Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Piatok, 22. marec 2019. Meniny má Beňadik, zajtra Adrian.

Kultúra

ROZHOVOR Slovenský film DOBRÁ SMRŤ otvára kontroverznú tému: Nebola zbabelec, hovorí syn ženy, ktorá sa rozhodla zomrieť

pred 4 hodinami

BRATISLAVA - Do kín vstupuje dokument slovenského režiséra, ktorý pravdepodobne vzbudí veľkú odozvu. Volá sá DOBRÁ SMRŤ a sleduje posledné mesiace a dni života Janette Butlin, ktorá sa rozhodne pre dôstojnú, lekárom asistovanú smrť. Musí preto vycestovať do Švajčiarska, kde je tento spôsob konca života legálny. Film Tomáša Krupu však sleduje aj osud ... viac »

PACI PAC preskočili sledovanosťou na Youtube Mira Jaroša aj Spievankovo

PACI PAC preskočili sledovanosťou

04.03.2019 16:00

Od nového roka stúpla sledovanosť youtube kanálu PACI PAC o 180% a dorovnali sa tak na ďalších det-ských interpretov ako Miro Jaroš alebo Spievankovo. Denná sledovanosť zaznamenala rekord a vo februári ich dokonca preskočili. viac »


Marec v Carlton Savoy Art Gallery

Marec v Carlton
Foto

04.03.2019 11:00

Tri. Veľmi stručný, až anonymný názov pre výstavu troch mladých chorvátskych umelkýň, ktoré v bratislavskej Carlton Savoy Art Gallery prezentujú svoju najnovšiu tvorbu. Ich diela sú svieže, presvedčivé, plné kontrastov i súznení a rozprávajú príbehy o krajine, ľuďoch a ich vzťahu k okolitému svetu. Sú si blízke vekom, sú z jednej alma mater, žijú v ... viac »


HABERA: „Je to šťastie, že máme skladby, na ktoré ľudia čakajú“

HABERA: „Je to šťastie,
Foto

01.03.2019 17:00

Jedenásť albumov so skupinou TEAM, sedem sólových. Taká je bilancia Paľa Haberu, speváka, ktorý si svojou charizmou a odvahou povedať presne to, na čo myslí, získal srdcia fanúšikov naprieč generáciám. Po troch rokoch sa opäť spolu so skupinou TEAM postaví na koncertné pódiá. viac »


Tomáš Klus predstaví v siedmich slovenských mestách nový album SpOlu

Tomáš Klus predstaví v
FotoVideo

28.02.2019 17:00

Známy český pesničkár Tomáš Klus pripravuje v apríli tohto roka turné, na ktorom predstaví svoju novinku – album SpOlu. Od 7. apríla odohrá postupne koncerty v Bratislave, Nitre, Banskej Bystrici, Trenčíne, Žiline, Poprade a Košiciach. viac »


O.B.D. a Karpina idú spolu na turné!

O.B.D. a Karpina idú

26.02.2019 16:00

Spojenie intelektuálnej tvorby s recesiou! Dve kultové kapely pripravujú spoločné turné a sľubujú nielen kvalitné koncerty, ale aj fantastickú šou. O.B.D. a Karpina sa po prvý raz vo svojej histórii stretnú na jednom pódiu. Zahrajú pár noviniek, no predovšetkým najväčšie hity svojej kariéry. Od O.B.D. nebudú chýbať napríklad legendárne „Komáre“ a od ... viac »


„Som šťastný človek a veľmi si to vážim“ Whisky - prečítajte si rozhovor so spevákom Slobodnej Európy

„Som šťastný človek a
Foto

24.02.2019 18:00

Skupina Slobodná Európa si tento rok pripomenie už 30 rokov od chvíle, kedy pri jednom stole v kedysi legendárnej bratislavskej pivárni Stará sladovňa (Mamut) sedeli spolu gitarista Sveťo Korbeľ, basák Braňo Alex, bubeník Peter "Ozi" Hurtig (všetci traja práve čerstvo odídení, resp. odchádzajúci z kapely Zóna A) a spevák Miloslav „Whisky“ Láber. Od ... viac »


Adam Ďurica predstavuje videoklip k skladbe Dávno si preč

Adam Ďurica predstavuje videoklip
FotoVideo

22.02.2019 18:00

Adam Ďurica prichádza s videoklipom k piesni Dávno si preč z albumu 30. Vo videu si zahral po boku krásnej českej herečky Aleny Mudrovej Kadlecovej a dokonca sa ukázal ako výborný herec. Emócia z videa je taká silná, že budete mať zimomriavky. viac »


Svetová šou Angry Birds on Ice prichádza do Bratislavy a Košíc!

Svetová šou Angry Birds
Foto

22.02.2019 17:00

Na Slovensko prichádzajú svetoznámi Angry Birds! Ľadová šou, akú ste ešte nevideli, má už teraz na konte dva svetové unikáty. Je to jediná Angry Birds šou akéhokoľvek druhu na svete. A slovenskí herci a akrobati si zahrajú na 360-stupňovej scéne, ktorá je pri rodinných šou takejto veľkosti naozaj jedinečná. Už teraz si môžete kúpiť vstupenky na Angry ... viac »


Úspešná talk show Evy Černej vás dovedie k zamysleniu aj zabaví

Úspešná talk show Evy
FotoVideo

22.02.2019 15:00

Na ďalší diel výnimočnej talk show „Nad oblakmi je vždy slnko, alebo žiť život s vášňou“ si Eva Černá pozvala opäť zaujímavých hostí. Okrem stáleho hosťa, spisovateľa a motivátora, Mikuláša Štefana prijala pozvanie aj spevácka legenda Marcela Lajferová, košický kňaz Peter Gombita a miláčik divákov Milan “Junior” Zimnýkoval. Eva Černá nahliadne do života ... viac »


Pomsta chutí najlepšie ľadovo vychladená

Pomsta chutí najlepšie ľadovo
Foto

22.02.2019 14:00

Kehoe je luxusné lyžiarske stredisko, kde sa teplota drží na -10 °C a polícia tu nemá toho veľa na práci. Až kým vodičovi snežného pluhu Nelsovi Coxmanovi (Liam Neeson) nezavraždia syna. Stane sa tak na objednávku drogového bossa menom Viking (Tom Bateman). Smútok sa postupne mení na hnev a Nels nedokáže myslieť na nič iné, len na pomstu. Vyzbrojený ... viac »


Do košického divadla sa vracia spojenie dvoch géniov v Otellovi

Titusz Tóbisz ako Otello

22.02.2019 09:00

Po takmer štyroch desiatkach rokov sa v piatok 22. februára vráti na javisko Historickej budovy Štátneho divadla Košice opera Giuseppe Verdiho Otello. Vynikajúce spojenie dvoch géniov umeleckého sveta – Giuseppe Verdiho a Williama Shakespeara – hudobne naštudoval šéfdirigent opery Vinicius Kattah, o réžiu sa postaral maďarský režisér Viktor Nagy. viac »


Slobodná Európa slávi 30. VÝROČIE! V marci odštartuje jarnú časť a na rok 2020 hlási PAUZU!

Slobodná Európa slávi 30.

21.02.2019 17:00

Skupina Slobodná Európa si v súčasnom roku 2019 pripomenie už 30 rokov od chvíle, kedy pri jednom stole v kedysi legendárnej bratislavskej pivárni Stará sladovňa (Mamut) sedeli spolu gitarista Sveťo Korbeľ, basák Braňo Alex, bubeník Peter "Ozi" Hurtig (všetci traja práve čerstvo odídení, resp. odchádzajúci z kapely Zóna A) a spevák Miloslav „Whisky“ Láber. viac »


MADUAR vyráža na turné - oslavuje 25. rokov na scéne

MADUAR vyráža na turné
Video

20.02.2019 17:00

Jedinečná atmosféra, spomienky na staré dobré časy, či skvelá party - to všetko vás čaká na koncerte skupiny Maduar, legendy 90. rokov, ktorá oslavuje už neuveriteľné 25 výročie od vydania svojho prvého albumu s megahitom Do It. Pri tejto príležitosti vyráža na koncertné turné s názvom Hafanana The Best Of Tour, na ktorom predstaví naživo všetky svoje najväčšie hity. viac »


Nezmeškajte! Megakoncert s hviezdami ako Lucie Bílá, Lipa, Fragile, Čekovský a ďalší, na počesť hudobníkovi Berkymu Mrenicovi

Jano Berky & Lucie

20.02.2019 17:00

Koncert Z OČOVEJ DO SVETA bude venovaný pocte maestrovi Jánovi Berky Mrenicovi st. pri príležitosti nedožitých 80. narodenín. Koncert bude putovaním po rôznych žánroch s očakávanými vynikajúcimi výkonmi popredných osobností slovenskej a českej hudobnej scény. Zaznejú ľudové a cigánske piesne, klasická hudba a opera, jazz a ethno až po pop music. viac »


Poďme žiť svoj život zdravo, uvedomelo a zodpovedne

Poďme žiť svoj život
Foto

19.02.2019 14:00

Organizátori Psychosomatickej konferencie – Vedomé zdravie si dali za cieľ vytvoriť program, v ktorom účastníci – odborná i laická verejnosť – nájdu odpovede na otázky, na ktoré moderná, západná medicína nevie odpovede, alebo ich nerieši. viac »


Šetrite sa na 4. a 5. apríla - Whisky fest Bratislava bude plný špecialít

Šetrite sa na 4.
Foto

18.02.2019 14:00

Či ste zarytým milovníkom whisky, alebo ste whisky nikdy neochutnali, nevadí. Návštevníkov totiž čakajú aj riadené degustácie pod vedením skúseného odborníka - ambasádora danej značky, ktorý všetkých prevedie jej chuťami a vôňami. viac »


NEREZ sa vracia na scénu s novým albumom a speváčkou. Pod názvom NEREZ & Lucia pokrstí album „Zlom“!

NEREZ sa vracia na
Foto

18.02.2019 12:00

Legendárna kapela NEREZ sa vracia na scénu s novým albumom. Až teraz, po dlhých rokoch, sa totiž skupine podarilo nájsť dôstojnú náhradu za speváčku Zuzanu Navarovú. viac »


Na Magentovom cirkuse aj Paci Pac, nezabudnite prísť v cirkusovom

Na Magentovom cirkuse aj
Foto

15.02.2019 12:00

Telekom Detský festival sa koná už túto sobotu a organizátori okrem vystúpení Mira Jaroša, Mici a Mňau či Sníčka Huga ponúknu zdarma aj koncert ďalšieho obľúbeného interpreta. Dopoludnia sa v Bory Mall môžete tešiť aj na Paci Pac. viac »


Čičvákova Urna na prázdnom javisku v slovenskej premiére v Košiciach

Zľava Lívia Michalčík Dujavová,
Foto

15.02.2019 09:00

Slovenskú premiéru hry Košičana Martina Čičváka Urna na prázdnom javisku uvádza v piatok 15. februára Štátne divadlo Košice. Dvorný režisér Juraja Kukuru sa do svojho rodného mesta vracia ako autor čiernej komédie z divadelného prostredia, v ktorej sa svojráznym spôsobom s režisérom lúčia tri herečky a jedna operná speváčka. viac »


Nedele v Carltone s Carlton Savoy Art Gallery. Tentoraz s výstavou Barbary Prešinskej

Nedele v Carltone s
Foto

08.02.2019 10:00

Savoy Galery vo svojom nedávno započatom výstavnom cykle „Nedele v Carltone so Savoy Gallery“ uvádza výstavu mladej maliarky Barbary Prešinskej, ktorá predstavuje výber obrazov zo svojej najnovšej tvorby. Sú to diela emotívne i intímne ladené, s výrazným poeticko-lyrickým, ale i expresívno-dramatickým podtextom, rezonujúcim vo výrazovej i významovej rovine. viac »


Najčítanejšie články