°C

Sobota, 11. júl 2020. Meniny má Milota, zajtra Nina.

Bratislavské cesty pokryl sneh: Dopravný kolaps a kolóny takmer v celom meste

Zápcha na Einsteinovej ulici
Zápcha na Einsteinovej ulici
Zdroj: Topky.sk
10.12.2012 06:57

BRATISLAVA – V hlavnom meste sa dnes po výdatnom snežení o cesty stará 54 vozidiel zimnej údržby. S celomestským posypom začali už v nedeľu večer, počas noci mesto posypali dvakrát. Agentúru SITA o tom informoval hovorca primátora Ľubomír Andrassy. V meste došlo doobeda k viacerým nehodám a tvorili sa dlhé kolóny.


Cesty v noci posýpali chemickým posypom a od 3:00 vyrazili do terénu aj odhŕňače snehu. Mesto tiež zametá chodníky či zastávky, dva posypy vykonali aj na Kolibe.

Na cestách III. a IV. triedy i na menej frekventovaných úsekoch je kašovitý sneh, vodiči by mali byť na takýchto úsekoch opatrní. Podľa Andrassyho je doprava na cestách pomalšia, pretože vodiči jazdia opatrne, väčšie problémy zatiaľ nezaznamenali.

Podľa informácií rádia Expres sa dnes na cestách v Bratislave budete musieť vyzbrojiť poriadnou dávkou trpezlivosti. Nehoda sa v dopoludňajších hodinách stala na Námestí hraničiarov v smere na Dolnozemskú cestu, ale aj na križovatke Račianska-Pekná cesta, ktorá spôsobila dlhé kolóny smerom do Rače.

Kolóny sa tvorili aj v Lamači v smere do centra mesta, na moste SNP v smere do centra, ale tiež aj na vjazde do Bratislavy v smere zo Senca po starej ceste.


Galéria

Zápcha v Bratislave na Zápcha na Einsteinovej ulici Zápcha v Bratislave na Zápcha v Bratislave na Zápcha v Bratislave na Zápcha v Bratislave na Zápcha v Bratislave na Zápcha v Bratislave na

Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: Topky.sk

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články