Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Streda, 23. október 2019. Meniny má Alojzia, zajtra Kvetoslava.

Kultúra

Do kín prichádza nová česká komédia plná hereckých hviezd

FotoVideo
pred 32 minútami

Slovenskí diváci sa už od 24. októbra môžu tešiť na neuveriteľne vtipný príbeh o trampotách jednej americkej rodiny, ktorá zdedí starobylý zámok v Čechách a rozhodne sa tam presťahovať. viac »

Slávna speváčka, neschopná matka: Láska dcéry alebo alkohol?!

Slávna speváčka, neschopná matka:

06.10.2019 10:00

BRATISLAVA - Smiech aj smútok prináša komédia Perníková dáma, v ktorej nechýbajú vtipné hlášky a malicherné problémy vedľajších postáv. Zároveň však rieši alkoholizmus a (ne)schopnosť slávnej speváčky byť skutočnou matkou svojej dospelej dcére. viac »


Psychóza, provokácia a brutalita: Joker je hereckým koncertom Joaquina Phoenixa, ktorý nastavuje zrkadlo dnešnej spoločnosti

Psychóza, provokácia a brutalita:

05.10.2019 12:00

BRATISLAVA - Štúdio Warner Bros. sa pred rokmi pustilo do neľahkej úlohy konkurovať Marvelu. Svojou dychtivosťou po úspechu a uponáhľaním vzniku celého univerza sa celý projekt rozpadol ako domček z karát. V súčasnosti, kedy nie je ničím nezvyčajným, že do roka v kinách môžeme vidieť 4-5 komiksových filmov, vznikol rozpočtovo pomerne drobný film. Nakrútil ... viac »


Royal Rap je späť! Yzomandias, Nerieš a Eight O. odpália jedinečnú show!

Royal Rap je späť!
FotoVideo

04.10.2019 12:00

Asi nie je potrebné veľmi pripomínať minuloročnú hiphopovú párty Royal Rap, z ktorejmnohých ešte pekných pár dní bolela hlava. Na koncert prišli skoro tri tisícky ľudí a história sa bude opakovať! viac »


Poďte sa s nami báť na hrad Strečno!

Poďte sa s nami
Foto

03.10.2019 11:00

Radi sa bojíte? Naplánujte si návštevu hradu Strečno! Hovorí sa, že tajuplný, stredoveký hrad je ideálnym domovom rôznych nadprirodzených bytostí. Či je to pravda, zistíte počas podujatia Noc duchov, tekvíc a strašidiel v sobotu 26. októbra. Na konci sezóny sa tam budú diať veci! viac »


V Inchebe štartujú fantastické dni plné krásy a zdravia

Interbeauty
Foto

03.10.2019 09:00

Trendy, inšpirácie a zábava. Práve dnes v bratislavskej Inchebe štartuje najväčší slovenský kozmetický veľth Interbeauty, ktorý do hlavného mesta prinesie prehliadku najnovších trendov, bohatý výber horúcich kozmetických noviniek a parádne exhibície v účesovej tvorbe, úprave nechtov a v make-upe. viac »


Do Štátneho divadla Košice sa vracia nová La Traviata

Michaela Várady ako Violetta

03.10.2019 08:00

Prvá premiéra jubilejnej 75. sezóny Štátneho divadla Košice bude symbolická. La Traviata bola v decembri 1945 vôbec prvou opernou premiérou vznikajúceho divadla. V piatok 4. októbra sa slávna Verdiho opera vráti na javisko Historickej budovy ŠDKE už po šiestykrát, v úplne novej a hudobne možno nečakanej podobe. viac »


Adaptácia kultového príbehu My deti zo stanice ZOO nie je len o 70. rokoch

Adaptácia kultového príbehu My
Foto

02.10.2019 09:00

Príbeh, ktorý šokoval svet! V 70. rokoch prepukla vo vtedajšom Západnom Berlíne narkomanská epidémia, ktorá zmietla tínedžerov, aj deti. Jednou z nich bola Christiane F., ktorá svoj príbeh plný drog, prostitúcie a osamelosti otvorene a bez príkras opísala verejnosti. viac »


MADUAR po úspešnom turné pridáva ďalšie štyri koncerty - s najväčšou výpravou a najkrajšou scénou vo svojej histórii

MADUAR po úspešnom turné
Foto

01.10.2019 12:00

Jedinečná atmosféra, spomienky na staré dobré časy, či skvelá party - to všetko čakalo fanúšikov na tohoročných koncertoch skupiny Maduar, legendy 90. rokov, ktorá oslavuje už neuveriteľné 25 výročie od vydania svojho prvého albumu s megahitom Do It. Pri tejto príležitosti vyrazila na turné s názvom Hafanana The Best Of Tour, na ktorom predstavila naživo ... viac »


Y-Fest prináša do Bratislavy tých najlepších youtuberov, špeciálny hosť - internetový mág Kazma!

Y-Fest prináša do Bratislavy
FotoVideo

30.09.2019 17:00

Youtuberský festival privíta aj ďalšie zvučné mená - Exploited, Duklock, Asimister, MenT, Patra Bene a mnohých ďalších. viac »


Super svet je plný dinosaurov, tanca a zábavy – tak znie ideálna rodinná nedeľa

Super svet je plný
Foto

30.09.2019 12:00

Predstavujeme Vám unikátny rodinný event SUPER SVET. Pre rodiny bude pripravená rozsiahla plocha s atrakciami a rôznymi aktivitami pre deti i občerstvením. Podujatie je zamerané na pohyb a inšpiráciu detí k pohybu. viac »


Smutné výročie: Slovenský herec zomrel 2 týždne po poslednom predstavení v divadle!

Smutné výročie: Slovenský herec

30.09.2019 00:01

NITRA - Slovenský herec Dušan Lenci bol typický svojím výzorom aj hlasom. Okrem divadla a filmu sa uplatnil aj v dabingu. A pracoval do poslednej chvíle. Podľahol ťažkej chorobe, no ešte necelé tri týždne pred svojou smrťou stál na javisku. viac »


Bratislava bude hostiť hviezdy súčasného tanca

Bratislava bude hostiť hviezdy
FotoVideo

27.09.2019 08:00

Patria medzi špičku a ich choreografie lákajú divákov do vzdialených svetov. Bratislava v pohybe - Medzinárodný festival súčasného tanca (1. – 25. 10. 2019) prinesie do hlavného mesta predstavenia, ktoré očaria spojením tanca, vizuálneho konceptu a hudby. viac »


Charizmatický Štefan Štec ide na turné: Ako hostia vystúpia aj Peter Bič a Ivan Tásler!

Charizmatický Štefan Štec ide
Foto

26.09.2019 14:00

Obľúbený propagátor rusínskych tradícií a ľudových piesní Štefan Štec ide na turné. Tentoraz to však bude čosi naozaj výnimočné. Nádherné rusínske ľudovky zaspieva v novom šate, ktorý im dali takí hudobníci ako Eddie Stevens z Veľkej Británie či Ľubica Čekovská. viac »


Ľadová šou Angry Birds on Ice má amerického choreografa a akrobatov!

Ľadová šou Angry Birds
Foto

26.09.2019 11:00

Pripravovaná ľadová revue Angry Birds on Ice sa bude odohrávať nielen na ľade, ale aj nad ním! V šou, akú sme ešte na Slovensku nevideli, budú účinkovať herci a korčuliari v kostýmoch „nahnevaných operencov“ a používať rôzne nadrozmerné rekvizity. Takmer 9-metrová „vtáčia hora“ vytvára priestor na najrôznejšie nadľudské kúsky tímu fantastických akrobatov. viac »


Robo Opatovský a Cimbal Brothers idú na spoločné Vianočné turné!

Robo Opatovský a Cimbal
Foto

26.09.2019 10:00

Tak toto bude skutočne výnimočné Vianočné turné! Robo Opatovský sa každý rok pred Vianocami vyberie za fanúšikmi so svojimi sviatočnými zimnými songami, no tento rok to bude naozaj bomba. Ide na turné s temperamentnými Cimbal Brothers. viac »


Zuzana Fialová ako hollywoodska hviezda: Zhasínajúca sláva – z eufórie do depresie

Zuzana Fialová ako hollywoodska

25.09.2019 10:00

BRATISLAVA - Strata slávy a prestížneho spoločenského postavenia je strašiakom mnohých známych ľudí. A niektorí to neustoja. Ako speváčka Evy Meara z hry Perníková dáma, ktorá je inšpirovaná životom slávnej detskej herečky Judy Garland a jej dcéry Lizy Minneli. Hlavnú úlohu bravúrne stvárňuje Zuzana Fialová. viac »


S autorkou Ivanou Havranovou o románe plnom napätia, tragédie a mystiky

Kniha Sama v dome

25.09.2019 09:00

Obľúbená spisovateľka Ivana HAVRANOVÁ vysiela na knižný trh svoj nový román SAMA V DOME. Príbeh manželstva naplneného terorom, násilím a smútkom. Pretože hlavná predstaviteľka Anna sa vydala za človeka, ktorý bol za Slovenského štátu majstrom v boxe, avšak nielen to. Stal sa dozorcom v pracovnom tábore v Seredi, a práve tam sa správal k odvlečeným ... viac »


Holandská trance hviezda vystúpi na Slovensku! Využite teraz 50% zľavu na vstupenky

Holandská trance hviezda vystúpi
FotoVideo

23.09.2019 14:00

Po niekoľkých rokoch Slovensko opäť dostane do dobrej tanečnej nálady svetoznámy DJ MARK SIXMA z Holandska. Svoju show odpáli 5.10. v Ateliéri Babylon, kde veľkú párty podporia aj Milan Lieskovský a DJ Stanley. viac »


Strašidlá a duchovia obsadia Smolenický zámok. Poďte sa báť!

Strašidlá a duchovia obsadia
FotoVideo

23.09.2019 12:00

Posledný októbrový týždeň už tradične bude Smolenický zámok patriť strašidlám. Občianske združenie Karpatoš pripravilo strašidelné predstavenie pre deti a dospelých vo forme prehliadky s náležitou strašidelnou atmosférou. viac »


RECENZIA Ad Astra s Bradom Pittom si ťa podmaní: Ak si však čakal blockbuster, zostaneš zrejme sklamaný

RECENZIA Ad Astra s

21.09.2019 12:00

BRATISLAVA - V priebehu posledných rokov sa v kinematografii vyberáme do vesmíru pomerne často. Nehovoríme len o Star Wars či Star Treku, ale aj o takých projektoch, ako Gravitácia (7 Oscarov) od Alfonsa Cuaróna, Nolanov epos Interstellar (Oscar za vizuálne efekty), komediálne ladený Marťan (2 Zlaté Glóbusy) alebo minuloročný Prvý človek o pristátí ... viac »


Najčítanejšie články