Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Štvrtok, 25. apríl 2019. Meniny má Marek, zajtra Jaroslava.

Kultúra

Detský festival posúva hranice programu až do piešťanského neba

pred 4 hodinami

LETECKÁ SHOW, MODERNÝ CIRKUS A KONCERTY PACI PAC A FÍHA tralala so skupinou BABY BAND. Zažite rodinný víkend plný zábavy pre všetkých. Zajo TURBO a Kohútik ŤUKI sa rozhodli po prvýkrát vyraziť za detičkami mimo Bratislavy. A to je skvelá správa pre všetky deti a rodičov z Piešťan a ich blízkeho a ďalekého okolia. viac »

Obetoval vzťahy a stvoril senzáciu. Môj boj otvorí Divadelnú Nitru

Obetoval vzťahy a stvoril
Foto

14.09.2018 10:00

Jeden z najvýznamnejších poľských divadelných súborov TR Warszawa a jeho veľkolepá inscenácia Môj boj otvorí už o dva týždne – v piatok 28. septembra – Medzinárodný festival Divadelná Nitra 2018. Inscenáciu pripravil vyhľadávaný poľský režisér Michał Borczuch. Keď jeho Apokalypsa otvárala nitriansky festival pred tromi rokmi, zaznamenala medzi divákmi ... viac »


Má dar, vďaka ktorému mení životy druhých

Má dar, vďaka ktorému
Foto

13.09.2018 16:00

Pri príležitosti vydania svojej novej knihy Modlitby od srdca zavíta svetoznáma írska mystička Lorna Byrneová do Bratislavy, kde bude mať jednu exkluzívnu prednášku. viac »


Zaujíma vás téma ZLOČINU? Kristína Kövešová a jej hostia odhalia pozadie kriminálnych prípadov

Zaujíma vás téma ZLOČINU?
Foto

12.09.2018 09:00

Každý deň sme konfrontovaní so zločinom. Ak ho vidíme v správach, bývame pobúrení, nahnevaní, no radi si ho pozrieme v kine či na televíznej obrazovke. Na pripravovanej live show sa bude debatovať s vyšetrovateľmi, súdnymi znalcami, psychológmi a expertmi z rôznych oblastí. viac »


Legendárna rocková skupina OMEGA oslávi 55 rokov aj v Bratislave

Legendárna rocková skupina OMEGA

07.09.2018 10:00

Jej členovia za ten čas mnohých presvedčili, že v hudobnom živote zastávajú skutočne zvláštne miesto. Omega bola titulovaná už rôznymi prívlastkami, ale zatiaľ nik nevie presne, čo je ich tajomstvom. Tajomstvom ich 55 ročnej existencie… viac »


Noc prinesie na Divadelnú Nitru divokú energiu temnej ulice

Noc prinesie na Divadelnú

05.09.2018 09:00

Traja performeri, jeden dídžej, polotma, vyše stovka pneumatík a záplava energie. To všetko čaká divákov, ktorí navštívia jedinečné predstavenie Noc portugalského tvorivého zoskupenia Circolando. Medzinárodný festival Divadelná Nitra 2018 ho ponúkne v nedeľu 30. septembra vo Veľkej sále Divadla Andreja Bagara v Nitre. viac »


Maďarský agát je plný irónie, Divadelná Nitra REakciu víta

Maďarský agát

31.08.2018 12:00

S mimoriadne humorným dielom – parodickým uchopením každodenného politického marketingu – vystúpi na Medzinárodnom festivale Divadelná Nitra 2018 pätica maďarských performerov na čele s Kristófom Kelemenom a Bencem Györgyom Pálinkásom. Na festivale, ktorý sa začne 28. septembra a potrvá do 3. októbra tohto roka, sa predstavia úplne po prvý raz, a to s inscenáciou Maďarský agát. viac »


Po čom všetci túžia? Štyri ženy, štyri príbehy a jedna veľká túžba po láske

Po čom všetci túžia?
Foto

27.08.2018 14:00

Autorské predstavenie Víta Krasa a Kateřiny Krovovej má úplne jednoduchú tému: Po čom všetci túžia? Samozrejme po láske, po nádhernej vlastnosti milovať a byť milovaný. Čo všetko sa objaví, koľko „šlupiek“ sa olúpe a čo z pod nich vylezie behom jedinej oslavy narodenín? viac »


V projekte REpublika 100 víta Divadelná Nitra tvorcov z Česka

V projekte REpublika 100
FotoVideo

22.08.2018 11:00

Aj 50. výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy patrí k okrúhlym výročiam, ktoré sa tento rok nahromadili. Vpád vojsk pod sovietskym velením bol maskovaný tvrdením o bratskej pomoci proti chystanej „kontrarevolúcii“. Prerušil však obrodný proces Pražskej jari, ktorého avantgardou boli aj českí a slovenskí divadelníci a rozkvet divadiel ... viac »


Keď počasie nepraje opere: Nabucco a Verdi Gala sa presúva!

Keď počasie nepraje opere:

21.08.2018 18:00

Operný festival sa z hradu presúva do Národného tenisového centra. Nepriaznivá predpoveď počasia donútila organizátorov zmeniť dátum a miesto podujatia. viac »


Špión, ktorý dostal Milu Kunis, dostane svojím humorom aj vás

Špión, ktorý dostal Milu
FotoVideo

20.08.2018 11:00

Do kín práve prichádza skvelá letná komédia ŠPIÓN, KTORÝ MA DOSTAL. Jej hlavnými hrdinkami sú Audrey (Mila Kunis) a Morgan (Kate McKinnon), ktoré čaká akciou nabitá medzinárodná špionážna misia. Všetko spôsobí ako obvykle chlap – v tomto prípade bývalý priateľ Audrey, ktorý ju hanebne opustí a zabudne sa jej priznať, že bol špiónom. Kamarátky sa zrazu ... viac »


Hudobný fenomén Adam Ben Ezra sa vráti na Slovensko. Vystúpi na World Music Festivale v Bratislave

Hudobný fenomén Adam Ben
FotoVideo

15.08.2018 11:00

Internetový a hudobný fenomén Adam Ben Ezra sa vracia na Slovensko. Virálna senzácia a špičkový kontrabasista so záľubou v eklektickom súčasnom džeze vystúpi v bratislavskom Ateliéri Babylon dňa 15. septembra, počas gala koncertu World Music Festivalu Bratislava. viac »


Skúmať hranice REality vyzve na Divadelnej Nitre hviezda z Libanonu

Skúmať hranice REality vyzve
Foto

15.08.2018 10:00

Až na hranice možností divadla siaha vo svojej tvorbe Rabih Mroué. Na Slovensku sa angažovaný libanonský umelec, ktorý žije a tvorí v Berlíne, predstaví vôbec po prvý raz. Na Medzinárodnom festivale Divadelná Nitra 2018, ktorý sa koná od 28. septembra do 3. októbra. viac »


Môj neznámy vojak - zážitková premiéra otvorená pre verejnosť

Môj neznámy vojak -
Foto

13.08.2018 12:00

August je mesiac, kedy si na Slovensku a v Čechách pripomíname 50. výročie vpádu vojsk Varšavskej zmluvy na naše územie. Pri tejto príležitosti v utorok 14.8. v Galérii Umelka na Šafárikovom námestí bude konať premiéra nového dokumentárneho filmu mladej ukrajinskej režisérky Anny Kryvenko Môj neznámy vojak. Producentami filmu sú Producenti filmu: Analog ... viac »


Slovákov na Divadelnú Nitru vyberali MLOKi, ukazujú súčasné fenomény slovenského divadla

Divadelná Nitra 2018

07.08.2018 10:00

Témam, ktoré súvisia s aktuálnym stavom spoločnosti, sa venujú inscenácie slovenských súborov v hlavnom programe Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2018, ktorý sa koná od 28. septembra do 3. októbra. Vstupenky na hlavný program sú od 6.8.2018 v predaji online prostredníctvom internetového portálu www.predpredaj.sk v sekcii Divadlo. viac »


Divadelná Nitra REaktivuje vzdelávacie projekty

Divadelná Nitra 2018

06.08.2018 10:00

Jedna z najdiskutovanejších inscenácii poľskej divadelnej scény, špičkové bábkové divadlo z Čiech, portugalské zoskupenie s prvkami nového cirkusu, diela libanonského konceptuálneho tvorcu presahujúce hranice divadla či maďarská politická satira, ale aj výber výnimočných slovenských inscenácií prináša 27. ročník najvýznamnejšieho medzinárodného festivalu ... viac »


Divadelná Nitra skúma možnosti divadla aj spoločnosti, otvorí ju Môj boj

DIVADELNÁ NITRA 2018
FotoVideo

27.07.2018 12:00

Osem zahraničných a päť slovenských inscenácií a performancií ponúkne v hlavnom programe Medzinárodný festival Divadelná Nitra 2018. Kurátori ich vybrali s prihliadnutím na tohtoročnú tému – RE. 27. ročník najvýznamnejšieho medzinárodného festivalu scénického umenia na Slovensku sa začne 28. septembra a potrvá do 3. októbra. viac »


Festival Žilina žije sľubuje skvelý zážitok

Festival Žilina
Video

27.07.2018 10:00

Tretí ročník multižánrového klubového festivalu Žilina žije prichádza s nabitým lineupom. Najznámejšie kluby v meste v septembri ožijú koncertami a atraktívnym sprievodným programom. viac »


Sylvester Stallone opäť plánuje akčný útek

Sylvester Stallone opäť plánuje
Foto

23.07.2018 15:00

Akční hrdinovia, ktorí sa snažia vyviaznuť živí a zdraví z nebezpečných situácií – to je presne to, čo diváci v kine milujú. Preto pokračovania úspešného thrilleru PLÁN ÚTEKU, v ktorom si spolu zahrali dve herecké legendy Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger, nenechalo na seba dlho čakať. viac »


Prekliate dedičstvo - horor, ktorý sa stane kultom

Prekliate dedičstvo - horor,

20.07.2018 09:00

Každá rodina ukrýva tajomstvá. Ale len niektoré sú smrteľne nebezpečné. viac »


VÝPREDAJ: Denník odvážneho bojka 11 + DARČEK ku knihe

Kniha Dvojitý podfuk

17.07.2018 11:00

Bestsellerová séria o smoliarovi Gregovi Heffleym pokračuje už 11-tou knihou s názvom Dvojitý podfuk. viac »


Najčítanejšie články