°C

Štvrtok, 20. február 2020. Meniny má Lívia, zajtra Eleonóra.

Hasiči už vyše 24 hodín likvidujú požiar výrobnej haly v Šuranoch

Hasičom sa už podarilo lokalizovať požiar výrobnej haly v Šuranoch
Hasičom sa už podarilo lokalizovať požiar výrobnej haly v Šuranoch
Zdroj: SITA/PHaZZ
28.01.2020 10:20

ŠURANY – Už viac ako 24 hodín zasahujú hasiči pri požiari výrobnej haly v Šuranoch, ktorý vypukol v pondelok (27. 1.) v skorých ranných hodinách. Hasiči pokračovali s jeho likvidáciou počas celej noci.


„Situácia je oproti včerajšiemu dňu nezmenená,“ uviedla Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ). Podľa jej slov majú hasiči požiar pod kontrolou a ďalej sa nerozširuje. Momentálne na jeho likvidácii pracuje 40 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 20 kusmi hasičskej techniky.

Na mieste sa nachádzajú hasiči zo všetkých hasičských staníc Nitrianskeho kraja, príslušníci z Galanty a Pliešoviec a členovia niekoľkých dobrovoľných hasičských zborov. V blízkosti požiaru je kontajner pre dlhodobé zásahy i nafukovací stan, v ktorom bolo zriadené zázemie pre zasahujúcich hasičov a členov riadiaceho štábu.

„Z dôvodu, že došlo k zmene poveternostných podmienok, vykonávajú pracovníci kontrolného chemického laboratória merania škodlivín v ovzduší v meste Šurany. Pri poslednom meraní zaznamenali hodnoty, ktoré nie sú pre ľudský organizmus škodlivé, avšak môžu byť dráždivé. Z tohto dôvodu boli občania mesta vyzvaní, aby sa nezdržiavali v exteriéri,“ doplnila Farkasová.

Hasiči sa snažia rozhŕňať a hasiť tlejúce pneumatiky v zhorenej hale

Hasiči majú už niekoľko hodín pod kontrolou požiar výrobnej haly v Šuranoch. Momentálne pri jeho likvidácii zasahuje 52 profesionálov a desať dobrovoľných hasičov. K nim sa pridali aj príslušníci zo Záchrannej brigády hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Malackách.

Zasahujúci hasiči momentálne pomocou troch univerzálnych nakladačov rozhŕňajú tlejúce zvyšky pneumatík a plastu, ktoré postupne dohášajú. „Jeden z troch zásahových úsekov je stále v plameňoch, pretože sa v ňom nachádza najväčšie množstvo pneumatík. Zasahujúci hasiči neustále pracujú v autonómnych dýchacích prístrojoch, pretože po zmene šírenia vetra je na mieste udalosti nedýchateľný vzduch,“ uviedla Zuzana Farkasová z prezídia HaZZ.

Ako doplnila, pracovníci Kontrolného chemického laboratória vykonávajú v Šuranoch opakované merania škodlivín v ovzduší. „Ich hodnoty nie sú škodlivé, avšak môžu byť pre organizmus dráždivé,“ dodala Farkasová.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články