Štvrtok, 6. máj 2021. Meniny má Hermína, zajtra Monika.

UK v Bratislave protestuje: Nesúhlas s odvolaním prednostu neurochirurgickej kliniky Šteňa

Andrej Šteňo
Andrej Šteňo
Zdroj: TASR/Pavel Neubauer
22.10.2019 15:10

BRATISLAVA - Univerzita Komenského (UK) v Bratislave protestuje proti odvolaniu prednostu Neurochirurgickej kliniky Lekárskej fakulty (LF) UK a Univerzitnej nemocnice Bratislava (UNB) Andreja Šteňa. Odvolanie považuje za neadekvátne. Informovala o tom hovorkyňa UK Lenka Miller. Dekanom LF UK je Juraj Šteňo, otec Andreja Šteňa.


"Odvolanie prednostu kliniky s takýmito kvalitami bez udania dôvodu považujeme za neprijateľné. Predstavuje flagrantné porušenie akademických slobôd. Nie je možné, aby politickí nominanti odvolávali akademických pracovníkov bez konsenzu s univerzitou," uviedla vysoká škola. Konanie je podľa univerzity v rozpore s celospoločenským záujmom v oblasti zdravotnej starostlivosti a vysokého školstva.

Univerzita poznamenala, že súčasné dianie na Ministerstve zdravotníctva SR a kroky jeho predstaviteľov zásadným spôsobom ovplyvňujú pracoviská a zamestnancov školy, a tiež aj úroveň poskytovania zdravotnej starostlivosti a vzdelávania v oblasti medicíny. "Nemožno to prehliadať a už vôbec nie tolerovať," tvrdí UK. Riaditeľka UNB Renáta Vandriaková sa rozhodla odvolať prednostu Neurochirurgickej kliniky UNB Andreja Šteňa po medializovanom prípade liečby 15-ročného chlapca s nádorom.


Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články