť chybu

Súvisiace články

Najčítanejšie články