Mečiarove amnestie | Topky.sk - Bleskovky

°C

Štvrtok, 23. január 2020. Meniny má Miloš, zajtra Timotej.

Mečiarove amnestie

Odvolanie voči rozhodnutiu súdu vo veci Ivana Lexu a spol. ešte stále nie je na súde

Ivan Lexa

Ivan Lexa

09.12.2019 10:25

BRATISLAVA - Odvolanie Krajskej prokuratúry v Bratislave (KP) proti júnovému rozhodnutiu Okresného súdu (OS) v Bratislave III, ktorý konanie vo veci obžalovaného exriaditeľa SIS Ivana Lexu a spol. v kauze zavlečenia Michala Kováča mladšieho do cudziny prerušil, ešte stále nie je na Krajskom súde v Bratislave (KS). viac »

Polícia zastavila trestné stíhanie Mečiara: SaS vyzvala Čižnára, GP zákonnosť postupu preverí

Polícia zastavila trestné stíhanie

06.08.2019 14:00

BRATISLAVA - Vyšetrovateľ Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave zastavil trestné stíhanie bývalého predsedu vlády Vladimíra Mečiara pre zneužitie právomoci verejného činiteľa v kauze amnestií. Prokurátorka rozhodnutie odsúhlasila. Informoval o tom Matej Izakovič z Krajskej prokuratúry Bratislava. SaS žiada šéfa GP Jaromíra Čižnára, aby ... viac »


Dozvuky zrušenia Mečiarových amnestií: Termín procesu s Lexom ešte stále nie je vytýčený

Dozvuky zrušenia Mečiarových amnestií:
Foto

15.02.2019 16:45

BRATISLAVA - Hlavné pojednávanie v prípade obžalovaného exriaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Ivana L. a ďalších osôb po zrušení Mečiarových amnestií na Okresnom súde Bratislava III zatiaľ vytýčené nie je. viac »


Pojednávanie po zrušení Mečiarových amnestií v nedohľadne: Sudca ešte ani nevytýčil termín

Pojednávanie po zrušení Mečiarových

21.12.2018 14:20

BRATISLAVA - Hlavné pojednávanie v prípade obžalovaného exriaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Ivana L. a ďalších po zrušení Mečiarových amnestií na Okresnom súde Bratislava III zatiaľ vytýčené nie je. viac »


Spis o únose Michala Kováča ml. je už na súde! Lexov osud je vo hviezdach

Ivan Lexa

07.11.2017 13:40

BRATISLAVA - Predseda senátu na Okresnom súde Bratislava III, ktorému po zrušení Mečiarových amnestií bol pridelený prípad obžalovaného Ivana Lexu a spol., si už trestný spis naštudoval. V súčasnosti ho študujú obvinení a ich advokáti, informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. viac »


Veľký šok pre Mečiara: Amnestie nemusia byť premlčané, hrozí mu trestné stíhanie!

Vladimír Mečiar dnes hovoril

27.10.2017 09:04

BRATISLAVA - Udelenie amnestií Vladimírom Mečiarom by napokon nemuselo byť premlčané, ako už skôr rozhodla polícia. Opozičný poslanec Ondrej Dostál (SaS) vo štvrtok na sociálnej sieti zverejnil list z Generálnej prokuratúry (SR), ktorá vyhodnotila uznesenie policajného vyšetrovateľa ako predčasné. viac »


Rozsiahly spis bývalého riaditeľa SIS Ivana Lexu má v rukách okresný súd

Ivan Lexa

18.08.2017 12:50

BRATISLAVA - V prípade exriaditeľa SIS Ivana L. po zrušení Mečiarových amnestií sudca Okresného súdu Bratislava III študuje naďalej rozsiahly spis. viac »


Nádej stále žije: Prokuratúra dostala podnet, preveria Mečiarove premlčanie

Nádej stále žije: Prokuratúra

14.08.2017 12:12

BRATISLAVA - Predseda OKS a poslanec parlamentu Ondrej Dostál dnes listom požiadal generálneho prokurátora, aby Generálna prokuratúra SR preverila rozhodnutia polície o tom, že bývalého predsedu vlády Vladimíra Mečiara nebudú stíhať v súvislosti so zneužitím právomoci verejného činiteľa pri udeľovaní amnestií, pretože vec je premlčaná. viac »


Zvrat v prípade Mečiarových amnestií: Zneužil svoju právomoc, no trest zrejme nehrozí!

Zvrat v prípade Mečiarových

05.07.2017 16:28

BRATISLAVA – Zdalo sa, že je dobojované. Ústavný súd zverejnil koncom júna plné znenie nálezu, v ktorom zrušenie tzv. Mečiarových amnestií potvrdil. Ku kauze sa vyjadril známy sudca, ktorý v znení Nálezu objavil nové zákutia. Podľa sporných vyjadrení by Mečiara nemuseli nikdy potrestať. viac »


Mečiarovi hrozí nové stíhanie! Detail odhalený v dokumente ÚS mu môže poriadne zavariť

Mečiarovi hrozí nové stíhanie!
Foto

30.06.2017 14:30

BRATISLAVA - Ústavný súd vo štvrtok na svojom webe zverejnil plné znenie nálezu, ktorým potvrdil zrušenie tzv. Mečiarových amnestií, týkajúcich sa zavlečenia syna exprezidenta Michala Kováča. Zaujímavosťou je, že sa v ňom nachádza aj výrok, pre ktorý by si na bývalého premiéra Vladimíra Mečiara mohla posvietiť Generálna prokuratúra. Tvrdí sa v ňom, ... viac »


Nervózny Mečiar o amnestiách: Toto je štvorica, ktorá to začala, bude ešte horúco!

Nervózny Mečiar o amnestiách:
Foto

10.06.2017 21:40

BRATISLAVA - Amnestie neboli zrušené, sú stále platné, vyhlásil v diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy bývalý predseda vlády Vladimír Mečiar. Ústavný súdu (ÚS) SR, ktorý potvrdil zrušenie Mečiarových amnestií, sa podľa neho mýli, rozhodnutie parlamentu o zrušení amnestií ide totiž nad rámec ústavy. viac »


Nemyslím si, že Marián Kočner je nedotknuteľný, hovorí Béla Bugár

Béla Bugár

03.06.2017 13:07

BRATISLAVA - Dôvodom, prečo parlament nezrušil milosti prezidenta Michala Kováča aj ďalším aktérom kauzy Technopol, ale len voči jeho synovi, bol kompromis vo vládnej koalícii. V dnešnej diskusnej relácii Slovenského rozhlasu Sobotné dialógy to povedal líder Mosta-Híd Béla Bugár na margo otázky, prečo sa to nedotklo aj podnikateľa Mariána Kočnera. viac »


Na Okresnom súde Bratislava III už majú prípady súvisiace s amnestiami svojich sudcov

Na Okresnom súde Bratislava

02.06.2017 13:45

BRATISLAVA – Na Okresnom súde Bratislava III už majú prípady, ktoré doteraz pre Mečiarove amnestie boli v trezore, svojich sudcov. Zákonným sudcom v kauze zavlečenia Michala Kováča ml. do Rakúska je Karol Posluch. viac »


Splnená posledná podmienka, verdikt platí: Rozhodnutie ÚS o amnestiách vyšlo v Zbierke zákonov

Splnená posledná podmienka, verdikt

02.06.2017 07:20

BRATISLAVA - Rozhodnutie Ústavného súdu (ÚS) SR o tom, že zrušenie amnestií Vladimíra Mečiara a milosti Michala Kováča svojmu synovi bolo v súlade s ústavou, dnes vyšlo v Zbierke zákonov. Bola tak splnená posledná podmienka, aby verdikt ÚS začal platiť a príslušné orgány tak môžu začať konať. viac »


Obhajca Kováča mladšieho: Syn exprezidenta je síce obvinený, ale kauza Technopol je už uzavretá

Člen Súdnej rady SR

01.06.2017 21:45

BRATISLAVA - Syn exprezidenta Michala Kováča - Michal Kováč mladší je síce v súčasnosti po zrušení Mečiarových amnestií obvinený, ale kauza podvodu na slovenský Technopol je mníchovským bavorským súdom už uzavretá. Uviedol dnes obhajca Kováča juniora Ján Havlát. viac »


Prípad únosu Michala Kováča mladšieho bol vyšetrený, tvrdí bývalý policajný prezident

Jozef Holdoš

01.06.2017 20:55

BRATISLAVA - Prípad zavlečenia Michala Kováča mladšieho do Rakúska bol vyšetrený a zrušenie amnestií Vladimíra Mečiara je politika. Uviedol dnes bývalý policajný prezident plukovník Jozef Holdoš. viac »


Zrušenie amnestií Vladimíra Mečiara je politickým rozhodnutím, tvrdí advokát a obhajca Lexu

Ivan Lexa a Ľubomír

01.06.2017 19:25

BRATISLAVA - Zrušenie amnestií Vladimíra Mečiara je politickým rozhodnutím, domnieva sa Ľubomír Hlbočan, advokát a obhajca bývalého riaditeľa slovenskej tajnej služby Ivana Lexu. viac »


Amnestie sú zrušené napriek premiérovi Ficovi, odkázal Sulík: Koalícia amnestie zneužíva

Richard Sulík

01.06.2017 14:20

BRATISLAVA - Koaliční lídri využívajú zrušenie Mečiarových amnestií na prízemné útoky proti opozícii. Myslia si to predstavitelia opozičnej strany Sloboda a Solidarita (SaS), ktorých stanovisko poskytla hovorkyňa strany Katarína Svrčeková. Podľa liberálov aj takýto významný deň v histórii Slovenska, akým bol 31. máj 2017, poznačila zášť a aj veľké sklamanie. viac »


Zrušenie Mečiarových amnestií je len prvý krok, hovorí Kiska: Páchatelia musia byť odsúdení

Andrej Kiska

01.06.2017 12:14

BRATISLAVA - Prezident SR Andrej Kiska tvrdí, že zrušenie Mečiarových amnestií bolo iba prvým krokom. viac »


Lexov právnik bojuje so zrušením amnestií: Jednanie rady bolo protiústavné

Hlasovanie o Mečiarových amnestiách

09.04.2017 20:17

BRATISLAVA - Národná rada SR prijatím uznesenia o zrušením Mečiarových amnestií postupovala protiústavne a poverený právny zástupca Ivana Lexu bude svojmu klientovi odporúčať zvážiť proti tomu možnosť použitia právnych prostriedkov. Uvádza sa to stanovisku Ľubomíra Hlbočana, ktoré poskytol. viac »


Prehovorila zronená matka zavraždeného Remiáša: Kto to neprežil, nepochopí

Anna Remiášová, matka Róberta

08.04.2017 14:30

BRATISLAVA - Už to bude 21 rokov, čo sa čaká na spravodlivosť pre zavraždeného Róberta Remiáša. Uviedla v reakcii na nedávne zrušenie amnestií Vladimíra Mečiara jeho matka Anna Remiášová. viac »


Najčítanejšie články