Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

°C

Nedeľa, 17. november 2019. Meniny má Klaudia, zajtra Eugen.

Kultúra

Krasokorčuliarsku choreografiu šou Angry Birds on Ice tvorí majsterka Slovenska Renata Aleksander!

včera o 09:00

Ľadová šou Angry Birds on Ice zverejňuje prvé fotografie veľkolepého projektu. Fanúšikovia sa môžu tešiť na „nahnevaných operencov“ a iné fantastické nadrozmerné rekvizity. Herci a krasokorčuliari budú tancovať na ľade a takmer 9-metrová „vtáčia hora“ vytvára priestor na najrôznejšie nadľudské kúsky tímu fantastických akrobatov. O krasokorčuliarsku ... viac »

Noc je temná a plná hviezdnych hostí. Filip Jančík zahrá na Bratislavskom hrade aj po desiatej

Filip Jančík
FotoVideo

24.05.2019 12:00

Los Angeles, Izrael, ale aj farby susedného Rakúska bude hájiť zostava, ktorá už o tri týždne príde na Bratislavský hrad. Dominantu slovenského hlavného mesta budú okupovať celý víkend, a to pri príležitosti unikátnej hudobno-svetelnej šou mladého huslistu Filipa Jančíka. viac »


Vzrušujúci príbeh Samsona a Dalily sa vracia do košického divadla

PR

24.05.2019 09:00

Po Otellovi prináša opera Štátneho divadla Košice ďalší slávny príbeh. V piatok 24. mája bude mať na javisku Historickej budovy ŠDKE premiéru nové naštudovanie vzrušujúceho biblického príbehu Samsona a Dalily francúzskeho skladateľa Camille Saint-Saënsa Samson a Dalila v réžii Romana Poláka a v hudobnom naštudovaní dirigenta Ondreja Olosa. viac »


Cigánski Diabli zahrajú na Bratislavskom hrade, nové CD im pokrstí Milan Lasica!

PR

22.05.2019 17:00

Cigánski Diabli zahrajú exkluzívny koncert na Bratislavskom hrade! Vo vnútornom nádvorí odpália temperamentnú šou plnú hitov. Na jedinečnom koncerte pokrstia svoj nový album a predstavia úplne nové piesne. Hosťom večera a zároveň krstným otcom bude vynikajúci slovenský umelec Milan Lasica. Príďte si vychutnať neopakovateľnú romantickú atmosféru pod ... viac »


PáRock otvorí letnú festivalovú sezónu silným line-upom

PáRock otvorí letnú festivalovú

22.05.2019 16:00

Najintenzívnejší jarno-letný festival, ktorý práve zažije svoj 24. ročník, je tu opäť a láka na obľúbené kapely aj kuriózneho Mojseja. Kapely roztočia prvotriednu zábavu v Mlynskej doline už tento piatok. viac »


RECENZIA Priemerný Detektív Pikachu poteší každého fanúšika Pokémonov: Užijú si ho však aj ostatní?

RECENZIA Priemerný Detektív Pikachu

22.05.2019 15:00

BRATISLAVA - Osobne som ešte zažil tú éru, kedy sme si ako deti nemohli nechať ujsť nový diel populárneho seriálu Pokémon. Na škole sa vo veľkom menili kartičky týchto roztomilých postavičiek a úprimne, na chvíľu som podľahol aj obrovskému šialenstvu okolo mobilnej hry Pokémon Go. Vysoké očakávania pred úplne prvým celovečerným hraným filmom boli teda ... viac »


Keď sa spoja filharmonici a muzikál, Amélia a Armagedon

Keď sa spoja filharmonici
Video

21.05.2019 16:00

Tóny, sláčiky, klávesy. Ako sa vraví láska na prvé počutie... Za dverami skúšobnej miestnosti bolo počuť, že niečo sa chystá. Červená sála Domu kultúry Dúbravka prežije Magický večer filmovej hudby už 23.5. viac »


Rozhovor s Richardom Müllerom: Na koncerte v Smoleniciach sa bude na čo tešiť!

Rozhovor s Richardom Müllerom:
FotoVideo

20.05.2019 19:00

Dokáže mu muzika aj po rokoch prinášať radosť? Ako dnes hovorí o svojich závislostiach? Prečítajte si pútavý rozhovor s hudobnou legendou. Najbližšie môžete Richarda Müllera vidieť 9. júna na Smolenickom zámku. viac »


1. júna otvorí svoje brány Apponyiho Juniáles v Malinove. Prečo sa oplatí ísť?

Polemic vystúpia na Apponyiho
FotoVideo

20.05.2019 17:00

Na deň detí ožije Malinovo kvalitným kultúrnym podujatím. Apponyiho Juniáles otvorí svoje brány už o 10:00 ráno, kedy začne program cestou rozprávkovým lesom. Návštevníkov čaká bohatý program nielen na pódiu ale aj mimo neho. Ktoré deti majú vstup zdarma? viac »


Konečne originálna romantická komédia! Láska na druhý pohľad dokazuje, že super filmy sa točia aj v Európe

Konečne originálna romantická komédia!

20.05.2019 10:00

BRATISLAVA - Francúzska kinematografia v posledných rokoch opäť úspešne a vo veľkom expanduje do celého sveta. Dôkazom je napríklad aj mimoriadne obľúbená komédia Nedoknuteľní, ktorej popularita za veľkou mlákou spôsobila, že v Hollywoode sa rozhodli nakrútiť remake. Ďalším príkladom bola rodinná snímka Aj dvaja sú rodina. viac »


RECENZIA John Wick sa vracia a opäť za sebou necháva kopu mŕtvol: Podarilo sa mu prekonať aj skvelú prvú časť?

RECENZIA John Wick sa

17.05.2019 14:00

BRATISLAVA - Keď v roku 2014 prišiel do kín film John Wick, mnohým divákom spadla sánka. Už to totiž nebolo len o krvavej akcii, ktorá nemala konca kraja. Pomsta hlavnej postavy konečne dostala poriadny a premyslený príbeh, nechýbali emócie a ani zranenia. Tie sa dovtedy hrdinom akosi nelogicky vyhýbali. viac »


Jaro Filip 70 - Veľmi osobný rozhovor s Jarom Filipom ml.

Jaro Filip

17.05.2019 14:00

Tento rok, 22. júna, by sa Jaro Filip dožil sedemdesiatky. Pri tejto príležitosti sa uskutoční 24. júna 2019 o 19.30 v AXA Aréna NTC v Bratislave koncert Pocta Jarovi Filipovi, ktorý tohto vzácneho „človeka hromadného výskytu“, ako ho nazval Dežo Ursiny, pripomenie prostredníctvom jeho hudobnej tvorby. O svojom vzťahu k otcovi hovorí Jaro Filip ml., ... viac »


Úspešná talk show Evy Černej spojí spisovateľku, motivátora aj Simu Martausovú v Devíne

Talk show Evy Černej

16.05.2019 19:00

Publikum sa konečne dočkalo a Eva Černá prichádza so svojou talk show “Žiť život s vášňou” aj do Bratislavy. Na ďalší diel výnimočnej talk show si Eva Černá pozvala opäť zaujímavých hostí. Nahliadnite aj vy do života hostí ako Oľga Feldeková, Peter Casanova a charizmatická Sima Martausová, už 19.6. v hoteli Hradná Brána. viac »


Kremnica: Párty na kúpalisku, snowboardisti v bazéne

BAVM 2017
FotoVideo

16.05.2019 17:00

Dobrá hudba a adrenalínové športy. Nenechajte si ujsť toto spojenie a príďte sa presvedčiť na vlastné oči, ako táto kombinácia dokonale funguje v Kremnici. Už 7. a 8. júna 2019 pozývame všetkých nadšencov extrémnych športov a kvalitnej hudby na II. ročník festivalového a športového podujatia Letný Big Air v meste. viac »


Festivaly Orange Y-Games & VÚB Y-Con už tento víkend v Bratislave

 Y-games
Foto

15.05.2019 18:00

Nenechajte si ujsť najväčší herný festival spolu s pop-kultúrnym podujatím Y-CON a stretnite špeciálneho hosťa Vladimíra Furdíka alias Night Kinga z Game of Thrones. Zažite tri dni plné hier, technológií, cosplayu, popkultúry a ponorte sa do jedinečnej atmosféry tematiky Game of Thrones. viac »


Oslavy 90. výročia Alexandrovcov na Slovensku sa začali v Prievidzi

Oslavy 90. výročia Alexandrovcov

14.05.2019 18:00

Už počas prvých skladieb bolo zrejmé, že toto turné výnimočného telesa, ktorého oficiálny názov je Akademický súbor piesní a tancov ruskej armády A. V. Alexandrova, bude naozaj stáť sa to. Nové aranžmány skladieb dostali publikum do varu hneď v úvode programu a nálada gradovala až do konca koncertu. Alexandrovci začali svoje turné u nás a koncertovať budú až do 9. júna. viac »


Filmový sviatok po roku opäť na Slovensku: Art Film Fest spúšťa predaj cinepassov

Filmový sviatok po roku

08.05.2019 15:00

BRATISLAVA - Medzinárodný filmový festival Art Film Fest patrí medzi najdôležitejšie domáce filmové podujatia a aj počas svojho 27. ročníka ponúkne množstvo kvalitných filmov v dvoch súťažných a viac ako tucte nesúťažných sekcií. Bohatý program doplnia prednášky a diskusie s tvorcami i odborníkmi z celého sveta, autogramiády, výstavy, koncerty a množstvo ... viac »


Prázdno po ňom nikto nedokáže zaplniť. JARO FILIP 70 - spomienkový koncert

Prázdno po ňom nikto

07.05.2019 14:00

Keď sa v ten horúci letný deň pred devätnástimi rokmi rozšírila správa, že zomrel Jaro Filip, nikto z nás tomu najskôr neuveril. Vraveli sme si: to nemôže byť predsa pravda, to je zasa len nejaký Jarov žartík... žiaľ, nebol. Jaro odišiel v najlepších rokoch, sotva začal ďalšiu päťdesiatku. Odišiel rýchlo, bez varovania. Zostalo tu po ňom prázdno, ktoré nik nezaplnil. viac »


EAR-GASMIC na svoje 10. výročie prinesie DJskú trance špičku

EAR-GASMIC na svoje 10.
FotoVideo

06.05.2019 15:00

Už 25. mája trance párty EAR-GASMIC oslávi svoje neuveriteľné 10. výročie. Bude to zároveň jeden z tých momentov v roku, kedy do Bratislavy zavíta medzinárodná trance elita. V podobe nabitého line-upu sa tu predstavia DJi Simon Patterson, Sean Tyas, RAM, Unbeat, Kristy Jay, Cole a Zolike. viac »


Na festivale Východná zatancuje aj SĽUK, ktorý vznikol pred 70 rokmi

Folklórny Festival Východná
FotoVideo

03.05.2019 17:00

Od skladateľa Alexandra Moyzesa, až po popovú kapelu Billy Barman. Aj takto zjednodušene by sa dala opísať cesta, ktorú má za sebou Slovenský ľudový umelecký kolektív, známejší pod skratkou SĽUK. Na začiatku leta, v piatok 5. júla vystúpi na Folklórnom festivale Východná. A o pár mesiacov neskôr - v septembri, oslávi 70 rokov od svojho vzniku. viac »


Bratislavský Autosalon je v plnom prúde. Pozrite si VIDEO a zistite, čo na vás čaká

Bratislavský Autosalon je v
FotoVideo

02.05.2019 16:00

Prestížna automobilová udalosť, bratislavský Autosalon, v stredu otvoril svoje brány pre verejnosť. Prehliadka modelov všetkých druhov – od malých mestských áut, cez offroady, SUV, až po športové a luxusné kúsky v exkluzívnych expozíciách z neho robí výnimočné automobilové podujatie. viac »


Najčítanejšie články