Počasie bude ako na hojdačke! PREDPOVEĎ Pekelný začiatok týždňa vystrieda rapídne ochladenie | Topky.sk

°C

Štvrtok, 12. december 2019. Meniny má Otília, zajtra Lucia.

Počasie bude ako na hojdačke! PREDPOVEĎ Pekelný začiatok týždňa vystrieda rapídne ochladenie

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
11.08.2019 21:58

BRATISLAVA - Po extrémne teplom víkende, ktorý však sprevádzali aj náhle silné búrky s krúpami nás čaká ešte teplejší začiatok týždňa. SHMÚ vydal aj varovanie takmer pre celé Slovensko. Okrem vysokých teplôt hrozia v pondelok a utorok na mnohých miestach aj búrky. V strede týždňa nás čaká rapídne ochladenie.


Teplota na juhozápade Slovenska v sobotu na niektorých miestach vystúpila nad 35 stupňov Celzia, ešte teplejšie môže byť v pondelok. Na sociálnej sieti o tom informuje SHMÚ. Viac ako 35 stupňov Celzia namerali meteorológovia napríklad v staniciach Mužla, Gbelce (obe okres Nové Zámky), Hurbanovo (okres Komárno), Gabčíkovo (okres Dunajská Streda) a Slovenský Grob (okres Pezinok). Na ostatných staniciach bolo väčšinou 28 až 34 stupňov Celzia. Po o niečo chladnejšej nedeli by sa mal horúci tropický vzduch vrátiť v pondelok. 

Výstrahy platia pre celé Slovensko

Meteorológovia vydali výstrahy pred horúčavami pre celé Slovensko s výnimkou okresov na severe a severovýchode územia. V najjužnejších okresoch môže teplota stúpnuť až na 36 stupňov Celzia. Večer by horúce počasie mali vystriedať búrky, najmä na západnom Slovensku.

Počasie bude ako na
Zdroj: Getty Images

PONDELOK

V pondelok bude u nás vrcholiť prílev veľmi teplého, pôvodom tropického vzduchu od juhozápadu. Bude jasno až polooblačno a mimoriadne teplo. Popoludní a k večeru bude najmä na severe a na západe prechodná oblačnosť, ojedinele prehánky a búrky. 

Počasie bude ako na
Zdroj: predpovede.topky.sk

Najvyššia denná teplota bude 31 až 36 stupňov, na Orave a pod Tatrami okolo 29 stupňov. Nočná teplota sa bude pohybovať od 14 do 19 stupňov. Vietor bude slabý, pri búrkach zosilnie.

Výstrahy na pondelok
Počasie bude ako na
Zdroj: SHMÚ

UTOROK

V utorok k nám od západu začne prúdiť zvlnený studený front. Cez deň vystúpia teploty na 25 až 30 stupňov. Na mnohých miesta môžu byť prehánky, dážď a lokálne búrky. Miestami aj intenzívne s krúpami. V noci sa bude teplota pohybovať od 17 do 22 stupňov.

Počasie bude ako na
Zdroj: predpovede.topky.sk

Aj v utorok ešte platia výstrahy.

Počasie bude ako na
Zdroj: SHMÚ

STREDA

Zvlnený studený front bude pomaly postupovať cez našu oblasť ďalej smerom na východ. Cez deň sa bude teplota pohybovať od 17 do 22 stupňov, v južnej polovici západného Slovenska
22 až 27 stupňov. Výrazne sa ochladí a bude veterno, zrážky napriek tomu ustanú. V noci bude oblačno až zamračené a na mnohých miestach dážď, prehánky alebo búrky. Nočná teplota bude od 14 do 19 stupňov.

Počasie bude ako na
Zdroj: predpovede.topky.sk

ŠTVRTOK

Vo štvrtok bude jasno až polojasno, cez deň bude miestami zvýšená oblačnosť. Najvyššia denná teplota bude 20 až 25 stupňov, na juhu do 29 stupňov. V noci sa bude teplota pohybovať od 8 do 13 stupňov. 

Počasie bude ako na
Zdroj: predpovede.topky.sk

PIATOK

V piatok bude cez Slovensko postupovať od západu ďalší studený front. Na viacerých miestach bude prevažne veľká oblačnosť a miestami dážď alebo prehánky, ojedinele aj búrky. Teplota cez deň vystúpi maximálne na 27 stupňov, na severe miestami okolo 20 až 22 stupňov. V noci bude od 7 do 15 stupňov. 

Počasie bude ako na
Zdroj: predpovede.topky.sk

Kompletnú predpoveď počasia vám prináša stránka predpovede.topky.sk


Galéria

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/AMaj ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články