Nedeľa, 25. júl 2021. Meniny má Jakub, zajtra Anna, Hana.

V Handlovej odvolali mimoriadnu situáciu

Kalamita v Handlovej
Kalamita v Handlovej
Zdroj: SITA
19.02.2012 19:02

TRENČÍN – Dnes o 16:00 ukončili mimoriadnu situáciu, ktorú spôsobila snehová kalamita, aj v Handlovej. V sobotu sa tak stalo v Považskej Bystrici. Celkovo vyviezli z baníckeho mesta viac ako 3500 metrov kubických snehu .


"Dňa 19. februára o 16:00 hod. bolo rozhodnuté primátorom mesta Handlová Rudolfom Podobom a krízovým štábom o odvolaní mimoriadnej situácie. Odvolanie bolo zaslané na Obvodný úrad Prievidza a Dispečing 112," informovala hovorkyňa mesta Jana Paulínyová. Zároveň upozorňuje obyvateľov na vyhlásenú výstrahu prvého stupňa SHMÚ na poľadovicu.

"Primátor mesta Handlová ďakuje všetkým Handlovčanom, ktorí reagovali na výzvy a boli nápomocní pri odstraňovaní snehovej kalamity v meste, poskytli súčinnosť pracovníkom v teréne ako aj všetkým správcom bytových domov, ktorí zabezpečovali súčinnosť pri informovaní majiteľov motorových vozidiel," uviedla Paulínyová.

Počas víkendu v Handlovej spravili všetky naplánované práce, pri ktorých nasadili ťažkú techniku. Pomáhali aj aktivační pracovníci. Harmonogram prác bude ďalej pokračovať v rámci schváleného plánu zimnej údržby. Mimoriadnu situáciu v Handlovej vyhlásili vo štvrtok 16. februára o 13:30.


Nástroje k článkuZDROJ: SITA
FOTO: SITA

Nahlásiť chybu

Najčítanejšie články