°C

Sobota, 28. marec 2020. Meniny má Soňa, zajtra Miroslav.

Situácia po tragédii v Prešove sa zmenila: Primátorka urobila rázny krok, záchranné práce ukončili

Tretí deň demolácie bytovky na Mukačevskej ulici v Prešove.
Tretí deň demolácie bytovky na Mukačevskej ulici v Prešove.
Zdroj: TASR – Roman Hanc
18.02.2020 17:43

PREŠOV – Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová odvolala dnes o 17:00 mimoriadnu situáciu na území mesta, ktorú vyhlásila vlani 6. decembra o 12:35 po výbuchu plynu v bytovke na Mukačevskej ulici 7.


Ako informoval hovorca mesta Prešov Vladimír Tomek, mimoriadnu situáciu odvolala primátorka ako predsedníčka krízového štábu mesta Prešov z dôvodu, že pominuli všetky okolnosti ohrozujúce život, zdravie a majetok občanov a životné prostredie.

„Mimoriadna situácia súvisela s tragickým výbuchom plynu v bytovom dome na Mukačevskej ulici. Bezprostredne po výbuchu sa začali vykonávať záchranné práce za účelom odstránenia následkov mimoriadnej udalosti. V súčasnosti sú všetky záchranné práce ukončené,“ informoval Tomek.

Ako dodal, mesto aktuálne čaká na dodanie faktúr od subjektov, ktoré sa podieľali na záchranných prácach. Následne budú všetky predmetné faktúry predložené na verifikáciu Okresnému úradu v Prešove.

Výbuch plynu na Mukačevskej ulici v Prešove, ku ktorému došlo 6. decembra minulého roku, si vyžiadal sedem potvrdených obetí. Jedna potenciálna obeť je doteraz nezvestná. Na likvidácii požiaru a evakuácii obyvateľov sa podieľalo 117 hasičov a 50 kusov techniky. Hasičom pri zásahu pomáhali aj záchranári, policajti, vojaci a horskí záchranári. Poškodený panelák už za pomoci špeciálneho demolačného stroja zbúrali.


Nástroje k článku


ZDROJ: SITA

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články