Výstraha pred zajtrajškom: Pripravte sa na silný vietor, sneh aj poľadovicu! | Topky.sk

Nedeľa, 20. október 2019. Meniny má Vendelín, zajtra Uršula.

Výstraha pred zajtrajškom: Pripravte sa na silný vietor, sneh aj poľadovicu!

Ilustračné foto
Ilustračné foto
10.12.2016 20:47

POPRAD - V závere víkendu zasiahne severnú časť Slovenska sneženie. Na krajom severe môže na severných návetriach pohorí do pondelka (12. 12.) popoludnia ojedinele napadnúť 10 až 20 centimetrov nového snehu. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal v tejto súvislosti výstrahu prvého najnižšieho stupňa.


Na Orave, Liptove a Spiši sa môžu od nedeľného (11. 12.) večera v nadmorských výškach od 700 metrov ojedinele tvoriť snehové jazyky, v pondelok aj snehové záveje, a to miestami aj v nižších polohách. Tvorbu snehových jazykov a závejov meteorológovia v pondelok očakávajú na horských priechodoch v celej severnej polovici Slovenska.

Výstraha pred zajtrajškom: Pripravte
Zdroj: SHMÚ

Dnešné veterné počasie v najvyšších horských polohách sa počas nedele ešte zintenzívni. SHMÚ vydal na nedeľu pre nadmorské výšky od 1500 metrov výstrahu druhého stupňa. Od 11.00 h môže vietor miestami v nárazoch dosahovať rýchlosť 32 až 39 metrov za sekundu (115 až 140 kilometrov za hodinu). Pre krajný východ Slovenska platí od dnešného poludnia výstraha pred tvorbou poľadovice. Na tú by si mali vodiči dávať pozor až do nedele popoludnia.   


Galéria

Ilustračné foto

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SHMÚ

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články