Pondelok, 5. december 2022. Meniny má Oto, zajtra Mikuláš, Nikolas.

Poslanec Galis žiada 40 miliónov!

Vládny splnomocnenec pre šport potrebuje peniaze na zriadenie úradu.Galéria fotiek (1)
Vládny splnomocnenec pre šport potrebuje peniaze na zriadenie úradu.

BRATISLAVA - Poslanec Smeru Dušan Galis chce zo štátneho rozpočtu 40 miliónov korún. Nedávno sa totiž stal splnomocnencom vlády pre šport a peniaze potrebuje na vybudovanie svojho úradu.


Jeho kolegovia, ktorí v bývalej vláde zodpovedali za zavedenie eura či reformu verejnej správy, si však vystačili s podstatne nižším rozpočtom. Podľa našich informácií nepotrebovali viac ako tri milióny!

Bývalý tréner futbalovej reprezentácie je napriek tomu presvedčený, že ide o dobrú investíciu. „Na športe sa doteraz dosť veľa šetrilo. Musíme mať aj ľudí v regiónoch, ktorí nám budú pomáhať.“ Svoj návrh predstavil kolegom v parlamentnom výbore pre rozpočet a menu. Jeho členom je aj bývalý splnomocnenec vlády pre zavedenie eura Ivan Štefanec z SDKÚ. „Myslím si, že to bol skôr pokus o vtip,“ podotkol s tým, že Galisov návrh je poriadne zveličený. Výška požadovanej sumy vraj prekvapila aj ministra financií Jána Počiatka. Rozpočet na budúci rok už vláda odsúhlasila, Dušan Galis musí teda svoju žiadosť o peniaze presadiť na pôde parlamentu. „Je to otázka politických rokovaní,“ povedal nám hovorca rezortu financií Miroslav Šmál.

V prípade, že nedostane požadovaných 40 miliónov, bude pre úrad splnomocnenca pracovať aj menej ľudí. „Ak nebudeme mať žiadny rozpočet, budeme tam jeden či dvaja pre celé Slovensko,“ podotkol Galis.


 
 

Najčítanejšie články