Utorok, 18. máj 2021. Meniny má Viola, zajtra Gertrúda.

Zvolenskí inšpektori odhalili v omáčke na FOTO zamlčaný alergén, výrobok stiahli z trhu!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Getty Images
17.06.2019 23:00

BRATISLAVA - V omáčke zo sezamových semiačok bola odhalená prítomnosť sójového proteínu, pričom tento alergén nebol uvedený v zložení výrobku. Inšpektori preto nariadili výrobok stiahnuť z trhu.


Regionálna veterinárna a potravinová správa Zvolen v rámci úradnej kontroly potravín vykonala v prevádzke COUNTRY-LIFE Veľkoobchodný sklad na Lieskovskej ceste vo Zvolene.  

Po odbere vzorky sezamovej rastlinnej omáčky „TAHINI 420 g“ s dátumom minimálnej trvanlivosti do 23. decembra 2020 bola zistená prítomnosť sójového proteínu v množstve 5,4 mg/kg. „Zistený alergén nebol uvedený v zložení výrobku,“ spresnila Štátna veterinárna a potravinová správa SR na svojom webe.

Oznámenie o zistení nevyhovujúceho
Zdroj: ŠVPS SR


Čítajte aj: Inšpektori stopli geneticky modifikovanú potravinu, na Slovensko sa dovážala v BIO kvalite


Inšpektori nariadili výrobok stiahnuť z trhu. Ako ďalej dodala, vzhľadom na rovnakú výrobnú šaržu sa z predaja sťahuje aj výrobok TAHINI 310 g s totožným dátumom minimálnej trvanlivosti.

Oznámenie o zistení nevyhovujúceho
Zdroj: ŠVPS SR

Menovaná rastlinná omáčka je pôvodom z Izraela, jej distribútorom je spoločnosť COUNTRY-LIFE s.r.o., Lieskovská cesta 6, 960 01 Zvolen a dodávateľom firma NATURAL Jihlava JK s.r.o., Humpolecká 286/28, 586 01 Jihlava.


Galéria

Ilustračné foto Oznámenie o zistení nevyhovujúceho Oznámenie o zistení nevyhovujúceho Ilustračné foto

Nástroje k článku


AUTOR: © Zoznam/Vo

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články