Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Pondelok, 22. apríl 2019. Meniny má Slavomír, zajtra Vojtech.

Kultúra

Ohúril aj dojal: Pozvanie tohto hosťa Adela rozhodne nemôže ľutovať

FotoVideo
18.04.2019 17:00

Najlepší diel, aký si pamätajú? Husľový virtuóz Filip Jančík prijal v uplynulý pondelok pozvanie Adely Vinczeovej do talkšou Trochu inak. Podľa reakcií divákov v sále, ktorí mladého hudobníka odmenili standing ovation, sa dá povedať, že boli z Jančíka nadšení. viac »

Český turista v Tatrách

Český turista v Tatrách

17.10.2018 11:00

Návšteva najmenších veľhôr sveta je pre českých turistov veľkým lákadlom a zároveň aj rizikom. Ročne na Slovensku nájde smrť viac Čechov, ako ich zahynie celkovo vo všetkých alpských krajinách. Česi sú však pre slovenský trh cestovného ruchu kľúčovou skupinou a takmer všetci sa na Slovensko radi vracajú. V novinke Český turista v Tatrách si kapela Smola ... viac »


YETTI prichádza na Slovensko v podobe skvelého detského muzikálu

YETTI prichádza na Slovensko
Foto

12.10.2018 12:00

Už v novembri tohto roka na Slovensku odštartuje turné detského muzikálu Cesta na Severný pól. Strýko Baltazár sa pred Vianocami vydá na dobrodružnú výpravu, aby pomohol svojej eskimáckej kamarátke Yoko objasniť nevídanú záhadu - nedokáže to však bez pomoci našich najmenších! viac »


Jeden svet privíta svetoznámeho Timothyho Snydera, nominantku na Nobelovú cenu aj oscarového dokumentaristu

Jeden svet privíta svetoznámeho
Video

10.10.2018 14:00

Vyše 60 hostí, režisérov, producentov, aktivistov, spisovateľov, historikov, sociológov, environmentalistov či reportérov z Európy aj z USA prijalo pozvanie Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet a zavíta od 11. do 16. októbra 2018 do Bratislavy. Budú súčasťou diskusií, masterclassov, prednášok. Od tém vraždy Jána Kuciaka, cez život ... viac »


V piatok začína hlavný program festivalu Bratislava v pohybe

V piatok začína hlavný
FotoVideo

10.10.2018 13:00

Medzinárodný festival súčasného tanca Bratislava v pohybe predstaví počas októbra šesť súborov. Prvým z nich bude En Knap Group s choreografiou Josefa Nadja. viac »


Festival českého divadla otvoria Cimrmanovci a ich AKT

Festival českého divadla otvoria
Foto

10.10.2018 12:00

Festival českého divadla, s ktorým je pravidelne spájaná jeseň v Štúdiu L+S v Bratislave, odštartuje tento rok 5. novembra. Pôjde o jeho 25. ročník a stalo sa už tradíciou, že ho otvára Divadlo Járy Cimrmana. viac »


Nechajte sa vtiahnuť do magického sveta, kde ožívajú kúzla

Nechajte sa vtiahnuť do
FotoVideo

10.10.2018 11:00

Keď sa 10-ročný Lewis (Owen Vaccaro) dozvie, že sa musí presťahovať k svojmu strýkovi, netuší aké magické dobrodružstvo ho čaká. Jeho novým domovom sa stane rozľahlé starodávne sídlo, v ktorom, ako čoskoro zistí, sa dejú veľmi čudné veci. Strýko (Jack Black) a jeho susedka (Cate Blanchett) sú totiž čarodejníci a už dlho sa snažia rozlúštiť tajomstvo ... viac »


Tragický príbeh o láske, koncert pod Pyramídou a duety s Kulym... „Diabolské pokušenia“, ktorým sa nedá odolať

Tragický príbeh o láske,
Foto

09.10.2018 11:00

Kultúrnu sezónu začal slovenský orchester Cigánski Diabli – Gypsy Devils opäť bravúrne. Na prelome augusta a septembra predstavil svoju originálnu hudobnú produkciu nadšenému fínskemu publiku, koncertnú sezónu otváral v Hämeenlinne a o deň neskôr v prestížnej koncertnej sále v Tampere-talo vo Fínsku. Hneď po návrate si ich jedinečný virtuózny hudobný ... viac »


Filip Jančík presúva šou hodnú zahraničnej hviezdy do väčších priestorov

Filip Jančík presúva šou
Video

08.10.2018 15:59

Mená veľkého formátu, svetelná šou a hudobná bravúra boli tromi piliermi prvých domácich koncertov mladého huslistu Filipa Jančíka. Po štvorici z piatich avizovaných koncertov si talentovaný hudobník získal slovenské publikum. Posledné vystúpenie teraz pre veľký záujem presúva do veľkokapacitných priestorov. viac »


Netopier priletí do Košíc po takmer dvadsiatich rokoch

Netopier priletí do Košíc
Foto

05.10.2018 14:00

Po takmer dvoch desaťročiach sa na javisko Štátneho divadla Košice vracia Netopier, slávna opereta kráľa viedenských valčíkov Johanna Straussa ml.. Prvá premiéra divadla v novej sezóne, je operetným debutom režiséra Michala Spišáka a dirigenta Roberta Jindru. Nová inscenácia prinesie podľa tvorcov viacero prekvapení. viac »


BATACCHIO čarovne uzatvoril Divadelnú Nitru 2018, navštívilo ju vyše 5000 divákov

BATACCHIO čarovne uzatvoril Divadelnú
Video

04.10.2018 11:00

Kúzelnícke triky, kabaratné kúsky, obdivuhodné akrobatické výkony v inscenácii Batacchiood legendárneho súboru Cirk La Putyka ukončili 27. ročník Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra. Predstavenie v sebe spojilo poetiku kočovných divadelných spoločností a výdobytky nového cirkusu v magickej retro atmosfére, ktorú doplnilo ošúchané cirkusové šapitó na scéne. viac »


Dosť bolo superhrdinov: Tom Hardy prichádza ako krvilačný VENOM

Dosť bolo superhrdinov: Tom
FotoVideo

04.10.2018 10:00

Tom Hardy sa predstaví v zatiaľ najtemnejšej marvelovke. viac »


Jeden svet otvorí film o Olegovi Sencovi a odpremiéruje dokument venovaný Jánovi Kuciakovi

Jeden svet otvorí film

03.10.2018 12:00

Filmár Oleg Sencov pomaly zomiera ako politický väzeň na Sibíri, novinár Ján Kuciak prišiel o život vraždou na objednávku. Obaja sa postavili proti mocným, na stranu pravdy. Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Jeden svet, ktorý otvára témy slobody, demokracie a ľudských práv, si počas blížiaceho sa 19. ročníka pripomenie týchto a im podobných ... viac »


Divadelná Nitra je v polovici, vyvrcholí Batacchiom kultového Cirku La Putyka

Divadelná Nitra je v

01.10.2018 14:00

Stovky nadšených divákov, ktorí si vychutnali podujatia sprievodného programu počas uplynulého slnečného víkendu, zaujala aj ponuka hlavného programu Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2018. Obsahovo najvyhranenejší festival scénického umenia na Slovensku dnes vstupuje do svojej druhej polovice. Otvorila ho v piatok monumentálna inscenácia Môj ... viac »


Dnes sa začína Divadelná Nitra 2018, oslovuje celé spektrum divákov a návštevníkov

Dnes sa začína Divadelná
Foto

28.09.2018 12:00

Monumentálna inscenácia Môj boj súboru TR Warszawa otvára dnes, v piatok 28. septembra večer, Medzinárodný festival Divadelná Nitra 2018. Knižnú ságu Karla Ove Knausgårda s rozsahom takmer 3 600 strán adaptoval v spolupráci s jedným z najvýznamnejších poľských divadelných súborov Michał Borczuch. Podľa jedného z kurátorov festivalového programu Jána ... viac »


Bolo nás jedenásť - Milan Lasica a jeho Pohoda Band

Bolo nás 11

28.09.2018 11:00

Legendárny album trojice Lasica – Satinský – Filip zažil veľkolepú reinkarnáciu na festivale Pohoda. Spolu s Milanom Lasicom vystúpila celá plejáda skvelých hudobníkov, aby spoločne vzdali hold jednému z najzásadnejších albumov novodobej histórie. Koncert mal obrovský úspech a mimoriadne pozitívny ohlas. Teraz ho môžete zažiť v Štúdiu L+S počas dní ... viac »


Už o pár dní bude Divadelná Nitra 2018 REalitou

Už o pár dní

26.09.2018 11:00

13 inscenácií z 8 krajín počas 6 festivalových dní a viac ako 50 podujatí v sprievodnom programe. Už o pár dní nastane v Nitre divadelný sviatok, ktorý po 27. raz ponúkne výber z toho najzaujímavejšieho, čo sa urodilo v európskom a slovenskom divadle. Do aktuálneho ročníka, ktorý sa bude konať od 28. septembra do 3. októbra, vstupuje festival s témou ... viac »


Video ochutnávka Divadelnej Nitry 2018

Video ochutnávka Divadelnej Nitry
Video

24.09.2018 10:00

REagujte na 27. ročník Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2018, ktorý sa bude konať od 28. septembra do 3. októbra. Ste zvedaví, čo na Vás čaká počas jedného z najvýznamnejších divadelných festivalov na Slovensku? Prinášame Vám video ochutnávku hlavného programu! Téma: - RE viac »


Sprievodný program REaktivizuje, REflektuje, ale aj REkreuje návštevníkov Divadelnej Nitry 2018

Znovuzjednotenie Kóreí

21.09.2018 09:00

Diskusie na aktuálne pálčivé témy a výstava reflektujúca nedávnu vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, inscenácia o detskej osamelosti Sám a Esmeralda v podaní hercov Starého divadla Karola Spišáka, unikátny výber filmov odkazujúci na 100. výročie vzniku Československej republiky, reakcie na nezadržateľné znečisťovanie Zeme a s tým súvisiace ... viac »


Hviezda mega úspešnej trilógie „Fakjú pán profesor“ prichádza do kín!

Hviezda mega úspešnej trilógie
FotoVideo

20.09.2018 11:00

Predstaviteľ učiteľa z extrémne populárnej trilógie "Fakjú pán profesor" sa vracia do kín v ďalšej skvelej úlohe, vo filme plnom smiechu, ale aj dojatia: SRDCOVÍ REBELI. Ako nezodpovedný flákač Lenny dostane na zodpovednosť pätnásťročného chlapca Davida s vážne chorým srdcom. Dávidova prognóza hovorí, že svojich šestnástich narodenín sa už zrejme nedožije. ... viac »


Obetoval vzťahy a stvoril senzáciu. Môj boj otvorí Divadelnú Nitru

Obetoval vzťahy a stvoril
Foto

14.09.2018 10:00

Jeden z najvýznamnejších poľských divadelných súborov TR Warszawa a jeho veľkolepá inscenácia Môj boj otvorí už o dva týždne – v piatok 28. septembra – Medzinárodný festival Divadelná Nitra 2018. Inscenáciu pripravil vyhľadávaný poľský režisér Michał Borczuch. Keď jeho Apokalypsa otvárala nitriansky festival pred tromi rokmi, zaznamenala medzi divákmi ... viac »


Najčítanejšie články