Sobota, 29. apríl 2017. Meniny má Lea, zajtra Anastázia.

Mečiarove amnestie

Lexov právnik bojuje so zrušením amnestií: Jednanie rady bolo protiústavné

Hlasovanie o Mečiarových amnestiách

Hlasovanie o Mečiarových amnestiách

09.04.2017 20:17

BRATISLAVA - Národná rada SR prijatím uznesenia o zrušením Mečiarových amnestií postupovala protiústavne a poverený právny zástupca Ivana Lexu bude svojmu klientovi odporúčať zvážiť proti tomu možnosť použitia právnych prostriedkov. Uvádza sa to stanovisku Ľubomíra Hlbočana, ktoré poskytol. viac »

Prehovorila zronená matka zavraždeného Remiáša: Kto to neprežil, nepochopí

Anna Remiášová, matka Róberta

08.04.2017 14:30

BRATISLAVA - Už to bude 21 rokov, čo sa čaká na spravodlivosť pre zavraždeného Róberta Remiáša. Uviedla v reakcii na nedávne zrušenie amnestií Vladimíra Mečiara jeho matka Anna Remiášová. viac »


K zavlečeniu mladého Kováča sa vyjadril aj bývalý prokurátor: Bude to náročné, tvrdí Vaľo

Michal Vaľo

08.04.2017 09:50

BRATISLAVA - Situácia, ktorú vyvolali súčasné rozhodnutia politikov v prípade zrušenia amnestií, je pre orgány ochrany práva zákonným a ústavným spôsobom neriešiteľná. Akceptovanie zrušenia amnestií a milostí a pokračovanie v konaniach by bolo v rozpore so základnými princípmi fungovania demokratického právneho štátu, najmä so zákazom retroaktivity v trestnom práve. viac »


Sulík varuje: Existuje riziko úteku Ivana Lexu, treba oživiť obžalobu

Richard Sulík

07.04.2017 17:40

BRATISLAVA - Strana SaS upozorňuje sudcov Okresného súdu Bratislava III, že ak začnú konať až po tom, ako Ústavný súd SR rozhodne o ústavnosti zrušenia Mečiarových amnestií, môže sa stať, že dovtedy obvinení opustia Slovenskú republiku a ukryjú sa napríklad na Belize ako hľadaný Karol Mello. viac »


K amnestiám sa vyjadrovať nebudem, povedal Krajči

Gustáv Krajči

06.04.2017 20:17

BRATISLAVA - Exminister vnútra Gustáv Krajči sa nebude vyjadrovať k zrušeným amnestiám Vladimíra Mečiara. "Nebudem sa k tejto veci vyjadrovať, nechám to na právnikov. Je to právny problém," povedal dnes bývalý šéf rezortu vnútra. Gustáv Krajči zastával post ministra vnútra v tretej vláde Vladimíra Mečiara. Bol predsedom politickej strany Ľudová únia. viac »


Zrušenie amnestií považujem v demokratickom štáte za neprijateľné, vyhlásil Mularčík

Ondrej Mularčík

06.04.2017 16:10

BRATISLAVA - Zrušenie amnestií v demokratickom a právnom štáte považuje bývalý predseda Slovenskej advokátskej komory a v súčasnosti advokát Ondrej Mularčík za neprijateľné. "Spôsob, akým to prijali poslanci NR SR, je neštandardný," uviedol dnes Mularčík. viac »


Uznesenie o zrušení amnestií vyšlo v Zbierke zákonov: Ústavnému súdu plynie lehota

Hlasovanie o Mečiarových amnestiách

06.04.2017 13:25

BRATISLAVA – Uznesenie o zrušení Mečiarových amnestií, ktoré v stredu schválili poslanci, už vyšlo v Zbierke zákonov a je účinné. viac »


Temné časy sú späť! Prokurátor, ktorý vyšetroval zločiny chránené amnestiami: Vyhrážky smrťou

Michal Serbin

06.04.2017 13:00

BRATISLAVA - Život prokurátora rozhodne nie je prechádzka ružovou záhradou. Svoje by o tom mohol hovoriť Michal Serbin, ktorý túto funkciu vykonával v minulosti - a riešil aj Mečiarove amnestie, ktoré včera poslanci zrušili. Išlo mu dokonca aj o krk. viac »


Historický počin v dejinách Slovenska: Mečiarove amnestie padli, kto sa má začať báť!?

Historický počin v dejinách
Foto

06.04.2017 05:55

BRATISLAVA - Je to definitívne. Poslanci parlamentu zrušili kontroverzné Mečiarove amnestie. Teraz stojí v ceste k ich právoplatnému potvrdeniu už iba rozhodnutie Ústavného súdu. Potom sa môže začať vyšetrovanie. Po dvadsiatich rokoch sa tak pred súdom môžu ocitnúť takmer zabudnutí aktéri na slovenskej politickej scéne. Kto sa má báť? viac »


VIDEO Historický moment Slovenska: VIDEO Poslanci zrušili Mečiarove amnestie!

Hlasovanie o Mečiarových amnestiách
FotoVideo

05.04.2017 21:58

BRATISLAVA - Dočkali sme sa! Poslanci dnes po hlasovaní zrušili Mečiarove amnestie. Prvý krok zvládli už minulý týždeň. Na ich zrušenie bolo potrebných 90 poslancov, a to ešte stále nie je definitíva. viac »


Kiska podpísal novelu ústavy: Umožňuje zrušenie Mečiarových amnestií

Andrej Kiska s Oskarom

03.04.2017 11:05

BRATISLAVA - Prezident Andrej Kiska dnes podpísal novelu Ústavy SR, ktorá umožní zrušenie Mečiarových amnestií a milosti udelenej Michalovi Kováčovi ml. Prezident podpísal tiež novelu zákona o ústavnom súde, ktorá na schválené zmeny ústavy nadväzuje. Informácia sa nachádza na internetovej stránke prezidenta. viac »


Najčítanejšie články

Online hry

pauzicka.sk

Seafight

Seafight

Vyplávaj za dobrodružstovm na šíre more a zbieraj tajomné poklady sveta.Skyrama

Skyrama

Vybuduj a riaď svoje vlastné medzinárodné letisko a staraj sa o pasažierov.