Kultúra | Topky.sk - Bleskovky

Štvrtok, 18. júl 2019. Meniny má Kamila, zajtra Dušana.

Kultúra

Do kín prichádza letné filmové osvieženie - Loli paradička

Loli Paradička

Loli Paradička

pred 15 hodinami

Tridsať rokov po Pásla kone na betóne vznikol prvý autorský celovečerný film, ktorý pochádza výlučne z východného Slovenska. 18. júla vstupuje do slovenských kín Loli paradička viac »

POZOR! - 1. Detský festival je tu - už tento víkend si užijete najväčšiu detskú párty roka

POZOR! - 1. Detský
FotoVideo

19.06.2019 18:00

Netreba čakať ďalší týždeň. Prázdninová zábava na výstavisku Agrokomplex v Nitre sa začne už tento piatok 21. júna a potrvá do nedele 23. júna. Piaty ročník obľúbeného detského festivalu sľubuje mega dávku programu pre deti od tých najmladších až po najstaršie. Festival je určený pre všetky deti a dokonca aj pre dospelé deti. viac »


Vrbovské Vetry 2019 zverejňuje line-up: Vystúpia Le Payaco, David Koller aj Slobodná Európa

Vrbovské Vetry 2019 zverejňuje
Foto

19.06.2019 16:00

Už prvú júlovú sobotu, 6. júla, sa vo Vrbovom uskutoční 13. Ročník Vrbovských Vetrov. Organizátori zverejnili kompletný program, tešiť sa môžete na silné hudobné mená zo Slovenska aj Česka. Vstupenky nájdete na Predpredaj.sk. viac »


Na tieto Podfukárky si dajte pozor!

Na tieto Podfukárky si
FotoVideo

19.06.2019 10:00

Rebel Wilson a Anne Hathaway sú PODFUKÁRKY! Obe milujú bohatých, skazených a sebaistých mužov. Okúzľujúcej Josephine a trošku neohrabanej Penny však nejde o lásku, ale len a len o peniaze...veľa peňazí. Letná komédia PODFUKÁRKY sa v kinách premieta od 20. júna. viac »


RECENZIA Orgovánové dievčatá: Kniha o II. svetovej vojne vznikala celé roky. Prekvapivý výsledok v tebe zanechá silný dojem

RECENZIA Orgovánové dievčatá: Kniha

18.06.2019 12:00

BRATISLAVA - Vždy ma fascinovala téma II. svetovej vojny, osobitne však toho, čím všetkým si museli prejsť väzni v koncentračných táboroch. Videla som množstvo dokumentov týkajúcich sa tejto problematiky a prečítala som snáď všetko, čo sa dalo. Keď sa mi do rúk dostala kniha Orgovánové dievčatá od autorky Marthy Hallovej Kellyovej, mala som pocit, že ... viac »


Tomáš Klus, Cílová skupina a Janáčkova filharmónia pripravujú album Klusymfonie a spoločné turné

Tomáš Klus, Cílová skupina
Foto

18.06.2019 11:00

Úspešná spolupráca Tomáša Klusa, Cílovej skupiny a Janáčkovej filharmónie Ostrava, ktorá sa začala vo februári minulého roka koncertom v Dolnej oblasti Vítkovice, pokračuje. V týchto dňoch vzniká prvý spoločný album Klusymfonie s piesňami Tomáša Klusa v aranžmánoch pre symfonický orchester. Výsledok si budete môcť naživo vypočuť aj na jedinom spoločnom ... viac »


SIAF-u bude patriť prvý augustový víkend: Odrátavame 50 dní do najväčšej leteckej udalosti

SIAF-u bude patriť prvý
Foto

17.06.2019 15:00

Deviaty ročník najväčšej leteckej udalosti na Slovensku, Medzinárodných leteckých dní SIAF, sa tento rok uskutoční o čosi skôr. Nebude to záver letných prázdnin, ale prvý augustový víkend (3. a 4. 8.), keď organizátori SIAF-u privítajú na Leteckej základni Sliač účastníkov z 13-tich krajín a fanúšikov letectva zo všetkých kútov Slovenska. Aj tento ... viac »


Chcel som byť premietač filmov - neprístupných, priznáva Jaro Filip v doteraz NEZVEREJNENOM ROZHOVORE

Chcel som byť premietač

14.06.2019 12:00

Jaro Filip by sa tento rok dožil 70-tky. Pri tejto príležitosti sa uskutoční 24.6. v Bratislave koncert Pocta Jarovi Filipovi, ktorý tohto vzácneho „človeka hromadného výskytu“, pripomenie prostredníctvom jeho tvorby. Andrej Wallner vo svojej súkromnej zbierke objavil doteraz nikdy nepublikovaný rozhovor s Jarom Filipom. Celý rozhovor nájdete v článku. viac »


Podobenstvo o hľadaní dobra v človeku v Štátnom divadle Košice

Zľava Michal Soltész ako

14.06.2019 09:00

Dá sa v každom človeku nájsť dobro? Odpoveď nielen na túto otázku hľadá posledná premiéra divadelnej sezóny v Štátnom divadle Košice. Inscenácia Adamove jablká režiséra Jána Luterána je adaptáciou slávneho filmu dánskeho režiséra Andersa Thomasa Jensena a za svojimi divákmi sa vydáva v piatok 14. júna na Malej scéne ŠDKE. viac »


Najväčší košický “dance music festival” FREE SUMMER už pozná mená účinkujúcich

Najväčší košický “dance music
Foto

12.06.2019 18:00

Minulý ročník prilákal tisícky návštevníkov a priniesol skvelé mená. Tento rok organizátori zdvíhajú latku ešte vyššie a sľubujú 12-hodinový set elektronickej hudby, viaceré novinky a 5 stageov. viac »


Už čochvíľa nás čaká vesmírne divadlo: Zabudni na spánok, nenechaj si ujsť výnimočný úkaz na oblohe

https://hashtag.zoznam.sk

11.06.2019 13:00

BRATISLAVA - Vesmír je fascinujúci, ťažko pochopiteľný a podľa mnohých bezhraničný. Ak plánuješ v utorok večer zostať v posteli a spať, urobíš veľkú chybu. Na nebi sa odohrá scéna, ktorú by si si nemal nechať ujsť a ktorú by si mal rozhodne vidieť. viac »


Tieto filmové pecky na teba čakajú v júni: Škola a skúškové končí, poď si oddýchnuť do kina

Filmy

09.06.2019 13:00

BRATISLAVA - Jún nám začal už pred niekoľkými dňami a my priznávame, že si s júnovým kinoprehľadom dávame trošku načas. Faktom ale zostáva, že na všetky filmy v tomto zozname môžeš zájsť kedykoľvek tento mesiac a rozhodne by si ich nemal zmeškať. Čaká ťa totiž skvele vyzerajúca snímka od režiséra Trainspottingu, finále X-Men či pokračovanie rozkošného ... viac »


Adam Ďurica predstavil video k singlu Zatancuj si so mnou a konečne prezradil mená hostí na turné

Adam Ďurica predstavil video
FotoVideo

07.06.2019 17:00

Charizmatický spevák Adam Ďurica posiela do rádií skladbu Zatancuj si so mnou, ktorou uzatvára štvoricu rádiových singlov z minuloročného albumu 30. Okrem toho konečne prezradil hostí jesennej časti akustického turné, ktoré začína koncom októbra. Môžete sa znovu tešiť na Karmen Pál-Baláž, či Peter Bič Project a pozvanie prijal aj Marián Čekovský. viac »


Deti už počítajú dni do 1. Detského festivalu v Nitre

1. Detský festival v
FotoVideo

07.06.2019 12:00

Už iba dva týždne zostávajú do najväčšej zábavy pre deti, rodičov a priateľov. Miesto pre zábavu malých aj veľkých - 1. Detský festival otvorí svoje brány v piatok 21. júna a do nedele 23. júna ponúkne bohatý program vo veľkorysých priestoroch Agrokomplexu v Nitre. Na všetky deti čaká trojdňová mega zábava, súťaže, koncerty, nafukovacie atrakcie, kolotoče ... viac »


Máte doma poklad? Zistite, či sú vaše mince cenné

Máte doma poklad? Zistite,

06.06.2019 12:00

Numizmatik prezrádza, čo si treba všímať na minciach a ktoré z nich patria k najvzácnejším. Možno aj vy máte doma mince po svojich starých rodičoch či prarodičoch. Okrem toho, že vám sú spomienkou na vašich blízkych, môžu mať aj veľkú hodnotu, o ktorej neviete. Ako spoznať, či je niektorá z vašich mincí špeciálna? viac »


TIP na víkend: Zaháj leto na Big Air v meste v Kremnici! Pozri si nadupaný line-up

TIP na víkend: Zaháj
Foto

04.06.2019 18:00

Deň D sa blíži a organizátori finišujú s prípravami druhého ročníka letnej edície Big Air v meste Kremnica 2019. Slnečný víkend si môžeš užiť s kapelami ako Para, Billy Barman, Ultrazvuk, Slobodná Európa. Okrem skokanov na lyžiach či snowboardoch ťa zabaví aj jóga či workshopy. viac »


Motel Kamenec prináša svet na východ Slovenska

Motel Kamenec
Foto

04.06.2019 14:00

V roku 2018 predstavila najobľúbenejšia letná prevádzka na východe Slovenska úplnú renováciu. Prešla personálnymi, či stavebnými zmenami a inovovala svoj marketing. To sa ukázalo aj na číslach návštevnosti, ale aj úrovni, ktorá sa zvýšila. Nové stavby, zahraniční účinkujúci, ale aj úroveň domácich djov. Rok 2019 už podľa sociálnych sietí ukazuje, že ... viac »


Na konferenciu Sport (R)evolution potvrdili účasť ďalšie známe osobnosti

Na konferenciu Sport (R)evolution
Foto

04.06.2019 12:00

Jedinečná športová konferencia SPORT (R)EVOLUTION bude nekonečným zážitkom pre všetkých, ktorí žijú športom a pre šport. Na dvoch pódiách sa počas jedného dňa vystrieda viac ako 40 spíkrov, ktorí nazrú do sveta športového marketingu, práva či psychológie. Dozviete sa aké sú trendy v športovej výžive a ako funguje mozog športovca. Budeme hovoriť o e-sporte ... viac »


Milovníci psíkov, pozor: Pokračovanie filmu Psia duša prichádza do kín

Milovníci psíkov, pozor: Pokračovanie
FotoVideo

04.06.2019 08:00

Na niektoré priateľstvá jeden život nestačí! PSIA DUŠA 2 je voľné pokračovanie úspešného filmu o vernom psom kamarátovi, ktorého duša sa postupne prevteľuje do rôznych psíkov, aby tak naplnil svoje poslanie na Zemi a vrátil sa k „svojmu“ chlapcovi. Podmanivý príbeh nádeje, bezhraničnej oddanosti a najmä lásky chytí za srdce nielen majiteľov domácich miláčikov. viac »


Naloďte sa na Sun Deck! Bratislavská loď prináša nový projekt plný elektro hudby

Naloďte sa na Sun
Foto

03.06.2019 13:00

Už viac ako 5 rokov organizuje Moody na Slovensku množstvo zaujímavých eventov, na ktorých sa predstavili napríklad Egbert (NL), Uto Karem (IT), Philipp Straub (AT) či Peter Makto & Gregory S (HU). Sun Deck prináša spoločný projekt značiek Moody a Watch Them. viac »


Zberateľstvo je stále „in“

Zberateľstvo je stále „in“
Foto

03.06.2019 12:00

Najznámejší slovenský zberateľský veľtrh aj v tomto roku ponúkne množstvo zaujímavých exponátov. Novinkou bude špeciálna sekcia venovaná starým knihám a vinylovým platniam. viac »


Najčítanejšie články