°C

Piatok, 29. máj 2020. Meniny má Vilma, zajtra Ferdinand.

Meteorológovia prichádzajú s PREDPOVEĎOU: Vodiči, zbystrite pozornosť, hrozbou je aj silný vietor

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA/Diana Černáková
25.12.2018 17:25

BRATISLAVA - Na slovenských cestách by mali byť vodiči opatrní aj v najbližších dňoch. Výstraha pred poľadovicou platí naďalej pre takmer celé Slovensko, s výnimkou Bratislavského a Trnavského kraja. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).


Výstrahy pred poľadovicou sú na nasledujúce dni takéto:

Meteorológovia prichádzajú s PREDPOVEĎOU:
Zdroj: shmu.sk

Meteorológovia prichádzajú s PREDPOVEĎOU:
Zdroj: shmu.sk

Meteorológovia v nadchádzajúcich dňoch zároveň varujú aj pred silnejším vetrom na horách. Výstraha prvého stupňa je predbežne vydaná pre oblasti Banskobystrického, Žilinského a Prešovského kraja. "Na hrebeňoch Tatier a Nízkych Tatier sa očakáva výskyt vetra,  ktorý dosiahne priemernú rýchlosť 70 - 85 km/h," uvádza SHMÚ na svojej webovej stránke.

Meteorológovia prichádzajú s PREDPOVEĎOU:
Zdroj: shmu.sk

Rýchlosť vetra predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity, najmä pre pešiu turistiku a horolezectvo. Výstraha pred vetrom platí predbežne od stredy (26.12.) od 6.00 h. do štvrtka (27.12.) do 12.00 h.

V súčasnosti by mali byť podľa Slovenskej správy ciest (SSC) zjazdné všetky sledované diaľničné úseky, rýchlostné cesty, cesty I. až III. triedy a tiež horské priechody. "Na cestách v obvode Lipany sa vo vyšších polohách v dôsledku vetra vytvárajú snehové jazyky," upozorňuje SSC na svojej webovej stránke zjazdnost.sk.


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článku


ZDROJ: TASR

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články