Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Sobota, 25. máj 2019. Meniny má Urban, zajtra Dušan.

Kultúra

Noc je temná a plná hviezdnych hostí. Filip Jančík zahrá na Bratislavskom hrade aj po desiatej

Filip Jančík

Filip Jančík

FotoVideo
včera o 12:00

Los Angeles, Izrael, ale aj farby susedného Rakúska bude hájiť zostava, ktorá už o tri týždne príde na Bratislavský hrad. Dominantu slovenského hlavného mesta budú okupovať celý víkend, a to pri príležitosti unikátnej hudobno-svetelnej šou mladého huslistu Filipa Jančíka. viac »

Kastingy na novú ľadovú šou overili fyzickú a kreatívnu zdatnosť budúcich účinkujúcich

Kastingy na novú ľadovú
FotoVideo

30.04.2019 13:00

Príprava novej ľadovej šou Angry Birds on Ice, ktorej hlavnými lákadlami sú krásne kostýmy, akrobatické kúsky a originálna hudba, je v plnom prúde. Postavy však nemôžu „ožiť“ bez tých správnych účinkujúcich, ktorí ich stvárnia, preto bolo potrebné ich čím skôr obsadiť. viac »


Kam s deťmi na MDD? Malinovo ožije Apponyiho Juniálesom

Kam s deťmi na
FotoVideo

29.04.2019 18:00

Už 1.júna odštartuje v Malinove prvý ročník celodennej kultúrnej akcie pod názvom Apponyiho Juniáles. Organizátori pripravili bohatý program pre všetky vekové kategórie. Doobeda sa môžu tešiť na cestu rozprávkovým lesom, maľovanie na tvár, trampolíny, tvorivé dieľničky, vystúpenie PACI PAC, Polemic či EGO. viac »


Na Slovensko sa valí hudobný kolos: EVANESCENCE vystúpia v Trnave

Na Slovensko sa valí
FotoVideo

29.04.2019 17:00

Gothic rock. Gothic metal. Alebo aj symfo-metal... Je úplne jedno ako ich nazvete. Prichádza správa roka – Evanescence konečne vystúpia na Slovensku. Po dlhšej prestávke na európskom kontinente sa skupina vracia, a v rámci nie veľmi intenzívneho turné sa zastavia aj na Slovensku, konkrétne na trnavskom štadióne. viac »


Zdravá výživa, pohyb a rodinná zábava - taký bude VegDay na Červenom Kameni!

Zdravá výživa, pohyb a

26.04.2019 17:00

V posledných rokoch prudko rastie záujem o zdravé stravovanie a jeho alternatívy v podobe vegetariánstva, či dokonca vegánstva. Keďže zdravie ide ruka v ruke nielen s jedlom, ale aj pohybom, tak práve tieto oblasti spája podujatie VegDay, ktoré sa bude konať už 6. júla v čarovnom prostredí hradu Červený Kameň. viac »


RECENZIA Epické vyvrcholenie celej ságy: Avengers: Endgame plní sny každému fanúšikovi komiksov od Marvelu

Avengers

26.04.2019 16:00

BRATISLAVA - Cesta trvajúca 11 rokov, počas ktorých sme dostali 21 previazaných komiksových filmov, je na konci. Marvel, spoločnosť, ktorá stála na začiatku milénia na pokraji krachu, sa vypracovala po pozície továrne na sny. Filmová divízia vytvorila fungujúci (uč sa, DC) vesmír a zároveň najziskovejšiu franšízu v histórii kinematografie. viac »


Dve frajerky, jedna žena a Štefan Štec - to všetko sa mieša v novom singli rusínskeho speváka

Dve frajerky, jedna žena
FotoVideo

26.04.2019 13:00

Mladý talentovaný hudobník s rusínskymi koreňmi Štefan Štec predstavuje novú pieseň Báči Jašov, ktorú mu produkoval Peter Bič. A tu sa ich spolupráca nekončí. Známy gitarista a frontman kapely Peter Bič Project spolu so speváčkou Viktóriou si s ním v skladbe nielenže zaspievali, ale dokonca účinkovali aj vo videoklipe. viac »


Japonsko na Bratislavskom hrade: Včera premiér, onedlho možno aj Kill Bill

Japonsko na Bratislavskom hrade:
FotoVideo

26.04.2019 11:00

Vystrieda na Bratislavskom hrade Šinzó Abeho Uma Thurman, ukáže sa 16. júna. V tento deň pridáva husľový virtuóz Filip Jančík svoj ďalší koncert na dominante hlavného mesta. Divákom, ktorí majú radi známe hity v netradičných aranžmánoch, ponúkne obľúbenú filmovú hudbu. viac »


Detský festival posúva hranice programu až do piešťanského neba

Detský festival posúva hranice

25.04.2019 18:00

LETECKÁ SHOW, MODERNÝ CIRKUS A KONCERTY PACI PAC A FÍHA tralala so skupinou BABY BAND. Zažite rodinný víkend plný zábavy pre všetkých. Zajo TURBO a Kohútik ŤUKI sa rozhodli po prvýkrát vyraziť za detičkami mimo Bratislavy. A to je skvelá správa pre všetky deti a rodičov z Piešťan a ich blízkeho a ďalekého okolia. viac »


Ohúril aj dojal: Pozvanie tohto hosťa Adela rozhodne nemôže ľutovať

Ohúril aj dojal: Pozvanie
FotoVideo

18.04.2019 17:00

Najlepší diel, aký si pamätajú? Husľový virtuóz Filip Jančík prijal v uplynulý pondelok pozvanie Adely Vinczeovej do talkšou Trochu inak. Podľa reakcií divákov v sále, ktorí mladého hudobníka odmenili standing ovation, sa dá povedať, že boli z Jančíka nadšení. viac »


RECENZIA Slovenská autorka otvára knihou všetky Dvere: Ak miluješ cestovanie a fantáziu, je tu pre teba

RECENZIA Slovenská autorka otvára

18.04.2019 15:00

BRATISLAVA - #Každý deň otvárame a zatvárame množstvo dverí, ktoré poznáme natoľko dobre, že im už nevenujeme žiadnu pozornosť. Keď však stojíme pred nejakými novými, vnímame ich často ako pomyselnú začarovanú bránu do Narnie či sveta, ktorý nám môže priniesť veľa nových skúseností, zážitkov a častokrát aj zábavy. Stačí len nabrať guráž a smelo zaklopať. viac »


Čo majú spoločné Polemic a Inekafe? Dodo, Bejzo a Miky boli ONLINE! Prečítajte si odpovede

Čo majú spoločné Polemic

16.04.2019 09:50

Speváci zo skupiny Polemic, Bejzo a Miky, vám spolu s bubeníkom Dodom z Inekafe priblížia kam sa chystajú na svoj prvý openair v tomto roku a v čom je akcia výnimočná. Chystajú však aj rôzne novinky, na ktoré sa vás budú snažiť upozorniť v online rozhovore. Prečítajte si ich odpovede o hudbe, súkromí aj plánoch. viac »


Zlatá slávica Jana Kirschner sa vracia do Smoleníc: Tentokrát v sprievode Pary

Zlatá slávica Jana Kirschner
Foto

12.04.2019 17:00

Po necelom roku od mimoriadne vydareného koncertu sa do Smoleníc vracia popová diva Jana Kirschner. Tentokrát jej hudobnú spoločnosť bude robiť kapela Para, vlaňajší víťaz Radio Head Awards. Toto spojenie sľubuje unikátny hudobný zážitok. Jana Kirschner a Para v Smoleniciach spoločne zaznejú 26. júla. To všetko v čarovnom prostredí šľachtického parku ... viac »


Schiller sa do košického divadla vracia po takmer päťdesiatich rokoch

Schiller sa do košického
Foto

12.04.2019 09:00

Košickú premiéru má v piatok 12. apríla strhujúca dráma o politike a láske a osudovom stretnutí dvoch vládkyň, Mária Stuartová od nemeckého romantického dramatika Friedricha Schillera. Schiller sa v inscenácii charizmatického slovinského režiséra Diega de Breu vracia na javisko Historickej budovy ŠDKE po takmer päťdesiatich rokoch. viac »


Alexandrovci v Žiline vo väčšom priestore a open air

Alexandrovci v Žiline vo

11.04.2019 19:00

Štart turné Alexandrovci na Slovensku 2019 sa nezadržateľne blíži a záujem divákov o toto podujatie dokazuje, že tento ruský súbor má stále výnimočné postavenie v našej krajine. Aj z tohto dôvodu sa koncert v Žiline presúva do väčšieho priestoru a diváci po Dubňom si ho 28. mája 2019 užijú na futbalovom štadióne MŠK Žilina. viac »


Zima prichádza do Bratislavy! Night King z Game of Thrones ovládne VÚB Y-Con 2019

Zima prichádza do Bratislavy!
FotoVideo

11.04.2019 16:00

Jedinečné podujatie VÚB Y-Con 2019 si tento krát pripravilo pre svojich návštevníkov skutočne mrazivé prekvapenie. Bratislavskú Refinery Gallery ovládne svojim ľadovým dotykom špeciálny hosť - predstaviteľ “Nočného kráľa” z Game of Thrones - slovenský herec a kaskadér Vladimír Furdik. viac »


Medzi nebom a zemou

Medzi nebom a zemou
Foto

11.04.2019 12:00

Symbolický názov aprílovej výstavy v Savoy Art Gallery je nielen metaforou nekonečného priestoru, ale aj duchovného posolstva, ktoré rezonuje v tvorbe dvoch známych autorov - Ondreja Rudavského a Stanislava Kiču. viac »


"Rozprávam, ako mi zobák narástol," hovorí Ivo Ladižinský alias Ladižo z Temných Kecov

10.04.2019 18:00

„Rebuy Stars sú veľkí páni, že majú odvahu podporovať aj takýto druh zábavy a umenia,“ tvrdí Ladižo, ktorý všetkých pozýva do Košíc kde sa v jednej z pobočiek Rebuy Stars 16.apríla poriadne zasmejete. Čakajú na vás nové mená a hlavne nové stand upy! viac »


Na akustických koncertoch si Adam Ďurica získal nové publikum a dokázal, že patrí k najlepším

Z koncertu v Nitre
Foto

10.04.2019 17:00

Úspech muzikanta sa nemeria počtom „páčikov“ na sociálnych sieťach, ale počtom divákov, ktorí prídu na ich koncerty. Adam Ďurica v nedeľu v Martine zakončil jarnú časť svojho akustického turné a podľa bohatej účasti divákov ho možno právom označiť za jedného z najúspešnejších slovenských interpretov. viac »


RECENZIA Shazam! je príjemným komiksovým osviežením: Užijú si ho hlavne tí, v ktorých stále drieme dieťa

RECENZIA Shazam! je príjemným

10.04.2019 15:00

BRATISLAVA - Aj napriek tomu, že väčšina fanúšikov komiksových filmov si zafixovala apríl 2019 ako mesiac, kedy uvidíme vyvrcholenie MCU v podobe Avengers: Endgame, do kín prichádza aj novinka zo stajne DC a Warner Bros. V štúdiu si veľmi dobre uvedomujú, že celý ich prepojený filmový vesmír s názvom DC Extended Universe nedopadol najlepšie. viac »


Obľúbený open-air festival bude tento rok nabitý hviezdami!

Obľúbený open-air festival bude
Foto

10.04.2019 09:00

Je jedno či v Prešove prší alebo svieti slnko, na Majálese, známom aj ako UNIPO fest sa vždy zídu tisícky ľudí. Tento ročník je line-up zostavený z obľúbených česko-slovenských kapiel ako Horkýže Slíže, Heľenine Oči a nebude chýbať ani Majk Spirit, Gleb či Ben Cristovao. viac »


Najčítanejšie články