Pripravte sa na búrky: Na týchto miestach hrozia prívalové povodne | Topky.sk

Pondelok, 14. október 2019. Meniny má Boris, zajtra Terézia.

Pripravte sa na búrky: Na týchto miestach hrozia prívalové povodne

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
30.08.2019 17:30

BRATISLAVA - Meteorológovia upozorňujú na búrky aj prívalové povodne. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) v tejto súvislosti vydal viacero výstrah, najmä pre regióny Žilinského kraja.


Výstraha druhého stupňa pred búrkami platí pre okresy Kežmarok, Levoča, Sabinov, Bytča, Kysucké Nové Mesto, Čadca a Žilina. Pre zvyšok Žilinského a Prešovského kraja platí výstraha prvého stupňa. SHMÚ zároveň vydal hydrologické výstrahy, upozorňuje na možné prívalové povodne. Druhý stupeň výstrahy platí pre regióny Považská Bystrica, Bytča, Žilina, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín. Na povodne však upozorňuje aj okresy Ilava, Púchov, Kežmarok, Levoča a Sabinov.

Pripravte sa na búrky:
Zdroj: SHMÚ

Podrobnejšiu predpoveď počasia si môžete pozrieť na stránke predpovede.topky.sk

Výstraha prvého stupňa pred búrkami platí do 20.00 h aj pre Banskobystrický, Trenčiansky, Košický a niektoré časti Nitrianskeho kraja. Okrem toho upozorňujú meteorológovia aj na vysoké teploty. Výstrahu prvého stupňa vydal SHMÚ pre Senec, niektoré regióny Banskobystrického, Košického, Trnavského a Prešovského kraja, ako aj pre celý Nitriansky kraj.

Pripravte sa na búrky:
Zdroj: SHMÚ


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články