°C

Sobota, 15. august 2020. Meniny má Marcela, zajtra Leonard.

Na Slovensko sa valia trópy: FOTO Vieme, kde to bude najhoršie, pozor na výstrahu!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
23.08.2019 18:00

BRATISLAVA – Čaká nás poriadne horúci víkend! Teploty ako pri mori si užijú najmä ľudia v Košickom kraji, pre ktorý meteorológovia vydali výstrahu pred vysokými teplotami. Z ich predpovedí vyplýva, že by nemalo ani veľmi pršať. Prehánky a búrky hrozia iba ojedinele. Zdá sa, že takéto počasie by sa malo udržať až do stredy.


V stredu k nám dorazil studený front, ktorý na severozápad a sever nášho územia vtiahol studený vzduch, v dôsledku čoho teploty klesli pod +20 °C. Skonštatoval to meteorologický web iMeteo.sk s tým, že v priebehu štvrtka sa chladný vzduch dostal aj do ďalších oblastí južného a východného Slovenska.


Sledujte počasie vo vašom regióne na predpovede.topky.sk 


Dnes sa však môže otepliť až na 30 stupňov Celzia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) zmenu v počasí vysvetlil zasahovaním tlakovej výše, ktorá prúdi nad naše územie od severovýchodu. „Po jej okraji k nám začína od juhovýchodu až juhu vo vyšších vrstvách ovzdušia prúdiť teplý a vlhký vzduch,“ uviedol SHMÚ.

Ten v sobotu očakáva, že od severovýchodu bude do našej oblasti zasahovať tlaková výš a po jej okraji k nám bude od juhovýchodu prúdiť teplý a vlhký vzduch.

Predpoveď počasia.
Zdroj: predpovede.topky.sk

Preto bude veľmi teplo a dusno. Najvyššia denná teplota vystúpi na 28 až 33, na Orave a pod Tatrami dosiahne okolo 26 stupňov. Búrky hrozia len ojedinele, no cez deň sa môžu v Žilinskom kraji miestami vyskytnúť prehánky. Oblačnosť bude malá, iba miestami zväčšená. Fúkať bude prevažne slabý vietor.

Najhorúcejšie počasie bude v Košickom kraji

Výstraha 1. stupňa pred vysokými teplotami bola vydaná pre tri okresy Košického kraja. Ide o regióny Michalovce, Sobrance, Trebišov, kde sa v sobotu od 13:00 do 17:00 hod očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 stupňov Celzia.

SHMÚ varuje pred vysokými
Zdroj: SHMÚ

Menované okresy potrápia vysoké teploty aj v nedeľu, kedy by od 14:30 do 17:30 malo byť znova až 33 stupňov.         

SHMÚ varuje pred vysokými
Zdroj: SHMÚ

SHMÚ podotýka, že uvedená teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov. Hoci nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká.

V nedeľu bude do našej oblasti v teplom a vlhkom vzduchu zasahovať od severovýchodu okraj tlakovej výše.

Predpoveď počasia.
Zdroj: predpovede.topky.sk

Naďalej tak bude veľmi teplo a dusno. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá na 29 až 34, na Orave a pod Tatrami na miestami okolo 27 stupňov. Ojedinele, cez deň v západnej polovici miestami, sa vyskytnú prehánky alebo búrky. Oblakov bude málo, zväčšená oblačnosť hrozí len miestami. Fúkať bude prevažne slabý vietor, ktorý pri búrkach zosilnie

Z predpovedí predpovede.topky.sk vyplýva, že 33-stupňové teploty by sa mali udržať do stredy.

Predpoveď počasia.
Zdroj: predpovede.topky.sk
Predpoveď počasia.
Zdroj: predpovede.topky.sk
Predpoveď počasia.
Zdroj: predpovede.topky.sk


Galéria

Ilustračné foto Predpoveď počasia. SHMÚ varuje pred vysokými SHMÚ varuje pred vysokými Predpoveď počasia. Predpoveď počasia. Predpoveď počasia. Predpoveď počasia.

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články