Správy zo zahraničia | Topky.sk - Bleskovky

°C

Štvrtok, 2. apríl 2020. Meniny má Zita, zajtra Richard.

Zahraničné správy

KORONAVÍRUS Krematóriá v New Yorku pre koronavírus predĺžili prevádzkovú dobu

Ilustračné foto

Ilustračné foto

pred 18 minútami

NEW YORK - Krematóriá v americkom meste New York predĺžili prevádzkovú dobu v dôsledku rastúceho počtu obetí na ochorenie COVID-19. V New Yorku si choroba, ktorú spôsobuje nový koronavírus, vyžiadala už približne 1400 obetí a desiatky tisíc ľudí sa nakazili. Informovala o tom vo štvrtok agentúra Reuters. viac »

KORONAVÍRUS Nočná mora sa napĺňa: Taliansko sa môže zrútiť! Euro je vo fatálnom ohrození

KORONAVÍRUS Nočná mora sa

pred 7 hodinami

RÍM/BRUSEL - Dvadsať rokov po zavedení eura sa jedna z hlavných obáv jeho zakladateľov zhmotňuje v tretej najväčšej ekonomike regiónu, ktorý sužuje koronavírus. Pretrvávajúce podozrenie, že sa rozmarné požičiavanie, ku ktorému sa Taliansko uchýlilo, nakoniec stane problémom celej Európy, bolo v 90. rokoch opakovanou nočnou morou predstaviteľov nemeckých ... viac »


KORONAVÍRUS V Európe sa koronavírusom nakazilo už viac ako 500-tisíc ľudí

KORONAVÍRUS V Európe sa

pred 8 hodinami

PARÍŽ - V Európe sa novým koronavírusom SARS-CoV-2 nakazilo už viac ako 500.000 ľudí. Dovedna 508.271 infikovaných, ktoré v európskych krajinách zaznamenali do štvrtka 12.00 h SELČ, zároveň predstavuje vyše polovicu spomedzi nakazených na celom svete, píše agentúra AFP. viac »


KORONAVÍRUS V Iráne pribudlo za deň 124 úmrtí na koronavírus: Celkovo ich je 3160

KORONAVÍRUS V Iráne pribudlo

pred 8 hodinami

TEHERÁN - V Iráne pribudlo za uplynulých 24 hodín 124 úmrtí na koronavírus, čím sa ich počet vo štvrtok zvýšil na 3160. V tejto krajine zároveň evidujú 50.468 nakazených. Informoval o tom v iránskej štátnej televízii hovorca ministerstva zdravotníctva Kijánúš Džahánpúr. viac »


VIDEO Študenti cez jarné prázdniny ignorovali varovanie pred koronavírusom: Desivý dôsledok!

VIDEO Študenti cez jarné
FotoVideo

pred 8 hodinami

FLORIDA - Obľúbené "Spring Breaks", čiže jarné prázdniny, sa v USA tešia veľkej popularite. Študenti ich totiž často využívajú na organizovanie rôznych párty. Stalo sa tak aj tento rok, napriek tomu, že vo svete zúri pandémia koronavírusu. Mladí ľudia úplne odignorovali riziko nákazy a zaplavili floridské pláže. Dôsledok - niektorí sa domov vrátili nakazení. viac »


KORONAVÍRUS Prvá obeť koronavírusu v najväčšom ázijskom slume môže odštartovať katastrofu

KORONAVÍRUS Prvá obeť koronavírusu

pred 8 hodinami

BOMBAJ - India eviduje prvú obeť nového koronavírusu už aj v oblasti najväčšieho ázijského slumu, ktorý sa nachádza v najväčšom meste Indie - Bombaji. Celkovo ide o druhé úmrtie v niektorom z bombajských slumov. Lekári sa obávajú, že v slume Dháráví obývanom najchudobnejšími vrstvami obyvateľstva sa nákaza môže začať nekontrolovateľne šíriť, píše spravodajská televízia CNN. viac »


KORONAVÍRUS Španielsko má už vyše 10-tisíc úmrtí na COVID-19 a 110-tisíc nakazených

KORONAVÍRUS Španielsko má už

pred 8 hodinami

MADRID - V Španielsku zaznamenali už 10.003 úmrtí na nákazu koronavírusom SARS-CoV-2. Celkovo sa v krajine nakazilo už 110.238 ľudí. Informovala o tom agentúra AFP. viac »


KORONAVÍRUS Belgicko má už vyše tisíc úmrtí na koronavírus, epidémia však zrejme slabne

KORONAVÍRUS Belgicko má už

pred 8 hodinami

BRUSEL - Belgicko sa v stredu zaradilo ku krajinám, v ktorých počet obetí obetí nákazy novým koronavírusom prekročil počet 1000 osôb. S novozaznamenanými 183 úmrtiami už Belgicko celkovo eviduje 1011 obetí nákazy. Uviedli to vo štvrtok belgické médiá s odvolaním sa na údaje tamojšieho federálneho ministerstva zdravotníctva. viac »


KORONAVÍRUS V Rakúsku evidujú vyše 10-tisíc prípadov nákazy koronavírusom a 158 úmrtí

Ilustračné foto

pred 8 hodinami

VIEDEŇ - Počet ľudí nakazených novým koronavírusom sa v Rakúsku vo štvrtok zvýšil na 10.923. V krajine evidujú už 158 úmrtí na ochorenie COVID-19, píše portál OE24. viac »


KORONAVÍRUS Geniálna stratégia Islandu v boji s nákazou sa vypláca: Takto ju možno už čoskoro porazia

KORONAVÍRUS Geniálna stratégia Islandu

pred 9 hodinami

REYKJAVÍK - V súvislosti s pandémiou nového koronavírusu takmer všetky krajiny zavádzajú rôzne stratégie. Výnimkou nie je ani Island, kde však lekári a virológovia zvolili odlišný postup než väčšina štátov Európskej únie. Testujú tam totiž všetkých obyvateľov aj bez cestovateľskej anamnézy či príznakov. viac »


KORONAVÍRUS Spoveď Talianky z epicentra trhá srdce: Dlhé týždne v izolácii, počujem len umieračik

KORONAVÍRUS Spoveď Talianky z
FotoVideo

pred 9 hodinami

BERGAMO - Kostoly sú plné rakví, v meste sa bez prestania ozývajú sirény sanitiek a miestne noviny majú teraz smútočné oznámenia na 10 až 12 stranách namiesto bežných dvoch. Tak opísala situáciu v severotalianskom meste Bergamo miestna obyvateľka Marianne Seminatiová. viac »


KORONAVÍRUS Satelitné FOTO odhalili hotový zázrak: Aj vedcom sa tomu ťažko verí

KORONAVÍRUS Satelitné FOTO odhalili
Foto

pred 9 hodinami

PARÍŽ - Izolácia obyvateľov v domácom prostredí a obmedzená premávka prispeli k výraznému skvalitneniu ovzdušia. Satelitné snímky Európskej vesmírnej agentúry preukázali obrovský pokles úrovne oxidu dusičitého v ovzduší. Ide výsledok opatrení súvisiacich so súčasnou pandémiou. Rozdiel je najviac pozorovateľný vo veľkomestách, ktoré sú v týchto dňoch doslova ľudoprázdne. viac »


KORONAVÍRUS Fakulta informatiky Slovenskej technickej univerzity sa zapojila do hľadania lieku

KORONAVÍRUS Fakulta informatiky Slovenskej

pred 9 hodinami

BRATISLAVA - Fakulta informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity (FIIT STU) v Bratislave sa svojou výpočtovou kapacitou zapojila do projektu Folding@Home. Jeho cieľom je skúmanie ľudských proteínov, ich vlastností a správania sa, s cieľom nájsť lieky či terapie na liečbu rôznych chorôb. Aktuálne sa projekt sústreďuje najmä ... viac »


KORONAVÍRUS Záhadná smrť zdravotnej sestry Věry (†48): Polícia pozná výsledky pitvy!

KORONAVÍRUS Záhadná smrť zdravotnej

pred 9 hodinami

PRAHA - Zdravotná sestra z Říčan pri Prahe pracovala v Thomayerovej nemocnici, v ktorej prijali aj taxikára, u ktorého bol neskôr potvrdený koronavírus. Věra sa nakazila od neho, teraz je mŕtva. Známe sú už výsledky pitvy. viac »


KORONAVÍRUS V nemocnici v Bonne našli nevybuchnutú bombu: Evakuovali 200 pacientov

KORONAVÍRUS V nemocnici v

pred 9 hodinami

BONN - Približne 200 pacientov z nemocnice v nemeckom meste Bonn museli evakuovať po tom, ako tam našli nevybuchnutú bombu z obdobia druhej svetovej vojny, informovala vo štvrtok agentúra DPA. V uvedenej nemocnici je aj 11 ľudí nakazených koronavírusom SARS-CoV-2. viac »


KORONAVÍRUS Utečenecký tábor dali do karantény, nakazených je najmenej 20 obyvateľov

KORONAVÍRUS Utečenecký tábor dali

pred 9 hodinami

ATÉNY - Grécke úrady vo štvrtok hermeticky uzavreli utečenecký tábor ležiaci severne od Atén, v ktorom sa potvrdilo 20 prípadov nákazy novým koronavírusom. Tábor Ritsona bude nasledovných 14 dní v karanténe a nikomu počas tejto doby nebude povolené opustiť ho či prichádzať doň, oznámilo vo štvrtok grécke ministerstvo pre migráciu. viac »


KORONAVÍRUS Chorvátsko a Bosna uzavreli 20 hraničných priechodov s cieľom zastaviť nákazu

KORONAVÍRUS Chorvátsko a Bosna

pred 9 hodinami

ZÁHREB - Dvadsať hraničných priechodov medzi Chorvátskom a Bosnou a Hercegovinou je od štvrtka dočasne uzavretých po tom, ako sa obe krajiny dohodli na tomto opatrení s cieľom zastaviť šírenie nákazy koronavírusu SARS-CoV-2. Informovala o tom agentúra HINA. viac »


KORONAVÍRUS Rusko potvrdilo už vyše 3-tisíc nakazených a 30 úmrtí

Koronavírus

pred 10 hodinami

MOSKVA - Počet prípadov ľudí nakazených koronavírusom sa v Rusku vo štvrtok zvýšil na 3548. Za posledných 24 hodín pribudlo rekordných 771 nových prípadov. Informovala o tom agentúra Reuters. viac »


Foto, ktoré zabolí: Najkrajšie pláže sveta zívajú prázdnotou

Foto, ktoré zabolí: Najkrajšie

pred 10 hodinami

Koronavírus zasiahol celý svet. K opatreniam, ktoré majú zabrániť jeho ďalšiemu šíreniu, pristúpili prakticky všetky krajiny a aj tam, kde nie je pohyb obmedzený, zostávajú ľudia v obave o svoje zdravie radšej doma. Obvykle rušné miesta stíchli a zívajú prázdnotou. A pláže nie sú žiadnou výnimkou... viac »


KORONAVÍRUS Imunológ Bieleho domu má ochranku, bol terčom vyhrážok

Anthony Fauci

pred 10 hodinami

WASHINGTON - Americký lekár a imunológ Anthony Fauci, ktorý je členom tímu Bieleho domu koordinujúceho boj proti epidémii nového koronavírusu v USA, dostal ochranku. viac »


Poľsko, Maďarsko a Česko porušili právo Európskej únie, keď odmietli prijať utečencov

Predsedníčka Európskej komisie Ursula

pred 10 hodinami

LUXEMBURG - Poľsko, Maďarsko a Česká republika porušili legislatívu Európskej únie, keď počas migračnej krízy v roku 2015 odmietli na základe tzv. migračných kvót prijať utečencov. Rozhodol o tom vo štvrtok Súdny dvor EÚ. Podľa neho sa členské štáty s cieľom vyhnúť sa realizácii mechanizmu prijatého v septembri 2015 nemôžu odvolávať na svoju zodpovednosť ... viac »


Najčítanejšie články