Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 17. august 2019. Meniny má Milica, zajtra Elena, Helena.

Kultúra

RECENZIA Once Upon a Time in Hollywood je hereckým koncertom DiCapria a Pitta, ktorý si zamiluje každý fanúšik Tarantina

včera o 12:00

BRATISLAVA - Quentin Tarantino je žijúcou legendou kinematografie. Nie, to nie je len môj názor či názor amerického kritika. O tom, že tohto „magora z videopožičovne“ jednoducho nejde nemilovať svedčí aj fakt, že na csfd.cz ide o nielen najobľúbenejšieho režiséra, ale zároveň aj scenáristu. viac »

Vyznáte sa vo whisky? Nenechajte si ujsť Whisky fest v srdci Bratislavy

Vyznáte sa vo whisky?
Foto

15.03.2019 17:00

Whisky, whiske(y) a bourbony sa vďaka slovenským a zahraničným vystavovateľom opäť zídu na jednom mieste, aby ste si mohli vychutnať ich rozmanité chute a vône, rozšíriť si svoju obľúbenú a vyskúšanú radu o ďalšie značky a aby ste sa dozvedeli viac o krajinách a páleniciach, kde sa whisky a bourbony vyrábajú. viac »


Robo Opatovský zahrá na turné svoje najväčšie hity v nových úpravách!

Robo Opatovský zahrá na
FotoVideo

15.03.2019 15:00

Robo Opatovský opäť vyráža za fanúšikmi. Po koncertnej pauze, počas ktorej však tvoril, sa teší na to, ako sa postaví pred publikum. Zaspieva aj nádhernú temperamentnú novinku „Tancuj“, no predovšetkým budú znieť najväčšie hity jeho kariéry, avšak zas v trochu inom šate. Fanúšikovia sa môžu tešiť na pieseň „Keď muž miluje ženu“, „Natália“, „Prílev energie“ a mnohé ďalšie. viac »


Košické divadlo uvádza v novej podobe balet M. R. Štefánik

Gennaro Sorbino ako Štefánik
Foto

15.03.2019 09:00

Svetovú premiéru tanečného divadla M. R. Štefánik uvádza v piatok 15. marca Balet Štátneho divadla Košice. Režisér a choreograf Ondrej Šoth sa k príbehu jednej z najväčších osobností nielen slovenských, ale aj európskych dejín, vrátil po desiatich rokoch pri príležitosti Roka Milana Štefánika, od ktorého tragickej smrti uplynie 4. mája 100 rokov. viac »


Pripravuje sa ďalší ročník Majálesu Prešov alias UNIPO festu. Na čo sa môžete tešiť?

Pripravuje sa ďalší ročník
Foto

14.03.2019 12:00

Keď sa v Prešove povie UNIPO fest, je jedno či ste študentom alebo pracujúcim, tento festival pozná každý. Jedinečná atmosféra dokáže každoročne prilákať tisícky nadšencov. Tento rok vystúpia Majk Spirit, Ben Cristovao, Horkýže Slíže, Gleb. viac »


Premiéry najsilnejších strojov na výstavách Motocykel a Boat Show

Premiéry najsilnejších strojov na
Foto

13.03.2019 10:00

Ďalší ročník obľúbených výstav Motocykel a Boat Show prinesie aj tentokrát svojim návštevníkom najnovšie novinky zo sveta motošportu aj lodí. Počas štyroch dní od 14. - 17. marca 2019 ich na výstavisku v Inchebe čakajú prezentácie najaktuálnejších modelov silných strojov, a to vo všetkých kategóriách. viac »


Zmeny pred štartom turné Alexandrovci 2019 na Slovensku

Zmeny pred štartom turné

12.03.2019 18:00

Na základe vzájomnej dohody medzi organizátormi turné Alexandrovci 2019 na Slovensku a manažmentom skupiny Kollárovci došlo k výmene domáceho hosťa. Publikum v desiatich slovenských mestách sa môže tešiť na vystúpenie jednej z najpopulárnejších slovenských speváčok – Kristíny. viac »


Čarovné Smolenice počas leta ožijú hudbou a rozprávkami

Čarovné Smolenice počas leta
FotoVideo

12.03.2019 17:00

Smolenický zámok s priľahlým šľachtickým parkom má unikátnu atmosféru. V širokom okolí patrí k tým najpríjemnejším miestam pre oddych a menší únik zo všednej pracovnej reality. Čarovnému prostrediu dodali OZ Smoleničan nový rozmer a pripravili pre vás pestrý letný program. Do Smoleníc zavíta Richard Müller, Robo Grigorov či Jana Kirschner & Para. viac »


Do Košíc sa vracia netradičný protikorupčný festival Pucung

Do Košíc sa vracia
Foto

12.03.2019 10:00

Myšlienka boja proti korupcii v spojení so zaujímavými diskusiami, inšpiratívnymi vystúpeniami a koncertmi sa na východe predstaví už po tretíkrát. Po mimoriadne úspešných dvoch ročníkoch na náv-števníkov čaká atraktívny program aj tento rok. viac »


Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup pripravujú spoločné šansónové turné

Richard Müller, Michael Kocáb

11.03.2019 19:00

Tak toto bude naozaj výnimočné! Tri výrazné osobnosti česko-slovenskej hudobnej scény sa spojili a chystajú spoločné turné. Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup fanúšikom zahrajú a zaspievajú „Šansóny a iné piesne“. Program jesenného turné s týmto názvom síce ešte len tvoria, no už teraz vedia, že významnú časť repertoáru budú tvoriť piesne ... viac »


Hudba lieči - druhý ročník Štupel Festu podporia Horkýže Slíže aj Karpina

Hudba lieči - druhý

11.03.2019 17:00

Pred rokom sa po prvý raz predstavil bratislavskému publiku benefičný koncert s názvom Štupel Fest. Bol venovaný trom zdravotne ťažko postihnutým deťom, ktorých liečba je extrémne finančne náročná. V rámci prvého ročníku sa podarilo cez predaj lístkov vyzbierať 3010€, ktoré boli následne prerozdelené medzi vybrané deti a to Sabínku, Mareka a Filipka. viac »


Tí sa s tým ne*erú! Bratislavský Babylon opäť ovládne temný humor

Bratislavský Babylon opäť ovládne

11.03.2019 16:00

Temné kecy si veru servítky pred ústa nedávajú. Na paškál si berú každodenné, ale i tie najvážnejšie témy, komentujú tragikomickosť vlastných životov, ale zároveň sa neštítia vyjadrovať sa k najzásadnejším problémom spoločnosti. A to spôsobom vskutku nevyberaným. viac »


Jazdili na nich naši starí otcovia: Láska k nim však ani časom nevymizla

Jazdili na nich naši
Foto

07.03.2019 09:00

Historické motocykle v sebe skrývajú vášeň, krásu i technologický kumšt. Na Slovensku ich však v pôvodnom a funkčnom stave nájdete už iba zopár. viac »


Nečakajte do mája, kúpte si vstupenku Festival letectva v predstihu a ušetrite

Nečakajte do mája, kúpte
Foto

05.03.2019 17:00

Organizátori spúšťajú predaj vstupeniek na Festival letectva Piešťany 2019, ktorý sa uskutoční prvý májový víkend (4. – 5. mája). Návštevníci majú možnosť zakúpiť si cez Predpredaj.sk okrem klasických vstupeniek aj lístky do VIP sektoru. Všetci fanúšikovia letectva bez ohľadu na typ zakúpeného lístka majú možnosť bezplatne zaparkovať a využívať veľkú hraciu X-box fun arénu. viac »


Obdobie majálesov sa blíži, tento si určite nenechajte ujsť! Na Lábsky Majáles lákajú Inekafe, Polemic, Desmod

Skupina Inékafe

04.03.2019 17:00

Lábsky Majáles odštartuje svoj tretí ročník už 27.apríla v obci Láb na Záhorí. Svojich návštevníkov bude opäť lákať na domáci rock, súťaže, prekvapenia či kolotoče. Príďte zažiť rodinný majáles plný skvelej hudby. viac »


PACI PAC preskočili sledovanosťou na Youtube Mira Jaroša aj Spievankovo

PACI PAC preskočili sledovanosťou

04.03.2019 16:00

Od nového roka stúpla sledovanosť youtube kanálu PACI PAC o 180% a dorovnali sa tak na ďalších det-ských interpretov ako Miro Jaroš alebo Spievankovo. Denná sledovanosť zaznamenala rekord a vo februári ich dokonca preskočili. viac »


Marec v Carlton Savoy Art Gallery

Marec v Carlton
Foto

04.03.2019 11:00

Tri. Veľmi stručný, až anonymný názov pre výstavu troch mladých chorvátskych umelkýň, ktoré v bratislavskej Carlton Savoy Art Gallery prezentujú svoju najnovšiu tvorbu. Ich diela sú svieže, presvedčivé, plné kontrastov i súznení a rozprávajú príbehy o krajine, ľuďoch a ich vzťahu k okolitému svetu. Sú si blízke vekom, sú z jednej alma mater, žijú v ... viac »


HABERA: „Je to šťastie, že máme skladby, na ktoré ľudia čakajú“

HABERA: „Je to šťastie,
Foto

01.03.2019 17:00

Jedenásť albumov so skupinou TEAM, sedem sólových. Taká je bilancia Paľa Haberu, speváka, ktorý si svojou charizmou a odvahou povedať presne to, na čo myslí, získal srdcia fanúšikov naprieč generáciám. Po troch rokoch sa opäť spolu so skupinou TEAM postaví na koncertné pódiá. viac »


Tomáš Klus predstaví v siedmich slovenských mestách nový album SpOlu

Tomáš Klus predstaví v
FotoVideo

28.02.2019 17:00

Známy český pesničkár Tomáš Klus pripravuje v apríli tohto roka turné, na ktorom predstaví svoju novinku – album SpOlu. Od 7. apríla odohrá postupne koncerty v Bratislave, Nitre, Banskej Bystrici, Trenčíne, Žiline, Poprade a Košiciach. viac »


O.B.D. a Karpina idú spolu na turné!

O.B.D. a Karpina idú

26.02.2019 16:00

Spojenie intelektuálnej tvorby s recesiou! Dve kultové kapely pripravujú spoločné turné a sľubujú nielen kvalitné koncerty, ale aj fantastickú šou. O.B.D. a Karpina sa po prvý raz vo svojej histórii stretnú na jednom pódiu. Zahrajú pár noviniek, no predovšetkým najväčšie hity svojej kariéry. Od O.B.D. nebudú chýbať napríklad legendárne „Komáre“ a od ... viac »


„Som šťastný človek a veľmi si to vážim“ Whisky - prečítajte si rozhovor so spevákom Slobodnej Európy

„Som šťastný človek a
Foto

24.02.2019 18:00

Skupina Slobodná Európa si tento rok pripomenie už 30 rokov od chvíle, kedy pri jednom stole v kedysi legendárnej bratislavskej pivárni Stará sladovňa (Mamut) sedeli spolu gitarista Sveťo Korbeľ, basák Braňo Alex, bubeník Peter "Ozi" Hurtig (všetci traja práve čerstvo odídení, resp. odchádzajúci z kapely Zóna A) a spevák Miloslav „Whisky“ Láber. Od ... viac »


Najčítanejšie články