FOTO Neznáme čísla opäť vyvolávajú Slovákom: Ak naletíte, môžete poriadne zacvakať | Topky.sk

°C

Utorok, 21. január 2020. Meniny má Vincent, zajtra Zora.

FOTO Neznáme čísla opäť vyvolávajú Slovákom: Ak naletíte, môžete poriadne zacvakať

Mysteriózne čísla otravujú Slovákov
Mysteriózne čísla otravujú Slovákov
Zdroj: gettyimages.com, Facebook/Polícia Slovenskej republiky
26.08.2019 22:00

BRATISLAVA - Na Slovensko dorazila ďalšia z telekomunikačných hrozieb v podobe neznámych telefónnych čísel. Slovákov tentokrát obťažujú neznáme čísla pochádzajúce z Afriky a iných krajín. Aspoň to vyplýva z predvolieb čísel, ktoré je stále ťažšie filtrovať. Mnohí s dôverou zodvihnú akýkoľvek telefonický hovor, čo je podľa našej polície chybou.


Polícia k tomuto problému zverejnila rozsiahly status na sociálnej sieti. Orgány tvrdia, že občania ich s týmto problémom kontaktujú už od piatka minulého týždňa. Prízvukujú, že prevažne ide o čísla zo Stredoafrickej republiky. "Naše rady sú vždy rovnaké: nikdy takéto čísla nedvíhajte, nikdy im nevolajte naspäť. Ak vám v zahraničí žije rodina, tak jej čísla určite máte uložené," pripomína polícia.

Jedno z mnohých čísel, ktoré sa pokúšalo dovolať na Slovensko
FOTO Neznáme čísla opäť
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Iné spôsoby komunikácie

V prípade kontaktovania blízkymi zo zahraničia polícia tiež pripomína, že by určite využili aj iný typ komunikačného kanála. "Ak sa s vami bude chcieť niekto spojiť zo zahraničia (známy, vzdialená rodina), tak by vám poslal esemesku, ak nebudete dvíhať," píše sa ďalej v statuse. Čo je však horšie je fakt, že na "zlozvyk" zdvíhania komukoľvek môžete doplatiť práve vy. "V prípade podvodných čísiel hrozí, že sa vám navýši faktúra za telefonovanie o vysokú sumu. Ide o sieť premyslených, zahraničných podvodníkov, ktorí sú takmer nepostihnuteľní," upozorňuje polícia.

Čísla, ktoré sa pokúšajú dovolať, sa menia
FOTO Neznáme čísla opäť
Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Filter čísel

Policajné orgány tiež pripomínajú na technické vymoženosti smartfónov, ktoré už v dnešnej dobe dokážu blokovať prichádzajúce hovory od konkrétnych čísel natrvalo. "Zároveň o týchto číslach upovedomte svojho operátora. Ak ani to nepomôže a budú vás čísla neustále otravovať, choďte na políciu," uzavrela polícia.


Galéria

Mysteriózne čísla otravujú Slovákov Jedno z mnohých čísel, Čísla, ktoré sa pokúšajú

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/msz

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články