Meteorológovia varujú pred závejmi a snehovými jazykmi: Vodiči, pozor na poľadovicu | Topky.sk

Utorok, 22. október 2019. Meniny má Sergej, zajtra Alojzia.

Meteorológovia varujú pred závejmi a snehovými jazykmi: Vodiči, pozor na poľadovicu

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: SITA
12.12.2016 15:44

BRATISLAVA - Vodičom na severe a východe Slovenska môžu cestu miestami komplikovať snehové jazyky a záveje.


V okresoch Čadca, Námestovo, Tvrdošín, Liptovský Mikuláš a Poprad sa očakáva aj sneženie. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahy prvého stupňa. Meteorológovia okrem toho varujú aj pred silným vetrom.

Snežiť bude v týchto oblastiach.
Meteorológovia varujú pred závejmi
Zdroj: shmu.sk

Silný vietor bude v týchto oblastiach.
Meteorológovia varujú pred závejmi
Zdroj: shmu.sk

Výstraha platí pre všetky kraje s výnimkou Trenčianskeho. Vietor môže miestami v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 18 až 23 metrov za sekundu (60 až 85 km/h). Na hrebeňoch hôr to môže byť ešte viac, a to 25 až 30 metrov za sekundu (90 až 110 km/h).

Na cestách hrozí poľadovica

Cestári varujú vodičov pred poľadovicou, nárazovým vetrom, snehom, silným dažďom či zníženou dohľadnosťou. Nárazový vietor hrozí v oblasti Tatranskej Štrby, Kremnice, Banskej Štiavnice či Pezinka. "Znížená dohľadnosť do 100 metrov je pre silný dážď so snehom v lokalite Nová Bystrica (okres Čadca)," uvádza Slovenská správa ciest (SSC) na webe zjazdnosť.sk.

Snehové reťaze treba použiť pre všetku dopravu na ceste II/584 v úseku Srdiečko - Bystrá. Poľadovica môže prekvapiť na ceste II/531 v okrese Rimavská Sobota, na ceste II/547 Margecany - Spišské Vlachy a ceste III/3420 Víťaz-Dolina - Kluknava. Horský priechod Šútovce a úsek cesty I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom uzatvorili pre vozidlá nad desať metrov.

Diaľničné úseky a rýchlostné cesty sú zjazdné, rovnako aj cesty I., II. a III. triedy. Na vozovkách vo vyšších polohách však treba počítať s niekoľkocentimetrovou utlačenou či kašovitou vrstvou snehu.


Galéria

Ilustračné foto Sneženie bude v týchto Silný vietor bude v

Nástroje k článkuZDROJ: TASR
FOTO: SITA, SHMÚ.sk

Nahlásiť chybu

Tagy

Najčítanejšie články